Consum 1.6 mpi 8v

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Bun consumul, si o sa mai scada dupa rodaj. Oricum consumul asta asa mic se datoreaza faptului ca ai mers cu 120 km/h. Daca mergeai mai mult de 120 sarea consumul mult, ajungea la 7-8.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • #17
      Fata de cat a consumat la primul plin.... ...sa vedem cum se comporta in continuare..

      Comment


      • #18
        Originally posted by andrei
        Bun consumul, si o sa mai scada dupa rodaj. Oricum consumul asta asa mic se datoreaza faptului ca ai mers cu 120 km/h. Daca mergeai mai mult de 120 sarea consumul mult, ajungea la 7-8.
        Si nu e destul 120 km/h?
        Eu zic ca e granita perfecta...nici mers prea incet si consuma si putin masina...
        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

        Comment


        • #19
          e destul 120km/h, doar ca el a mers constant pe autostrada, daca mergi pe un drum normal, chiar daca mergi si 140km/h unde se poate, scoti o viteza medie de 80-90km/h, si consum undeva la 6,5 pt ca mananca mult in depasiri, mai ales tiruri......si acum sa va spun o surpriza....soramea a scos pe drumul timisoara-herculane un consum de 5,9...asta in conditiile in care a mers max 100km/h

          Comment


          • #20
            Originally posted by dogy_10
            [...]doar ca ea a mers constant pe autostrada[...]
            :p
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • #21
              si eu am scos consum 4.4 cind am mers cu 55 la ora(adica never,mor cind merg asa incet)
              toora,llumar fata spate,zender,borla,calc reno sport,1.6 93cp,vw mk1,1.8,sparco sprint,roll bar omp,centuri 6 puncte sandtler,bf goodrich,bbs,borla

              Comment


              • #22
                :p mersi de corectura Andrei ... :p
                Last edited by CataFOF; 25 June 2007, 01:00.

                Comment


                • #23
                  Originally posted by dogy_10
                  soramea a scos pe drumul timisoara-herculane un consum de 5,9...asta in conditiile in care a mers max 100km/h
                  Daca a ajuns la 100 )
                  Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                  Comment


                  • #24
                    Braila- Costinesti- Braila 6.5% consum mediu estimat (nu am computer de bord) cu benzina de 95 de la Petrom in urmatoarele conditii:
                    Viteza maxima de croaziera - 110 km/h
                    Viteza maxima - 130km/h (in depasiri destul de dese)
                    Viteza in localitati - 50-70 km/h (cu exceptie in Constanta si in functie de pericol Radar)
                    30 min de fataiala in constanta cu a 1-a, a 2-a si a 3-a( o gramada de nervi nu alta)
                    Consumul este estimat dupa metoda de tip plin-plin.
                    Cred ca am spus tot.
                    Cel mai lent 1,6 8v

                    Comment


                    • #25
                      6.5-7.2% extern
                      8-8.5% oras cu AC On

                      am reusit 8.5 extern cu o medie de 120km/h(CB) am mers si 165 cu ea(:| nu a mai tras, eram usor incarcat 3p,ceva bagaje si AC Off

                      Comment


                      • #26
                        si unde ai scos media asta pe autostrada?

                        Comment


                        • #27
                          duminica dimineata ora 5 pe DN79 veneam din oradea de la o nunta ma duceam acasa in arad, drum super super liber 6 depasiri daca am facut majoritatea camioane

                          Comment


                          • #28
                            off topic : grija la radare in afara!
                            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                            Comment


                            • #29
                              bucuresti-targoviste-fieni- sinaia-paraul rece-rasnov-bran-brasov-predeal-sinaia-bucuresti.pe acest traseu cb arata consum mediu 5.9 aprox 30litri benzina mol95.oricum folosesc numai mol si f rar omv.a/c a fost putin folosit

                              Comment


                              • #30
                                Daca asta-i consumul la 120 cum a spus Andreea13 la 120 km/h(si il cred) eu sunt multumit.
                                Cel mai lent 1,6 8v

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google