Configurator Si Preturi Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Ai cumparat tehnologia de productie, nu tara...
    Continental face cauciucuri in Romania. Asta inseamna ca au aceleasi caracteristici ca si cauciucurile Victoria?

    Cat despre laptopul tau, nu stii ce ai cumparat asta-i clar. Ia-ti un laptop made in chine, no name, cu 300 lei. Vezi daca merge la fel...

    Comment


    • #47
      Originally posted by MihaiiahiM View Post
      Sa iti spun ceva legat de firma. Stii ce scrie pe distributia originala de logan 1.5dci? Stii unde este facuta? Iti spun eu MADE IN CHINA!!!!!!! Pe intinzatorul de distributie benzina scrie koyo-MADE IN JAPAN si pe cel de diesel scrie simplu MADE IN CHINA. Si pe motor scrie Renault!!!! IN CONCLUZIE CE AM CUMPARAT? Chestia asta este valabila la toate produsele, laptopul meu este siemens, iar pe coolere scrie made in malaesia, pe baterie china iar pe hdd taiwan. Iar imi pun intrebarea Ce am cumparat, daca pe el scrie Siemens?!?!?!?
      Mihai nu te enerva si nu intra in polemici sunt bani tai si faci ce vrei cu ei si eu zic ca merita daca are toate alea pe el si daca se potriveste la mufe si la comenzile din satelit de la volan daca nu iti place pe parcurs iti poti lua altceva si vinde asta ...cat despre convorbire intradevar si la al meu se auzea in toate difuzoarele

      Originally posted by Sefa Casei View Post
      Scuza-ma ca-ti spun dar cred ca tu nu ai toata tigla pe acoperis. Nu dai 300 de euro pe un brand (LG) pus de fabrica, si dai 400 de euro pe chinazarii. ce sa spun, esti tare
      pune si tu 400 cu harta europei ca tot asa vine si ala la bani aia si in plus are si dvd si alte functii nu conteaza ca e chinazarie ca nu o sa iti pice maine si totul in jur acum e facut prin china sau statele asiatice
      Last edited by epuref; 19 December 2012, 19:03. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • #48
        Originally posted by epuref View Post
        Mihai nu te enerva si nu intra in polemici sunt bani tai si faci ce vrei cu ei si eu zic ca merita daca are toate alea pe el si daca se potriveste la mufe si la comenzile din satelit de la volan daca nu iti place pe parcurs iti poti lua altceva si vinde asta ...cat despre convorbire intradevar si la al meu se auzea in toate difuzoarele
        Nu ma enervez, nu am de ce, doar spun si eu niste concluzii la care am ajuns in timp.
        sigpic

        Comment


        • #49
          Mihai, una sunt chinezaraiele facute fara nici un control al calitatii, aka Chinezaraie ieftine si de rahat, si alta sunt chinezaraiele branduite, cu control al calitatii si alte cele, care nu mai sunt chiar asa ieftine

          Comment


          • #50
            Originally posted by Sefa Casei View Post
            Mihai, una sunt chinezaraiele facute fara nici un control al calitatii, aka Chinezaraie ieftine si de rahat, si alta sunt chinezaraiele branduite, cu control al calitatii si alte cele, care nu mai sunt chiar asa ieftine
            Sunt de acord, ideea este: China este o tara comunista, dar sunt doua tipuri de fabrici (sa le zic asa), unele de stat care fac lucruri bune si de calitate (si aici imi aduc aminte de jucariile copilariei mele, anii 80, cand cele mai bune erau facute in china si era nebunie dupa ele si care cred ca fac si astazi lucruri bune) si srl-urile care fac lucruri de o altfel de calitate, sau mai bine spus fara CTC, adica fara calitate(asta stiu de la un prieten chinez care are ceva afaceri prin Niro). In legatura cu navigatia aia, nu stiu ce sa zic, ideea este ca am vazut pe site-ul ala, cat si pe altele, navigatii pentru mai toate marcile auto si la preturi apropiate. Dumnezeu stie ce e in ele, ideea este sa mearga bine si cat mai mult timp.
            sigpic

            Comment


            • #51
              Ce părere aveți de vopseaua metalizată ? Se merită cei 300 de euro în plus pentru o astfel de opțiune sau mai bine îi cheltui pe altceva ? Și nu mă refer din punct de vedere estetic că oricum alegerea culorii e o chestiune de gusturi, ci daca se justifica diferenta din punct de vedere practic, in sensul ca e vreo tehnologie mai speciala la vopseaua metalizata care o face mai rezistenta in timp sau care-i ideea de costa atat in plus.
              Daca e vreun thread pe undeva metalizata vs nemetalizata va rog sa ma directați intr-acolo ca eu unul nu l-am gasit

              Comment


              • #52
                Vopseaua nemetalizata are in componenta ei, lacul. Albul este foarte practic atat vizual in trafic cat si vara cand tabla este mai putin "incinsa" fata de cele colorate.
                Vopseaua metalizata este compusa din: vopseaua in sine si lac de protectie deasupra.Ce trebuie avut grija la cele metalizate este problema exfolierii lacului.

                Daca ar fi sa ma intrebi pe mine ce as alege, as merge pe alb nemetalizat.Este si mai practica culoarea si mai ieftina cu 300 de euro. Acum stiu ca e noua si vrei sa fie cat mai "aratoasa, dotata" dar dupa cateva zgarieturi sau cine stie mai ce, o sa vezi ca nu mai conteaza atat de mult culoarea ca indiferent de care este, la fel se zgarie si cel mai important este sa mearga bine masina!

                Comment


                • #53
                  Mersi de detalii bogmotorsport - pe alb vroiam si eu sa merg oricum, dar am zis sa intreb totusi daca se justifica in vreun fel cei 300 euro. Pana acum am avut numai culori metalizate insa, de cand cu criza, suma mi se pare cam mare. Plus că la orice zgarietură a vopselei metalizate se vede alb dedesubt; cu cat culoarea e mai inchisa cu atat se observa mai bine, asa ca la alb n-ar tb sa se mai observe mare lucru

                  Comment


                  • #54
                    Salut. Am vazut primele imagini cu logan break (se pare ca a aparut forma finala). Cam care credeti ca va fi diferenta fata de sedan? Nu stiu cat era la modelul vechi. Ma bate gandul la un break cu motorul diesel de 75 CP.
                    http://datingsidorsingel.com/

                    Comment


                    • #55
                      Avand in vedere ca si alegerea culorii face parte din configurarea masinii, nu sunt off-topic :

                      Ii incurajez pe cei care si-au cumparat noul Logan si pe alte culori, sa posteze fotografii cu masina, pentru a ne face cat de cat o idee de cum arata cu alte culori. De asemenea, pe cei care deja si-au deschis jurnal de bord cu Logan 2 ii rog cand au timp si chef, sa mai puna poze, mie (unu') imi place foarte mult masina si ma cam bate gandul...

                      Comment


                      • #56
                        Puteti sa-mi dati si mie un link unde pot vedea versiunea finala a lui logan 2 break si cam cand ar trebui sa apara ? Multumesc !

                        Comment


                        • #57
                          Originally posted by mugur View Post
                          Puteti sa-mi dati si mie un link unde pot vedea versiunea finala a lui logan 2 break si cam cand ar trebui sa apara ? Multumesc !
                          am vazut in autobild cateva fotografii. se pare ca o sa apara prin aprilie. sau am impresia ca in martie la salonul de la geneva.
                          http://datingsidorsingel.com/

                          Comment


                          • #58
                            din 2004 astept un break decent din partea Dacia, actualul logan sedan s-a dovedit insuficient pentru nevoile mele de incarcare

                            Comment


                            • #59
                              Se pare ca dupa 15 ianuarie se pot prelua comenzi si pentru piele ... inca nu sunt stabilite clar si termene de livrare clare ...dar la cofigurator apare si deci poate si luata in calcul si tapiseria din piele.
                              Bafta
                              sigpic
                              This is My Ride!
                              !Visit and enjoy!

                              Comment


                              • #60
                                eu nu inteleg ceva: cat de greu le este celor de la dacia sa omologheze si sa vanda modele cu cutie automata atata vreme cat produc asa ceva? ar iesi la pret undeva sub chevrolet aveo sau 301/c-elysee. mai mult ca sigur ca nici chevrolet nu vinde mai mult de 10% cu cutie automata (ma refer la aveo) dar au in oferta asa ceva. daca dacia ar vinde noul logan cu automata nu as mai avea nici un motiv sa nu-l cumpar.
                                http://datingsidorsingel.com/

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google