Constanteni, Care Mai E Oferta De La Tulcea Pentru Revizie?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Constanteni, Care Mai E Oferta De La Tulcea Pentru Revizie?

    Ma apropii de revizia de 10.000 km, vreau sa stiu oferta completa a celor de la Tulcea ca am inteles ca astia sunt recomandati. Daca se poate si telefonul la care se face programarea. Cam cat costa? ce se schimba? vin eu cu ce ulei vreau? au ei ulei bun acolo? cat timp ia? ce teste se fac? ce verifica? se uita la motor? si cam ce se mai intampla pe acolo . Deci care este in cunostinta de cauza il rog sa ma puna la curent cu informatii. Mersi anticipat.
    For Those About To Ride I Salute You .Hail :paladin: Hail :paladin: Hail :vehicles_ChopperEmo

  • #2
    Nu iti da voie sa vii cu uleiul tau,totul de la ei,ulei am inteles ca ai de ales intre Dacia Oil si Elf
    Evident ca o sa bagi Elf

    Comment


    • #3
      Idem cristi ce preturi au si ce uliuri se folosesc
      drive with speed than you die fast

      Comment


      • #4
        Preferi sa dai 50 ron pe motorina pana acolo,cand poti sa faci aceeasi revizie si la constanta,in fond iti schimba uleiul,filtrul de ulei si filtru de aer atata.
        Mai bine o faci la constanta si iti mai ramane si de un suc cu pretena

        Comment


        • #5
          Supercare tu esti gica contra esti singuru de pe forum care mai face revizia la bou de olteanu si doar ca ai tu pile...
          pe mine revizia ma costat 2.7mil cu ulei elf cand la olteanu ma costa 4.2cu ulei dacia...
          oferta de la tulcea este ca manopera e gratuita dar uleiu e putin mai scump , deci tinand cont cu ce bani dati pe benzina la uni sar putea sa ajunga la aceiasi bani sau diferenta sa fie infima 50-60de ron(dupa ce calculam si benzina consumata)... Dar tinand cont ca va alegeti cu o plimbare , tinand cont de amabilitate de profesionalism si de serviceul modern se merit suta in mie sa mergeti la tulcea si iesit mai ieftin sau in acelasi caz la fel de scump(cu tot cu benzina consumata pana acolo) dar in nici un caz mai scump asa ca cosmine nu mai vorbi daca nu stii...
          Revin Maine cu un numar de telefon sunati intrebati va raspund iei la toate intrebarile va programati nu uitati , daca aveti probleme le ziceti la telefon a sa va rezolve totul pe loc.
          Sa zicem ca la olteanu useru Andy_x3m a schimbat o bieleta la directie si au uitat sa-i stranga ceva pe la directie si noroc ca a ajuns intreg pana la tulcea(era in drum spre braila) asa ca lasati-o balta cu olteanu...
          Sa nu mai zicem ca mie mi-au reparat masina in 2zile jumate adica cu 2zile mai repede decat estimasera...

          PS. supercare cum sa dai 50de ron pe motorina nene cand eu cu 60 de ron ma duc ma intorc cu a mea(si doar e benzinar 16valve care cica consuma mult) sau cu 50 de ron cu cielo lu unchimiu(mam dus cat am avut masina la tinichigerie) asa mult consuma diselul tau? o fi defect...
          Last edited by SoNyKeL; 11 October 2008, 01:10.

          sigpic

          Comment


          • #6
            Programari REVIZII:
            Tel.0240.531.215 Mobil 0746.229.871 E-mail service@starservice.Ro
            Nicolae MUNTEANU Director service
            Nicolae MERCUR Controlor calitate atelier caroserie
            Dumitru DUMITRACHE Controlor calitate atelier mecanica
            Cristian CERNENCU Controlor calitate responsabil garantii
            Steluta MANGU Consilier service caroserie
            Florin BRAILOVSCHI Consilier service mecanica
            Marcel OBREJA Consilier service mecanica
            Catalin FILIP Consilier service mecanica

            Comment


            • #7
              Bv nea cromatic ca eu am carte de vizita in masina

              sigpic

              Comment


              • #8
                Aha .. Am inteles, mersi la toti care mi-au raspuns ... Daca mai are careva ceva de adaugat cu atat mai bine.
                For Those About To Ride I Salute You .Hail :paladin: Hail :paladin: Hail :vehicles_ChopperEmo

                Comment


                • #9
                  Acest service este unul ultramodern de o curatenie impecabila si se lucreaza ca la carte adica totul se pune de la ei respectand specificatiile producatorului.Esti scutit de manopera pentru ca esti din alta localitate.

                  In alta ordine de idei, daca preferi sa cumperi tu consumabilele(din ce am citit in alte topicuri sunt oameni care prefera acest mod) ce trebuiesc inlocuite trebuie sa te orientezi catre un alt service.

                  Comment


                  • #10
                    Nu ma intereseaza sa cumpar eu special consumabilele ... Singura chestie este sa nu imi puna dacia oil ca am auzit ca nu este laudat... Din ce scrie aici vad ca pot alefe elf la tulcea .. Deci o sa merg acolo ca suna bine.
                    For Those About To Ride I Salute You .Hail :paladin: Hail :paladin: Hail :vehicles_ChopperEmo

                    Comment


                    • #11
                      Eu cand am fost sa-mi fac revizia la Tulcea, am vorbit in prealabil pentru programare cu domnul Filip Catalin , si tot la el am apelat cu orice intrebare si nelamurire am avut . Vreau sa spun ca mi sa explicat cu o calmitate si profesionalism , chesti pe care nu le vezi la Constanta . La C-ta nici macar nu ai voie sa stai pe langa masina, dapai sa mai vorbesti cu mecanicul care-ti lucreaza la masina, iar personalul parca iti vorbeste de undeva de sus , tu fiind un oarecare pacatos muritor care-i deranjezi cu revizia la masina .
                      Si sincer sa fiu pana acum nici nu am auzit de cineva care sa fie nemultumit da tratatia de la Tulcea. Sa nu intelegeti ca-i laud degeaba, mergeti si va lamuriti singuri . Problema este ca daca vreti sa vedeti diferenta va trebuii sa treceti si prin servicele din C-ta,
                      , sunt cu ochii pe voi !
                      :thumbsup:

                      Comment


                      • #12
                        Ieri 31 Octombrie am fost la Star Service Tulcea pentru revizia de 10000Km, au fost puse pe masina urmatoarele:
                        -ulei Elf Evolution 5W40 = 171 ron
                        -Filtu ulei = 26 ron
                        -element filtrant aer = 70 ron
                        -garnitura rotunda = 7.7 ron
                        -apa distilata = 1.7 ron
                        -lichid racire tip D = 21.3 ron
                        -lichid spalare parbriz 1L = 11ron
                        MANOPERA : 0 ron
                        TOTAL : 309 ron
                        Durata reviziei de aproximativ 1 ora si 15 minute. Timpul de scurgere ulei:7 min. Am stat intr-o sala de asteptare de unde se vedea masina.
                        Florine eu nu am avut parte de acelasi tratament ca tine cu spalat masina si bon de motorina dar nu e problema.
                        DCI-ul meu de 85 cp a consumat cam 5L dus si 5L intors (euro5) deci cu 44ron am facut drumul si am scutit revizia care nu stiu cat ar fi fost la olteanul.
                        Am fost multumit de service, masina merge super, o sa mai revin cu siguranta.Daca apar probleme va anunt.
                        Loganisti va recomand serviceul cu caldura. Al vostru Cristi FTH.
                        For Those About To Ride I Salute You .Hail :paladin: Hail :paladin: Hail :vehicles_ChopperEmo

                        Comment


                        • #13
                          Cristi, nu ai avut parte de anumite "tratatii" , deoarece nu mai sunt in protocolul servicelui. Dar e bine ca esti multumit si asta conteaza cel mai mult. Vezi ca este posibil ca zilele astea sa te sune o duduie de la Dacia , sa te chestioneze in legatura cu impresiile pe care le ai in legatura cu serviciile servicelui , mecanicilor, s.A.M.D.
                          , sunt cu ochii pe voi !
                          :thumbsup:

                          Comment


                          • #14
                            Eu am programare pentru maine la Tulcea, o sa va spun impresii.
                            Am Prestige cu 19 mii km, e revizia de doi ani si mi s-a calculat un pret de ~230 ron ceea ce mi se pare excelent; ulei, filtru, filtru aer, garnitura. Am sunat si la Olteanu si m-ar fi costat ~450 ron. Ies mai ieftin chiar si cu benzina si vad si eu orasul Tulcea.
                            La Olteanu nu mai calc, la prima revizie m-au pus sa completez o lista cu "diverse" probleme si n-au rezolvat nici macar una - scartaituri, geam care bocane la hopuri etc. Mecanicii s-au plans tot timpul ca la ei e caldura si la cei de la vanzare e aer conditionat - si asa era, te topeai de cald la "negri" iar la aia de dupa geam, care vindeau Loganul, inghetai de frig.
                            Va spun maine seara parerea, am sa fiu la obiect.

                            Comment


                            • #15
                              Eu am fost foarte multumit de serviciile si preturile celor de la Tulcea cu o singura precizare- filtrul de ulei a fost schimbat cu unul corespunzator motoarelor diesel(1,9D).
                              Din ce am observat este o practica a mai multor service-uri autorizate din Romania.Nu stiu daca e de bine sau de rau(cei de la Vocea clientului nu mi-au dat nici un raspuns in acest sens) dar odata ce nu am avut nici o problema mi-am pierdut interesul fata de aceasta si nu mi-am mai batut capul.

                              P.S.
                              La Constanta m-ar fi costat revizia mai mult decat dublu cat am dat la Tulcea.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google