Cotiera

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ia una-doua bucati Made in China.
    Identica la forma cu cea originala si pret de 50 lei/buc.
    Eu o am de cateva luni si sunt multumit (nu scartaie si nu s-a rupt).

    Comment


    • intrebare: am doua scrumiere portabile in masina. una in fata si alta in locasul din spatele franei de mana. daca montez cotiera originala, mai intra scrumiera acolo? sau un pahar de cola? din pozele postate pare patrat plasticul din cotiera si obtureaza rotundul.

      Comment


      • Am schimbat si eu pana acum doua cotiere, iar urmatoarea, sigur imi iau aceea care se apropie de cea originala ( 60 - 65 ron ) si sa aiba si intaritura aia metalica ... atasez fotografii cu cele doua cotiere, iar la ultima am prins inca un surub autofiletant (sageata din mijlocul pozei), in afara de celelalte doua care vin in partea de jos ... sper sa se inteleaga ... numai bine :-)
        P.S. : la prima cotiera s-a rupt acel plastic, care o sustinea in suportul de metal. iar la a doua am prins-o si cu celalalt holsurub ca sa nu mai incurce la deplasarea scaunelor si la suportii pt. prinderea centurilor de siguranta si e si mai inalta decat prima, dar nu atat de moale (confortabila) ...
        Attached Files
        Last edited by cat_alex52; 24 May 2010, 15:50.
        http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ul_meu-t22912p3.html

        Comment


        • Originally posted by Winnie View Post
          intrebare: am doua scrumiere portabile in masina. una in fata si alta in locasul din spatele franei de mana. daca montez cotiera originala, mai intra scrumiera acolo? sau un pahar de cola? din pozele postate pare patrat plasticul din cotiera si obtureaza rotundul.
          Nu mai intra paharul/scrumiera in acea gaura din spate...dar cu putin efort se poate gasi o modalitate sa pui acolo scrumiera.Ma gandesc sa confectionezi un inel in care sa pui scrumiera...la asta ma refer.
          sigpic

          Comment


          • mersi pentru raspuns. daca este originala, desteptii de proiectanti nu s-au gandit ca pot aparea probleme punand un patrat peste un cerc? ca doar au studiat peste ce se monteaza. probabil era tare complicat sa faca matrita de turnare rotunda. totusi se poate modifica in vreun fel? o teava incalzita sa se dilate plasticul si apoi aplicat o garnitura sa nu se vada modificarea.

            Comment


            • Cotiera a fost creeata probebil pentru versiunile mai de totp adica cele cu geamuri electrice spate. de aceea au facut acel patrat...si dupa cum ti-am spus solutii ar exista...ori decupezi acel patrat si il faci rotund dar aici nu mai garantez pentru robustetea cotierei ori adaptezi asa ceva in partea din spate a cotierei. ori cu putina dexteritate vei putea adapta acest suport in spatele cotierei astfel incat sa il montezi doar in momentul in care chiar ai nevoie de scrumiera in spate.

              Am editat accest post pentru ca pozele nu se mai deschideau...am urcat eu altele.
              sigpic

              Comment


              • Azi m-am scapat de cotiera originala rupta ,am dat-o la cineva la care ii place sa mestereasca la ea si o sa o puna pe o super nova am fost multumit de pretul oferit pe ea tinand cont de starea in care se afla,daca este cineva interesat de armatura metalica sa ma contacteze!

                Comment


                • Originally posted by valeriuciprian View Post
                  220 lei de la dealerul de unde am luat masina Nalba Galati
                  o puteti lua de pe net foarte ieftin cu 70 de lei.....uitati aici link www.tuning100.ro
                  "Only God can judge me"

                  Comment


                  • http://www.tuning100.ro/category.php?v=538&parent=77 unde este 70 lei...?
                    am vazut cotiera speed pe un logan, 50 lei dai pe ea, 50 lei face. am incercat sa ridic capacul, nu, se ridica cu totul, nu are magnet, se rabateaza foarte usor, materialul suportului pentru cot este neplacut la atingere...mai pe scurt, slaba
                    Last edited by bogdan_1984; 2 July 2010, 22:14. Reason: completari
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by floman View Post
                      o puteti lua de pe net foarte ieftin cu 70 de lei.....uitati aici link www.tuning100.ro
                      Eu nu am gasit cotiera originala (Armster) pe acel site decat la 260 ron!!!???

                      Comment


                      • salut am si eu o intrbare ,pentru ca nu prea imi vine sa citesc tot topicul pentru ca se repeta multe chestii si majoritatea sunt despre montaj,sper sa nu va suparati .....stie cineva cum se da jos capacul de la cotiera ? ..ma refer doar ala care e imbracat in piele pt ca eu am tras de el si imi e frica sa nu il rup....mia crapat pielea pe el si as vrea sa o schimb...cotiera e originala o am de la dealer de cand am luat masina are 2.5 ani si sunt super multumit de ea . ms.

                        Comment


                        • Originally posted by danny_finutzu View Post
                          salut am si eu o intrbare ,pentru ca nu prea imi vine sa citesc tot topicul pentru ca se repeta multe chestii si majoritatea sunt despre montaj,sper sa nu va suparati .....stie cineva cum se da jos capacul de la cotiera ? ..ma refer doar ala care e imbracat in piele pt ca eu am tras de el si imi e frica sa nu il rup....mia crapat pielea pe el si as vrea sa o schimb...cotiera e originala o am de la dealer de cand am luat masina are 2.5 ani si sunt super multumit de ea . ms.
                          Incearca sa ridici capacul de la cotiera si cred ca vei vedea doua suruburi dedesubt, care sustin partea unde-i pusa pielea, pe care trebuie sa le desfaci si iese apoi capacelul ... sper sa-ti fie de ajutor; nu am avut cotiera originala, dar sper sa aiba aceeasi configuratie ca ceea pe care am avut-o si eu ...
                          http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ul_meu-t22912p3.html

                          Comment


                          • ms o sa ma uit ca acum nu imi aduc aminte cum e dar parca nu avea nici un surub pe interior are 2 suporti pt pixuri si atat.

                            Comment


                            • Nu are suruburi pe interior pentru ca acea parte de sus suliseaza...a incercat Rouge de feu un raspuns aici si cand am fost la Brasov am uitat sa il intreb cum se face operatiunea....deci ia legatura cu el.
                              sigpic

                              Comment


                              • aha mersi mult i-am trimis un mesaj sa vedem

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google