Consum 1,5 DCI 85 CP

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • MCV 1.5 dci in oras 6.5-7% la 7% am cam alergat putin...
    nimeni nu moare virgin, viata ne .... pe toti
    mazda 3 / logan 1.5 dc

    Comment


    • dar la traficul din Bucuresti cred ca e ceva normal
      Mai bine taci si doar pari prost .. decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala !!!

      Comment


      • Da si asta e adevarat, mai ales ca mcv-ul meu e mai gre cu 200kg...decat un logan normal
        nimeni nu moare virgin, viata ne .... pe toti
        mazda 3 / logan 1.5 dc

        Comment


        • Asta da consum

          De curand m-am intors de la mare. Computerul arata asa: 1500 km. parcursi, 70 litri de carburant, OMV sprint, medie 4,6 la suta, regim mixt, aici intrand drum national, autostrada, orase: Sibiu, Bucuresti, Constanta, Mangalia. Viteza cuprinsa intre 30 km/ora si 150, chiar 180 pe portiuni de autostrada. Sunt super multumit.!!!

          Comment


          • 180 si mai ai permis?

            Comment


            • haide sa va spun si eu ce consum am scos cu 1.5Dci 85 remapat si cu Un fel de aditiv in ulei de innobilare.Drum intre Campina (Prahova) si Constanta mers constant cu 100 in treapta 5 rar cand scadeam pe la 90 si cu anumite portiuni(radara) unde franam am scos pe CB un consum de 3.5l/100km fara accelerari bruste sau alte chestii..mers batraneste.
              La intoarcere am mers constant 120-130km/h si am scos cam 4.8l/100km.

              Comment


              • 3.5 in afara e ft bine; a meu nu e resoftat pe un drum de 120 de km am scos 4.4 dar tot babeste, rar ajungeam la 100-110 dar eram 3 in masina, in oras cat iti ia?

                Comment


                • Originally posted by puyutzu07 View Post
                  haide sa va spun si eu ce consum am scos cu 1.5Dci 85 remapat si cu Un fel de aditiv in ulei de innobilare.Drum intre Campina (Prahova) si Constanta mers constant cu 100 in treapta 5 rar cand scadeam pe la 90 si cu anumite portiuni(radara) unde franam am scos pe CB un consum de 3.5l/100km fara accelerari bruste sau alte chestii..mers batraneste.
                  La intoarcere am mers constant 120-130km/h si am scos cam 4.8l/100km.
                  4,8 este un consum bun si credibil,dar 3,5 nu prea mai cred deja suna a scenariu S.f. Spre exemplu eu am reusit un consum de 0% cu motorul oprit la vale la 90km/h

                  Comment


                  • sa Nu opriti motorul niciodata !!!
                    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                    Comment


                    • la mine nu e numai resoftarea...mai am si un fel de aditiv in motor care reduce frecarile..care s-a simtit f mult..s-a redus si zgomotul motorului si pe buna dreptate chiar 3.5l/10km am avut consum.In oras sa zic cam un 4.6-4.8 depinde...oricum eu sunt multumit.Consumul il fac dupa cum merg.

                      Comment


                      • dupa 2500 km, imi ia in oras 5,2....de vreo mie de km n-am mai fost in afara orasului....

                        Comment


                        • Ce consumuri aveti voi ... eu nu mai schimb vitezele sub 2.200 - 2.500 tr./min. si consumul afisat la computerul de bord 5.6 - 5.8 % in oras, nu stiu cat este de real, dar voi face un calcul pana la urma ca sa pot afla mai exact, iar in oras 4.8 % este real doar daca schimbi vitezele pana la 1.500-1.700 tr./min., ceea ce nu recomand !!! Bafta la toata lumea :-)
                          http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ul_meu-t22912p3.html

                          Comment


                          • Mancam coaja si inhalam AEROSOLI la consumurile voastre baieti.

                            Si sa vezi toata lumea cum imi sare-n cap acum ................ benzinaruleeeee huoooooo

                            Mai aveti putin si ajungeti la 2 virgula la 140
                            9! 9! 9!
                            sigpic

                            Comment


                            • mie imi oras imi ia cam 5.5-5.6 daca nu accelerez brusc si schimb max la 2500 de ture, iar cand o mai fortez, ii mai dau o talpa ajunge pe la 6.0-6.2. Si eu inaite aveam benzina si mi se pareau sf consumu de diesel mai ales extern dar se poate daca te abtii sa nu o calci.

                              Comment


                              • Eu4yas te tine un pariu ?Iesim amandoi pe a1 resetam computerul de bord si iti arat ca pana la fundulea si inapoi am consum de 3,5 la v max de 100 km pe ora...stiu ca e greu de crezut dar se poate.Astept pm.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google