Consum 1,5 DCI 85 CP

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @dannyel87:
    Si ca o ultima verificare a consumului extraurban, ca tot radeai de nu mai stiai, am sa-ti dau o veste. Pe autostrada buc pitesti, viteza medie 80 km/h, fara accelerari bruste, fara depasiri decat in viteza mentionata, consum:

    3,5 litri/100km, este adevarat, pe o distanta de vreo 40 km.

    Esti multumit?

    Comment


    • 3,5 oau. Este posibil. Am scos cu o octavia 19 tdi de pe valea prahovei pana in bucuresti consumul asta si tot asa cu 80-90 max. Dar am mers asa ca era super ceata si nu vedeam la 5 metri in fata.
      1.5 dc

      Comment


      • Eu m-am intors de curand dintr-o calatorie de 3200 de km.Timisoara-pecs-maribor-lubljana-trieste-milano-genova-pisa-bologna-lido di jesolo(langa venezia)consum 3.9l/100km;insa nu am mers pe autostrazi deloc.Iar la intoarcere lido di jesolo-trieste-ungaria-timisoara 4l/100km
        o sa revin cu poze.

        Comment


        • Eu sincer nu pre am rabdare sa merg asa incet. Ii cam dau pe carca da dasta am luat de 85 cp. Ar fi culmea sa am cu ce si sa nu profit. Nu am incercat pana acum sa vad cat consuma intrun stil economic.
          1.5 dc

          Comment


          • 5,7l/100km inafara - si cu o rulota de 900kg 6.5l/100km tot inafara in oras 5,8

            Comment


            • La consum de 3,9 ai mers pe vapori de motorina bre sau ai pus si o vela sus pe masina sa te impinga vintul?
              toora,llumar fata spate,zender,borla,calc reno sport,1.6 93cp,vw mk1,1.8,sparco sprint,roll bar omp,centuri 6 puncte sandtler,bf goodrich,bbs,borla

              Comment


              • Sorine cand ma vin la intalnire iti arat si flimuletu facut cu telefonu la datele de pe computeru de bord;sa vezi ca nu mint.
                repet nu am mers pe autobanda.
                o sa te rog sa urmaresti filmu asta pana la capat si o sa vezi ca am avut chiar 3.7l/100km.Poate nu le am eu cu,condusu sau o avea masina ceva

                Si uite inc facut cand am ajuns in LIDO DI JESOLO,imi cer scuze daca par plictisitor;insa nu sunt genu de om care sa ma laud ca imi consuma putin desi masina imi ia- o galeata

                Si cateva poze

                nu mai posta consecutiv. foloseste "edit", e activ 10 minute de la postare...
                Attached Files
                Last edited by Seba; 16 June 2008, 16:42.

                Comment


                • Eu nu am zisd ca minti ,nu ai precizat viteza de croaziera cu care ai mers ca daca ai mers cu 70-80 normal ca scoti acel consum
                  toora,llumar fata spate,zender,borla,calc reno sport,1.6 93cp,vw mk1,1.8,sparco sprint,roll bar omp,centuri 6 puncte sandtler,bf goodrich,bbs,borla

                  Comment


                  • Inuman sa mergi 70-90/h ~3000 km... Asta da economie ))

                    Ai ''scurtat'' vreo 250 de lei.
                    Last edited by Octavian; 16 June 2008, 12:08.

                    Comment


                    • Pai cum crezi ca se face consum de 4 la suta cu 150?
                      toora,llumar fata spate,zender,borla,calc reno sport,1.6 93cp,vw mk1,1.8,sparco sprint,roll bar omp,centuri 6 puncte sandtler,bf goodrich,bbs,borla

                      Comment


                      • Pai cu un dci chiar n-as avea nici o treaba de consum (si asa ma plictisesc repede la drum lung). La drum lung unde se poate n-as lasa-o sub 130, cat ar putea sa ia? Un 5,5-6% max...

                        Comment


                        • Cata rabdare. Nervi de otel. Bravo. Eu am scos consumul asta in 100 km veneam de pe valea prahovei si a trebuit sa merg incet max80 (dar rar) ca era ceata de abia vedeam niniile trasate pe sosea. Adica nu vedema nici la 5 metri in fata masinii. Mergema cu ajutorul intuitiei.... La un moment dat era mai putin de 3,5 chiar 3,4 - fluctua. Orcum am ramas eu impresionat. De fapta asta
                          1.5 dc

                          Comment


                          • Consum urban (testat pe 500 km pe aceeasi ruta: Militari-Pipera (trafic groaznic...) - 7,1
                            Extraurban intre 4,6 si 5,1 (depinde de cum merg...).
                            Masina are 2200 km.

                            Comment


                            • Numa consumuri micute pe aici. Eu azi am facut un drum de 110 km, Resita-Timisoara, dus-intors a luat vreo 6.7% dar am meeers...

                              Comment


                              • Mie mi-a scazut la 5.9 in oras mers toata ziu cu ea in diferite tipuri de circulatie(mai aglomerat aglomerat rau liber"dimineata")mentionez ca fac c-am 150 pe zii in bucuresti
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google