Cotiera Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sunt curios cum se descurca o persoană de 1.60-1.70m cu aceasta cotiera.
    Eu masor 1.93m

    Comment


    • La 1.72 cm ai mei e foarte buna
      Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

      Comment


      • Vorbim de cotiera integrată în spătarul scaunului la șofer.

        Comment


        • Legat de cotiera,acum ceva timp am cumparat pentru Loganul meu o cotiera originala de Logan2.Cost? 320 cotiera 80 lei tunelul central frana de mana.De montat se monteaza foarte usor cateva suruburi si gata.Cat despre confort se schimba radical mai ales la drum lung.Nu te incurca la schimbatul vitezelor si nici la frana de mana,si am spatiu de depozitare destul de maricel.Cotiera accea prinsa de scaunul este o prostie au vrut sa ii copieze pe cei de la VW Transporter/LT .
          Aceasta este cotiera https://www.pieseauto.ro/cotiera-aut...880285548.html

          Comment


          • Am avut la Loganul vechi, cotiera aceea Armster, originala... Dupa vreun an sau doi s-a rupt din suportul de la baza.
            Oare modelul nou, nu asta prinsa direct in scaun, ci cea din linkul pus de @danezu33, o fi mai rezistenta? E cineva care a avut/are ambele tipuri?

            Comment


            • Vezi ca mai exista un model,cel de echipare de fabrica,care are baza de prindere din metal(daca imi aduc eu aminte bine)parca a pus torq codul.daca vede acest post il rog sa mai puna o data codul pt modelul care vine din fabrica.merci

              Comment


              • Nu mai exista acea baza din metal care se prinde de caroserie,acum este un plastic gros....Pot spune ca este destul de rezistenta m-am aplecat de cateva ori peste cotiera sa inchid usa pasagerului si rezista.(am aprox 70 kg si 1.73cm)

                Comment


                • cotiera X52 phase1
                  model 1
                  8201371987 prindere metalică, se mai găsește dar nu la noi
                  model 2
                  8201533390 prindere plastic

                  X52 phase2 (adică ph2 nu "facelift")
                  model1
                  8201679842 prindere pe spătar
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • Originally posted by danezu33 View Post
                    Nu mai exista acea baza din metal care se prinde de caroserie,acum este un plastic gros....Pot spune ca este destul de rezistenta m-am aplecat de cateva ori peste cotiera sa inchid usa pasagerului si rezista.(am aprox 70 kg si 1.73cm)

                    Confirm rezistenta. Ma aplec pe ea constant, si la 90+ kg, nu parai, nu scartaie, nimic. Super multumit. Iar, ca o parere personala, este mult mai "aratoasa" ca varianta anteriora, cea cu prindere metalica. O am de un an si aproape 8000km.
                    Singurul inconvenient este ca accesul in suportul de pahar pentru locurile din spate este restrictionat, mult. Adica, nu poti sa bagi acolo un pahar cu diametrul maxim permis de gaura initiala. De ex. scrumiera cu care vine masina nu incape acolo, dupa montarea cotierei. Nu ma deranjeaza, orcum la mine in masina nu se fumeaza, si in spate nici nu prea am pasageri, dar am zis ca merita mentionat ca un minim inconvenient.

                    Comment


                    • Ok, mersi de feedback-uri, o s-o comand si eu si astept primavara s-o pot monta.

                      Comment


                      • Mie mi se pare extraordinară cotiera nouă de pe spătar. Nu prea face 100 euro, dar dacă tot a venit mașina cu ea montată, pot spune că e ce trebuie. Eu merg multe drumuri lungi, îmi petrec în medie 3-4 ore pe zi la volan și sunt obișnuit să țin o mână pe cotiera de pe ușă și una pe asta (am avut una asemănătoare la mașina dinainte). Cel puțin cu scaunul urcat la maxim, la mine mâna vine perfect pe schimbător și pe volan. Cele cu spațiu de depozitare mi se par mai potrivite celor ce conduc cu scaunul coborât la maxim și dat pe spate, mie mi se par prea joase.

                        Comment


                        • Se pare ca cotierele originale cu depozitare nu se mai pupa cu variantele facelift direct si mai trebuie comandat un suport. Mie trebuiau sa imi livreze Sandero-ul cu o astfel de cotiera dar nu au reusit sa o monteze. Nici la Logan facelift nu se potriveste ... au comandat piesa si sper sa o montez saptamana viitoare.

                          Comment


                          • Am cumparat si eu cotiera model [8201533390 prindere plastic], celalalt model nu mai e de gasit. Cost 354 lei de la reprezentanta, montaj propriu.
                            Desi pare solida, sincer eu sunt cam circumspect referitor la rezistenta in timp a acelui plastic de sustinere, avand experienta celeilalte cotiere, tot originale, de la Logan 1.
                            In fine, vom vedea... In schimb, ca design si functionalitate e mai mult decat ok, inauntru are un fel de "pres" de cauciuc foarte misto, intra perfect telefonul in ea!

                            Si vinilinul ala sau ce o fi de pe cotiera e bine asortat si pare de calitate.
                            Per total, nu regret banii dati, e o optiune super utila. Se monteaza si usor, aia de la reprezentanta, cand am intrebat la revizie, imi ofereau un pret de 500 de lei cotiera+montaj. In maxim jumatate de ora nu ai ce face..

                            Comment


                            • O am eu de 2 ani imediat,inca rezista foarte bine,dezavantajul e ca a inceput sa scartaie enervant

                              Comment


                              • Ai fix modelul asta, se fabrica acum 2 ani? Sau o ai pe cea veche, cu profilul ala metalic de sustinere?
                                Vinilinul rezista ok, nu s-a deteriorat in timp?
                                Edit: acum vad ca ai modelul pus de mine, cel "nou". Ramane deci valabila doar a doua intrebare.
                                Last edited by claudius_log; 14 March 2017, 00:26.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google