Consum 0.9 TCE

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Timisoara - Cluj Napoca - Timisoara.
    Mers 110 Km/h pe cele doua petece de autostrada. In rest, 90 in afara si 60 in localitati. Drumul extrem de aglomerat. Prins ceva dopuri de trafic in Aiud. Putin plimbat prin aglomeratia din Cluj (maxim 15Km). De la intersectia cu Ilia pana pe autostrada spre de langa lugoj, n-am putut sa bag tr V-a (foarte multe camioane...si locuri putine de depasire)
    Doua persoane plus bagaje (aka doi rucsaci)
    Attached Files
    Last edited by bolovan; 20 December 2016, 23:25.

    Comment


    • Ca fapt divers:
      12800 km, alimentat cu 763L combustibil, total cost: 3767 lei. Consum mediu: 5.96 (aprox 3000 km in oras...restul afara). Total costuri masina: 49078 lei (adica tot ce am cheltuit cu ea de cand o am...inclusiv lichidul de parbriz)

      Comment


      • Wrong post

        Comment


        • Crs. Sandel acolo am si costul masinii, inmatricularea ei etc.

          Comment


          • Da. Mi-am dat seama apoi. Se pare ca ai vazut ce am scris

            Comment


            • Crs. Sandel eu m-am uitat doar in mail ce ai scris...nu m-am mai uitat pe forum.

              Comment


              • Consumul dupa o tura de Craciun! 636 km, viteza medie 63.1, consum mediu 5.6 la suta, litri consumati 35.7
                Attached Files
                Last edited by DannyMC; 27 December 2016, 19:26.

                Comment


                • Oleaca cam la limita superioara. Pe ce traseu?

                  Comment


                  • Bucuresti-Motru si retur prin Filiasi-Craiova-Bals-Pitesti-Bucuresti. De ce zici ca e la limita superioara?

                    Comment


                    • Timisoara - Tg Jiu. Viteza medie aprox 65Km/h. Consum 5.1%. Si asta in conditiile in care am fost si foarte incarcat (portbagajul plin pana la refuz, inclusiv bancheta din spate.
                      Acum imi afiseaza 5.3% dupa ce m-am mai fatait si prin Tg Jiu.

                      Comment


                      • Se pare ca E6 e mai economic ca E5!

                        Comment


                        • Da, dar nu cred ca totusi asa de mult.
                          Am sa postez cand ma intorc acasa. Sunt curios cat o sa am total consum

                          Comment


                          • Originally posted by bolovan View Post
                            Da, dar nu cred ca totusi asa de mult.
                            Ei hai sa fim seriosi! Daca si 0.5% inseamna mult ...
                            Last edited by DannyMC; 27 December 2016, 20:14.

                            Comment


                            • Sunt banatean. Deci inseamna mult pt mine...0.5L% inseamna 5110 lei pe durata de viata a masinii (adica 200k km). Bani pe care-i pot baga in 2 excursii cu sotia, sau 6 HDD-uri de 4Tb...daca reusesc sa o pacalesc pe sotie sa nu merge m in excursii

                              Comment


                              • Aah OK!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google