Consum Logan 1.4 MPI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • inchei si eu comparatia diesel benzina, nu vreau sa supar pe cineva, doar imi exprim parerea...

    Comment


    • Consum doar in Bucuresti atat in trafic aglomerat cat si liber.

      Continuare rodaj.
      Attached Files

      Comment


      • deci eu sunt profund dezamagit de 1.4 mp3 ca si consum. sa detaliez:
        PRIMA ZI: Plecat la ora 5.30 din bucuresti si mers pana in roman(mers maxin 110-120 in ret 90- 100 si in loc 60-70) 7.3
        In roman fataiala toata ziua (aprox 45 km) consum de 8.9(si in roman nu ai traba cu traficul)
        Adoua zi: plecat de dimineata din roman spre piatra neamt(40 si ceva de km) si in piatra fataiala cam 60-70 km si retur in roman consum de 8.5
        a treia zi: roman -targu neamt (aprox 50 km), fataiala in targu neamt cam 50 km, din targu neamt in piatra neamt si dupa aia in roman dupa care m-am mai invartit 10 km si am plecat spre buc si am ajuns in buc cu consum de 7.2.
        Pe CB apre un traseu de 1185 km si un consum de carburant de 88.3 L.
        Tot drumul singur in masina su cu bagaje de max 5 kg
        Frana de mana trasa pana in tavan,treapta a-II-a cu pedala in fund.....peste 5000 rpm=DRIFT nu altceva!

        Comment


        • Am bagat in rezervor 53l, nu stiu cat mai era exact, oricum era pe galben si am mers 1075 km. Acuma s-a aprins galbenu si din experienta mai merg lejer vreo 70 km local. Calculati voi
          Sezi bland ca-s din Maramu' ❗️❗️❗️

          Comment


          • Imposibil, ar veni cam 5% media pe 1000 km ceea ce la benzinare nu se poate face. Ca sa scoti 5% trebuie sa mergi doar extraurban, preferabil drumuri lungi si sa mergi linistit.
            '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

            Comment


            • Nici extraurban nu iese 5%, poti sa mergi singur pe drum, cu 70 km/h constant pe o distanta de 1000 de km pe drum fara pante, in treapta a 5-a.
              Astea-s basme.

              Comment


              • mai stiti? poate i-a facut o reductie conductei de alimentare cu combustibil
                sigpic

                Comment


                • ba da toti va feriti sa spuneti o treaba pe nume, poate MINTE DE INGHEATA APELE
                  Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                  Comment


                  • Originally posted by catalinus View Post
                    Am bagat in rezervor 53l, nu stiu cat mai era exact, oricum era pe galben si am mers 1075 km. Acuma s-a aprins galbenu si din experienta mai merg lejer vreo 70 km local. Calculati voi
                    daca aveai diesel faceai ravagi

                    Comment


                    • daca ar avea o asa mare autonomie ar fi in top 10

                      Comment


                      • sincer sa fiu nici eu nu sunt prea multumit de consumul de la 1.4 mpi...prima oara am zis ca e din cauza mea ca merg mai sport...si imi ia 10, 10 si cv in oras...dar si lu taicamiu ii ia exact la fel...in conditiile in care nu schimba la mai mult de 2000-2400 de turatii...in afara orasului este cat de cat ok...dar in oras ma omoara

                        Comment


                        • poate chiar ca schimbi asa de jos consuma si mai mult. Mie in Bucuresti la un trafic intre lejer si aglomerat am consumul intre 8.5 si 9, trafic cum cred ca e si in Galati.

                          Eu zic sa incerci sa schimbi undeva la 2700-2800 si in cazul in care vrei putere dai inferioara si accelerezi. Incearca sa folosesti frana de motor sau sa anticipezi traficul.

                          Vezi poate ai filtrul de aer imbacsit. Eu la masina mea il schimb la 5000 de km si e plin de praf.

                          Eu nu am mai vazut la masina mea consum de peste 10 de iarna trecuta cand aveam 13. Sincer inainte de remapare am avut consum peste 10 mereu, acum nu mai am asa mult. O sa imi sara lumea in cap dar nu vorbesc dupa 2 zile de remapare ci dupa 1 an si ceva.

                          Comment


                          • Ultimul meu consum in Bucuresti este de 11,56% la pompa si 11,3% pe CB. Distanta parcursa a fost de 149 de km, am mers doar dimineata si seara, in plina aglomeratie. Viteza medie a fost de sub 15 km/h.
                            http://images.spritmonitor.de/428841_5.png Logan 1.4 MPI

                            Comment


                            • de cand s-a racit afara a crescut si consumul loganului meu. fix 9% in braila. foarte multe distante scurte si cateva trasee scurte in afara orasului.
                              sigpic

                              Comment


                              • 8% consum oras,schimb viteza cam la 2500 turatii

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google