Cotiera Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Armster 1 sau armster 2?

    Sent from my ARIA using Forum Runner
    sigpic
    This is My Ride!
    !Visit and enjoy!

    Comment


    • #32
      eu cand m-am uitat nu era loganul nou aparut, deci armster 1. am incercat acuma sa o caut din nou, ori nu mai vinde userul respectiv din bulgaria ori nu mai stiu cum sa caut ca sa o gasesc.
      Last edited by B 83 RMJ; 18 July 2013, 09:39.
      Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

      Comment


      • #33
        Da ... asa e ... cotiera armster 2 pentru logan 2.


        noul logan.jpg

        Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
        sigpic
        This is My Ride!
        !Visit and enjoy!

        Comment


        • #34
          Eu cred ca difera suportu de prindere, diferenta dintre cele doua armster , din ce am observat , este ca la cea de a doua poti luat cu tine acea mini borseta ca sa zic asa.
          Daca ai suportul adegvat poti pune ori ce model.
          sigpic

          Comment


          • #35
            Prinderea este tot in consola fara clema metalica pe interior. Prinderea este altfel pozitionata ... este compatibila si cu geamurile electrcie spate.
            Il asteptam pe colegul cu pozele.

            Sent from my GT-I9300 using Forum Runner

            Originally posted by ready2rumble View Post
            Azi am facut comanda de cotiera de la Armster - costa 320 ron si se comercializeaza de o zi, asa ca inca nu apare pe site-ul Armster cu rubrica Dacia Logan 2
            ...
            Ti-a venit cotiera?
            Last edited by M.FLORIN; 18 July 2013, 19:46. Reason: Automerged Doublepost
            sigpic
            This is My Ride!
            !Visit and enjoy!

            Comment


            • #36
              da, azi odata cu masina

              incerc sa o montez maine in functie de timp, am sa revin cu poze.

              am sunat inca odata la armster pt a confirma cele spuse dar vad ca te-ai lamurit si tu..

              cotiera este super, atat spun..nu doresc sa ii supar pe nimeni dar nu se compara cu cotiera de 100 euro de la Dacia.

              Comment


              • #37
                Felicitari de achizitii ... sa te umble sanatos si sa te sprijini cu nadejde :-). ... asteptam poze.
                Bafta

                Sent from my ARIA using Forum Runner
                sigpic
                This is My Ride!
                !Visit and enjoy!

                Comment


                • #38
                  Multumesc si revin cu impresii :

                  Cotiera in sine mi se pare ok, cu doua mici impedimente :

                  - ca sa deschizi capacul trebuie sa prinzi de partea inferioara, altfel o ridici cu totul;

                  - cotiera nu se ridica in pozitie dreapta, ceea ce poate fi un pic incomod daca conduci.

                  Legat de distanta dintre cotiera si frana de mana, respectiv cutia de viteze mai sunt iar cateva mici probleme, dupa cum se poate vedea si in poze :

                  - daca ai cotiera extinsa si esti in viteza 2 sau 4 raman aprox 2 cm distanta intre cele doua;

                  - la mine vine putin deasupra cutiei de viteze si trebuie sa schimb prinzand de deasupra ( nu stiu daca e normal sau e valabil si pt alte tipuri de cotiera ) dar incomodeaza nitel;

                  - frana de mana trebuie actionata din lateral;

                  - sistemul de prindere : ok, problema insa la plasticul de la canalul median ( am versiunea Laureate si plasticul se misca, implicit si cotiera - not ok )

                  Cei cu Laureate, sunt curios daca aveti aceeasi problema. Nu cunosc cum se prinde pe alte versiuni de logan.

                  Ca si spatiu interior e f ok, in functie de marime poti pune si portmoneul.

                  Sunt multumit si nu prea, mai am ceva timp sa ma gandesc - o pot returna in 30 zile daca ma decid. Nu tine asa mult de cotiera cat sa vad daca ma pot obisnui cu micile probleme.

                  Oricum pt problema cu plasticul voi merge la Dacia, nu cred ca e normal ca pt o cotiera garantata la o presiune de 80 kg sa mi se spuna "ai grija sa nu te apesi prea tare pe ea de la montaj"

                  Revin cu poze in postul urmator.

                  Ms.
                  Attached Files

                  Comment


                  • #39
                    si restul..

                    Merci.
                    Attached Files

                    Comment


                    • #40
                      Arata chiar bine ... si rezolva si problema prinderii centurilor de siguranta - spatiul destul de stramt pe cotiera pentru modelul logan I.
                      Acum sa vedem cat de rezistenta va fi in timp - ma refer aici la prinderea cotierei - dar oricum cred ca este destul de solida; mai cu seama ca intreaga consolo este destul de bine ancorata.
                      Una peste alta arata foarte bine.
                      Felicitari pentru achizitie.

                      ah ... si inca ceva ... nu vad sa aiba reglajul pe inaltime (acea rotita pe care o regasim pe vechia cotiera) - aici nu vad nimic asemanator.
                      Merci
                      Last edited by M.FLORIN; 22 July 2013, 22:34. Reason: Automerged Doublepost
                      sigpic
                      This is My Ride!
                      !Visit and enjoy!

                      Comment


                      • #41
                        Dar cineva care are cotiera originala nu poate pune ceva poze sa vedem cum arata? si cum e prinsa? Are aceea tija de metal ? Multumesc

                        Comment


                        • #42

                          pagina 16
                          post #311
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • #43
                            Originally posted by M.FLORIN View Post
                            ah ... si inca ceva ... nu vad sa aiba reglajul pe inaltime (acea rotita pe care o regasim pe vechia cotiera) - aici nu vad nimic asemanator.
                            Merci
                            asta pentru ca nu exista.

                            voi trece si pe la Dacia in scurt timp sa vad ce e cu plasticul ala de se misca

                            Comment


                            • #44
                              s-a lamurit si problema plasticului.

                              daca optati pentru cotiera de 100 euro ca optiune, aceasta se monteaza alaturi de un suport metalic si implicit este teapana pe pozitie.

                              eu cum am montat cotiera direct pe plastic are joc.

                              Comment


                              • #45
                                Originally posted by M.FLORIN View Post
                                Din puctul de vedere al prinderii intr-adevar este cu mult peste cea de logan unu - eu am vazut-o ca accesoriu in reprezentanta iar partea metalica ce vina sub tunelul median dintre scaune are o prindere in trei punte (doua se prind asemanator cu cea de logan I iar cel de-al treilea este in dreptul spatiului - cutiutei - de depozitare de pe tunelul median). Deci este mult mai solida din acest punct de vedere, iar calitatea materialului pare si ea mai buna. ... dar parca 100 de euro mi se pare cam mult.
                                Astept cu nerabdare sa vedem ce vor scoate cei de la ARMSTER pentru logan II - din cate am inteles se vor orienta si ei catre tipul de prindere avut de cotiera originala insa la un pret redus.
                                Bafta
                                ... asta spuneam eu prin martie. ... dar se pare ca si armster nu a prea evolut din acest punct de vedere.

                                Sent from my ARIA using Forum Runner
                                sigpic
                                This is My Ride!
                                !Visit and enjoy!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google