Cotiera Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cotiera Logan II

    Salut! A cumparat cineva si montat cotiera pentru Logan II? Am intrebat la reprezentanta si nu aveau nimic dedicat, doar una pentru duster care era la 360 lei+40 lei manopera.

  • #2
    poti pune orice fel de cotiera pt logan...eu am pus cotiera de logan ph1 si vine perfect
    low....&.....slow

    Comment


    • #3
      Cotiera de uzina e o mare porcarie, sugerez sa pui una after-market, care are si spatiu de depozitare.

      Comment


      • #4
        nu face prostia sa cumperi cotiera pentru logan2 aia de origine la 400 de lei parca... e hidoasa, e oribila, functionalitate 0...
        Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

        Comment


        • #5
          pai tocmai aia am zis si eu...poti pune ori cotiera de duster ori cea de pe ph1 armster ca se potriveste perfect fara absolut nici o modificare
          low....&.....slow

          Comment


          • #6
            salutare.pentru noul logan momentan nu gasesti cotiera,nici eu nu am gasit,trebuie sa mai astept,asa mi sa zis si in galati si in braila la viper

            Comment


            • #7
              Cum adica nu gasesti? ... La ASV Brasov spre exemplu este disponibila inclusiv ca optional. Am avut in mana aceasta cotiera (faimoasa si ultra mega scupa) cotiera pentru noul logan - 100 euro bucata.
              sigpic
              This is My Ride!
              !Visit and enjoy!

              Comment


              • #8
                inafara de cea originala care nu am vazut ce fel arata de 100 euro,dar nici nu vreau sa o vad,am incercat doua pe masina si nu au mers montate,erau pina in 100 ron

                Comment


                • #9
                  Pai eu am pe masina montata cotiera de logan I si s-a potrivit perfect.
                  Te poti uita la my ride-ul meu si o vezi montata
                  Merci

                  Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                  sigpic
                  This is My Ride!
                  !Visit and enjoy!

                  Comment


                  • #10
                    la mine nu a mers,ori tu poate nu ai actionare la geamuri pe spate,nici frina de mina nu mai mergea trasa deloc,naspa rau

                    Comment


                    • #11
                      Geamuri electrice spate nu am intr-adevar - dar la mine frana de mana merge ok.
                      Daca poti fa o poza cu consola in locul in care vin butoanele de le geamuri - sa vad daca gasesc si eu ceva.
                      Merci
                      sigpic
                      This is My Ride!
                      !Visit and enjoy!

                      Comment


                      • #12
                        eu am montata cotiera de logan1 si am si geamuri electrice spate si a mers fara probleme
                        low....&.....slow

                        Comment


                        • #13
                          Eu am facut comanda cu cotiera din fabrica si nu imi pare rau.
                          Cand am vazut-o prima oara nu mi s-a parut cine stie ce, plus ca are un spatiu de depozitare foarte foarte mic, insa este fixate foarte bine. Este peste ce am avut eu montat de mine pe Logan 1. Diferenta este mare.

                          Comment


                          • #14
                            Din puctul de vedere al prinderii intr-adevar este cu mult peste cea de logan unu - eu am vazut-o ca accesoriu in reprezentanta iar partea metalica ce vina sub tunelul median dintre scaune are o prindere in trei punte (doua se prin asemanator cu cea de logan I iar cel de-al treilea este in dreptul spatiului - cutiutei - de depozitare de pe tunelul median). Deci este mult mai solida din acest punct de vedere, iar calitatea materialului pare si ea mai buna. ... dar parca 100 de euro mi se pare cam mult.
                            Astept cu nerabdare sa vedem ce vor scoate cei de la ARMSTER pentru logan II - din cate am inteles se vor orienta si ei catre tipul de prindere avut de cotiera originala insa la un pret redus.
                            Bafta
                            sigpic
                            This is My Ride!
                            !Visit and enjoy!

                            Comment


                            • #15
                              Intr-adevar, 100 de euro si mie mi se pare cam mult, insa plasticul mi se pare foarte ok, este destul de gros, si ranforsat, iar butoanele de deschidere geamuri spate sunt montate pe piciorul cotierei.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google