Consum 1,5 DCI 85 CP

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kilometri relativ multi am, fum nu scot, de alergat, alerg destul de mult. Eu merg asa cum vreau eu nu cum vreti voi. Sfaturile de doi lei gen "nu schimb la 2000" mi se par sfaturi date de profani date la "radio-sant" care habar n-au ce inseamna un motor diesel sau, mai rau, care confunda dieselul cu benzinarul. Asa ca, va rog, nu-mi mai dati sfaturi, pastrati-le pentru cei dispusi sa le urmeze. Eu v-am expus niste puncte de vedere bazate pe experienta de peste 22 de ani (de cand am permis) si de peste 3 milioane de km la activ...

    Comment


    • Originally posted by Cezar View Post
      Pt ce va certati?
      Informatiile se ofera, le procesam ca doar de aceea avem cap(nu doar pt despartit urechile), si apoi tragem concluzii.
      Dansul a spus ca i-a consumat 100 L in 2400 km, jumatate urban, jumatate extra.
      Momentan este printre putinii cu asemenea date.
      Statistic vorbind, rezultatul lui conteaza f putin.
      Trebuia sa scriu bolduit ca sa va dati seama ca nu va luam peste picior?
      E un fapt, unde-i litera de lege?

      Conteaza parerea dvs in context, dar statistic vb, nu prea.
      Nu stiu daca m-am facut inteles.
      Last edited by Cezar; 2 February 2010, 19:39.

      Comment


      • Yeah right! Cu drive testul cum ramane?

        Comment


        • Test drive de 1000 km? Astea-s copilarii...
          In cele din urma, fiecare crede si face ce doreste.

          Eu unul, mi-am expus ideea.

          Comment


          • Atunci n-o mai face. Pentru ca induci lumea in eroarea.

            Comment


            • Induc in eroare cu ce?
              Cu faptul ca esti printre putinii care are aceste rezultate?
              Bine, esti unicat.

              Comment


              • Originally posted by Cezar
                Rezultatul lui conteaza foarte putin
                Ma rog, nu m-am exprimat corect. NU MAI TRAGE CONCLUZII!

                Comment


                • Originally posted by Cezar View Post
                  .
                  Statistic vorbind, rezultatul lui conteaza f putin.
                  Matale, iei doar ce-ti convine?
                  "Statistic vb", mai repet, poate se intelege.
                  Daca nici acum nu pricepi, esti de-a dreptul rau voitor.

                  Extras din dex: STATÍSTIC, -Ă, statistici, -ce, s.f., adj. I. S.f. 1. Evidență numerică, situație cifrică referitoare la diverse fenomene (izolate sau generale); numărătoare. 2. Culegere, prelucrare și valorificare a unor date legate de fenomene generale. 3. Știință care culege, sintetizează, descrie și interpretează date referitoare la fenomene generale. ♦ Statistică matematică = ramură a matematicii care elaborează noțiunile și metodele folosite în statistică (I) 4. Teorie fizică ce urmărește și descrie comportarea unui sistem format din numeroase particule. II. Adj. Care aparține statisticii (I), privitor la statistică, bazat pe statistică. – Din fr. statistique, germ. Statistik, statistisch.

                  Comment


                  • Ok. Ai dreptate. Sunt rauvoitor. Cum de ti-ai dat seama?
                    Ma mir ca nu ti-ai dat seama ca suntem pe langa subiect si eu si tu (in special tu! "Dr. Mengele SS offizier ")

                    Urmeaza "ban"?

                    Comment


                    • Asa este ai dreptate: scuzele mele pt off-topic. Si nu, nu urmeaza decat discutii pe tema consumului, niciun ban. Nu dau cu parul, doar cu ideea.

                      Comment


                      • ovidiu st ar fi cazul sa vorbesti civilizat...nu imi permit sa fac pariuri mari...am taiat doar un zero...ce conteaza pentru tine daca ai 1000 sau 100 km de parcurs ?

                        ti-am raspuns clar ca vreau dar doar pe 100 km. nu are rost sa comentezi aiurea...
                        m-am dat cu parerea aici pentru ca nu esti tu singurul care a condus dci...daca am condus consider ca ma pot da cu parerea...indiferent de ce motorizare detin.
                        Fi politicos. mersi.

                        Originally posted by 77sky View Post
                        Print-screen-ul din postul anterior apartine unui dealer (a se vedea numele pozei)
                        Print-screen-ul secund este din pagina producatorului.
                        Asadar, acelea sunt valorile. Probabil ca te vei fi uitat pe consumului celui de 70 de martoage..

                        NU...producatorul pe site-ul oficial zice clar ca
                        in exterior consuma 4.2
                        in oras 5.3
                        si mixt 4.6

                        acestea sunt datele oficiale...
                        deci daca scoate cineva 4 mixt.....nu cred ca e real.
                        Last edited by mumus; 2 February 2010, 20:56. Reason: Automerged Doublepost
                        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                        Comment


                        • Originally posted by mumus View Post
                          ovidiu st ar fi cazul sa vorbesti civilizat...nu imi permit sa fac pariuri mari...am taiat doar un zero...ce conteaza pentru tine daca ai 1000 sau 100 km de parcurs ?
                          No comment!

                          Originally posted by mumus View Post
                          ti-am raspuns clar ca vreau dar doar pe 100 km. nu are rost sa comentezi aiurea...
                          m-am dat cu parerea aici pentru ca nu esti tu singurul care a condus dci...daca am condus consider ca ma pot da cu parerea...indiferent de ce motorizare detin.
                          Fi politicos. mersi.
                          Cu ce am fost nepoliticos?

                          Comment


                          • 4% am scos doar singur in masina, fara bagaje, extraurban si mers 100-110 km/h (80-90 prin localitati, accelerari fine).punct.

                            Comment


                            • salutare
                              bai fratilor....nu sunt eu mare amator de internet...nu am multe posturi..sunt un incepator..dar cand vad cate gainarii sunt aici...va contraziceti,certati,ba e alba,ba e neagra...de ce nu se spun date concrete,exacte si gata?
                              parca ati fi babele din piata...
                              dati fratilor date concrete,nu ce auziti pe la diversi "soferi" de wekend.
                              cu respect si o zi buna la toata lumea.

                              Comment


                              • Originally posted by mumus View Post
                                NU...producatorul pe site-ul oficial zice clar ca
                                in exterior consuma 4.2
                                in oras 5.3
                                si mixt 4.6

                                acestea sunt datele oficiale...
                                Si eu ce am scris pana acum? Tu ai citit cu atentie si te-ai uitat pe acele print-screen-uri?
                                Chiar nu te inteleg...
                                Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google