Cotiera Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    pana la urma are deja cineva cotiera de 100 euro pe masina ? putem vedea poze cu ea ? vreau sa ma hotarasc daca sa o iau sau nu.

    MS.

    Comment


    • #17
      Uite AICI ... si daca mai cauti ai sa mai gasesti si alte poze.
      Merci
      sigpic
      This is My Ride!
      !Visit and enjoy!

      Comment


      • #18
        Nu merita cotiera. Am vazut cum arata si nu am comandat asa ceva. Mai bine una de logan vechi daca se potriveste alfel fara.

        Comment


        • #19
          Se potriveste cotiera de pe logan I fara probleme.
          Merci.
          sigpic
          This is My Ride!
          !Visit and enjoy!

          Comment


          • #20
            Daca aia e cotiera de 100 E cred ca merita sa obtez pt altceva si la mai putini bani. Pe mine m-a deranjat si faptul ca o au la vanzare dar nu am putut s-o vad la reprezentanta.

            Nu arata deloc rau cotiera ta Florin si nici ideea cu Armster nu e rea - oricum iesi mai ieftin cu orice alta varianta.

            In situatia asta voi achizitiona separat cotiera.

            Comment


            • #21
              Din ce vad nu are deloc spatiu de depozitare cotiera din fabrica.
              Ar putea sa faca si ei ca la Clio 4, unde cotiera este prinsa in scaunul soferului si are si ceva spatiu de depozitare.

              Comment


              • #22
                Cotiera aia originala Dacia e o gluma proasta 50-100 lei merita. La 100 euro nu are rost. Da mult mai bine aia armster de Logan 1. Eu am armster de pe net, replica sau ce o fi, arata la fel ca aia originala si are si prinderea de poda. La 70 lei de 4 ani isi face treaba cu brio

                Comment


                • #23
                  Originally posted by angelblack View Post
                  Din ce vad nu are deloc spatiu de depozitare cotiera din fabrica.
                  Ar putea sa faca si ei ca la Clio 4, unde cotiera este prinsa in scaunul soferului si are si ceva spatiu de depozitare.
                  Are si ceva spatiu ... dar numai spatiu de depozitare nu se poate numi acel loc ... incap cu succes doua fise si trei chei - fara breloc :-)

                  Sent from my ARIA using Forum Runner
                  sigpic
                  This is My Ride!
                  !Visit and enjoy!

                  Comment


                  • #24
                    Originally posted by angelblack View Post
                    Din ce vad nu are deloc spatiu de depozitare cotiera din fabrica.
                    Ar putea sa faca si ei ca la Clio 4, unde cotiera este prinsa in scaunul soferului si are si ceva spatiu de depozitare.
                    Mie mie se pare foarte incomoda cotiera de la Clio (parca nici nu pot sa tin mana pe schimbator).

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by M.FLORIN View Post
                      Astept cu nerabdare sa vedem ce vor scoate cei de la ARMSTER pentru logan II - din cate am inteles se vor orienta si ei catre tipul de prindere avut de cotiera originala insa la un pret redus.
                      Bafta
                      Azi am facut comanda de cotiera de la Armster - costa 320 ron si se comercializeaza de o zi, asa ca inca nu apare pe site-ul Armster cu rubrica Dacia Logan 2

                      Puteti insa sa o vedeti la categoria Armster 2 ( Renault ) aici, este aceeasi :



                      Din poze pare ok, sper sa fie asa si in realitate.

                      Comment


                      • #26
                        Pare OK din poze.

                        Comment


                        • #27
                          Cotiera asta se comercializeaza din 2012 ... cei de la bestautovest o au la vanzare de mult timp. Nu este o cotiera pentru logan 2 - a nu se confunda cotiera Armster 2 pentru dacia logan ... cotiera e varianta 2 nu loganul e varianta 2...
                          Eu am vazut aceasta cotiera in realitate, arata bine intradevar dar prindrea ei se face doar in consola de plastic fara acel metal dedesubt. Deci ... nu stiu cat de solida va fi prinderea ei. Si eu vreau sa achizitionez asa ceva dar incerc sa o prind direct pe prinderea metalica pe care o am deja.
                          ... bafta

                          Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                          sigpic
                          This is My Ride!
                          !Visit and enjoy!

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by M.FLORIN View Post
                            Cotiera asta se comercializeaza din 2012 ... cei de la bestautovest o au la vanzare de mult timp. Nu este o cotiera pentru logan 2 - a nu se confunda cotiera Armster 2 pentru dacia logan ... cotiera e varianta 2 nu loganul e varianta 2...
                            Eu am vazut aceasta cotiera in realitate, arata bine intradevar dar prindrea ei se face doar in consola de plastic fara acel metal dedesubt. Deci ... nu stiu cat de solida va fi prinderea ei. Si eu vreau sa achizitionez asa ceva dar incerc sa o prind direct pe prinderea metalica pe care o am deja.
                            ... bafta

                            Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                            eu am intrebat de cotiera pt logan 2 si dupa cum spuneam mai devreme mi-a zis ca se comercializeaza de ieri.

                            daca m-a mintit acum mint si eu

                            oricum e mult peste cotiera de la dacia si sub pretul ei.

                            Comment


                            • #29
                              Daca asa spun ei ... asa sa fie.
                              Oricum cotiera in sine este identica indiferent de tipul / modelul de masina; singura diferenta apare la sistemul de fixare - diferit ca forma si model pentru fiecare tip de autoturism in parte. (la fel este si in cazul Armster 1).
                              Indiscutabil calitatea materialelor folosite de Armster este una net superioara - am avut si eu cotiera de Armster si stiu ce vorbesc.
                              Asadar te rog sa pui cateva poze cu sistemul de fixare dupa ce primesti cotiera - sunt curios sa vedem ce tip de prindere au prevazut la aceasta cotiera - ...si inca ceva ... daca stii cumva daca aceasta cotiera este compatibila cu toate versiunile noului logan - ma refer aici la faptul ca (asa cum au mai spus colegii pe aici) modelul acces nu are acel tunel median - sau ceva de genul acesta.
                              P.S. nu mai da quote la un post precedent - folosete direct post reply
                              Merci

                              ceva mai multe detalii despre cotiera se gasesc aici - in varianta pe gri
                              Merci
                              Last edited by M.FLORIN; 17 July 2013, 22:43. Reason: Automerged Doublepost
                              sigpic
                              This is My Ride!
                              !Visit and enjoy!

                              Comment


                              • #30
                                cotiera armster pentru logan ph1 si ph2 e 180 lei pe ebay din bulgaria cu tot cu transport, gasisem prin primavara intamplator iar la cursul de atunci cam acolo era pretul.
                                Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google