Consum Logan 1.2_16v

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Cezar View Post
    Taxe mai mici?
    Cu cat? 2 lei?
    2 avantaje are fata de invechitul 1.4: lipsa taxei de prima inmatriculare si consum mai mic in aceleasi conditii.

    PS: lasati povestea cu taxele mai mici, ca-i de rasul curcilor.
    Scz ca ma abat de la subiect, dar sa zic ceva:

    1.2 16V este mult mai avantajos ca 1.4MPI
    1.2 16V ma pune in indoiala ca ar fi mai bun si ca 1.6 16v (achizitie/consum/taxe).

    Comment


    • Originally posted by alinlucian View Post
      Doruletz,dorutzule...comentariile tale au vreo baza? Ce manevrezi ca motorizare?
      eu am 1,5dci dar conduc ocazional 1,2
      asa ca sa nu ramai tu curios................................
      si pana la urma , dupa 1 noiembrie o sa-mi iau un 1,2 16V personal si o sa vin in decembrie pana la Oradea la un pieten

      Comment


      • vezi sa iti umpli rezervorul ca sa poti ajunge in oradea! Caci daca vii pina aici in baza afirmatiilor ca e asa de mic consumul o sa ramii pe drum!

        Comment


        • pana in Oradea eu o sa alimentez exact 190km x 4% = 7,6 litri motorina la 1,5 dci Renault Scenic 2005

          Nu mai da Quote la postul anterior !
          Last edited by darksid3; 17 October 2010, 14:01.

          Comment


          • Esti plin de "subtilitate" Doruletz!

            Comment


            • Da n-am voie sa vin la Oradea cu ce masina vreau?
              Eu pot sa vin cu 1,5 dci care consuma doar 4% sau cu 1,2 16V care consuma 6%
              Tu ce-ai alege?

              Comment


              • Reveniti la topic, sau va luati o vacanta bine meritata?

                Comment


                • pana la urma care a fost cel mai mic consum scos pana acuma cu logan 1,2 12v?

                  Comment


                  • citeste tot topicul.

                    Comment


                    • asi fi tare curios sa conduc unul sa vad mai ales la drum intins cum se comporta atat la consum cat si la demaraj, eu unul m-am saturat de consumul mediu astronomic pe cb pe care il arata clioul 16 v din dotarea familiei 7.5, ma gandesc ca nu ar trebui sa depaseasca 6.5 mediu preponderent extern ceeea ce ar fi convenabil pentru mine ca fac saptamanal Bucuresti Turnu magurele si retur cam 22 de litri in 150 km
                      ma refer bineinteles ca mi-asi dori sa probez un 16v 1.2 de la DACIA

                      Comment


                      • Am intrebat de cel mai mic consum pentru ca ce s-a scris pana acum . ori motorul era in rodaj si nu era consumul real, ori nu s-a condus economic pentru a scoate cel mai mic consum

                        Comment


                        • Consumul cel mai mic afisat de CB la mine a fost de 4,5 l la viteza medie de 41 km/h,mers economic.
                          Avem acuma aprox 2400 km parcursi

                          Comment


                          • CRM 20 esti inca in rodaj ,cred dar consumul scos e foarte bun
                            Atunci, dupa 4-5000 km parcursi va avea putere mai buna motorul si va consuma si mai putin cu cateva sute de grame

                            Comment


                            • Doru, pana la cat consideri rodaj?
                              Cel mai mic consum pe ce distanta?
                              Cel mai mic consum urban sau extraurban?

                              Comment


                              • Si o sa consume din ce in ce mai putin, pana cand va functiona fara carburant.

                                Eu pe ultimii 500 de km am un consum de 6.7 la o viteza medie de 34 km/h

                                cei 4,5 l la suta ai lui CRM m-i se par suspect de putini....pe ce distanta a fost consumul asta? Eu mai putin de 5.2 nu a scos pe drum european, noaptea, cu viteza medie de 65 de km/h pe ruta Arad - Deva.

                                Dar cine stie...
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google