Cotiera Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Eu am luat de origine cotiera si am montat-o. Are si compartiment de depozitare si rotita care sa o ridice si sa o coboare. Pretule ste cel acre se vehiculeaza pe forum, undeva la 100 eur. Ei bine la asta a mea , raman butoanele de actionare geamuri electrice in acelasi loc si ai acces la ele prin decupajul special existent la baza cotierei. Voi face o poza sa postez.

    Comment


    • #62
      Chiar m-ai facut curios ... ca doar cotiera originala este prevazuta cu accesorii pentru a amplasa butoanele de piciorul cotierei nu sa le acopere. Nixi nu are cum sa le acopere pentru ca piciorul "iese" din consola direct prin orificiul aferent amplasarii butoanelor sau dupa caz suportul de pahar pt cei care nu au geamuri electrice spate.
      Asteptam poza.

      Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
      sigpic
      This is My Ride!
      !Visit and enjoy!

      Comment


      • #63
        Am revenit cu poze. Cotiera are reglare pe inaltime si spatiu de depozitare + butoane actionare geamuri sub masca cotierei.
        Attached Files

        Comment


        • #64
          Daca cotiera asta e de origine(desi, eu personal nu cred) trebuie sa aiba si un cod.
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • #65
            mama ce ma puneti la incercare.
            O sa iau codul de pe factura. Stati aproape....

            Comment


            • #66
              eu cred ca este de origine, dar nu de logan 2 ci de ph2. cea de logan 2 e cea din pozele de mai sus si din schite. Oricum e mai misto asta a lui gutu1 decat ce de logan2.
              sigpic

              Comment


              • #67
                Nu cred ca exista diferenta de consola centrala ( zona spate) intre Ph2 si logan 2. In schimb la Sandero cotiera asta de Logan nu se potriveste.

                Comment


                • #68
                  Originally posted by MihaiiahiM View Post
                  eu cred ca este de origine, dar nu de logan 2 ci de ph2. cea de logan 2 e cea din pozele de mai sus si din schite. Oricum e mai misto asta a lui gutu1 decat ce de logan2.
                  Exact ... asta e! Cotiera de logan 2 este cea din poza de mai jos. Si da ... cotiera de logan 1 este mult mai estetica decat cea de logan 2 doar ca prinderea cotierei de logan 2 este mult mai solida decat cea de logan 1.

                  @gutu1 ... nu te contrazic - este cotiera originala doar ca este pentru logan 1 nu pentru logan 2 La cea de loagan 2 butoanele se amplaseaza pe un ornament separat (vezi schita de montaj cotiera logan 2) ... am exemplificat intr-o poza mai jos -- eu nu am geamuri electrice spate.
                  Attached Files
                  sigpic
                  This is My Ride!
                  !Visit and enjoy!

                  Comment


                  • #69
                    Originally posted by gutu1 View Post
                    Nu cred ca exista diferenta de consola centrala ( zona spate) intre Ph2 si logan 2. In schimb la Sandero cotiera asta de Logan nu se potriveste.
                    Asa e, consolele sunt identice. La sandero este mai scurta consola.
                    sigpic
                    This is My Ride!
                    !Visit and enjoy!

                    Comment


                    • #70
                      Eu zic ca da mai bine cea de ph2, dar acum ramane de vazut cat e de rezistenta.
                      sigpic

                      Comment


                      • #71
                        Asa e ... si eu am avut-o pe cea "asemenatoare" , in sensul ca era cea de 50 de lei de la autospeed. Arata mai bine si spatiul de depozitare este mai generos, insa rezistenta este una net inferioara cele originale si in plus cea originala ofera mai multa manevrabilitate pentru levierul franei de mana si a prinderilor centurilor de siguranta.
                        sigpic
                        This is My Ride!
                        !Visit and enjoy!

                        Comment


                        • #72
                          Originally posted by gutu1 View Post
                          Nu cred ca exista diferenta de consola centrala ( zona spate) intre Ph2 si logan 2. In schimb la Sandero cotiera asta de Logan nu se potriveste.
                          se pare ca tu nici nu stii ce ai pe masina,iar cine tia vandut-o nici ala nu a stiut,asta este cotiera de logan 1 PH2.iar cea de logan 2 este net superioara cotierei astia la rezistenta ,la aspect nu stiu daca este.

                          Comment


                          • #73
                            greu cu unii sa faca diferenta
                            Diverse accesorii Logan-oglinzi logan(orice model)
                            Pasla fonomin pentru antifonare 6ron mp
                            Piese/consumabile/accesorii-orice logan/dacia

                            Comment


                            • #74
                              codul de origine este 6001998264. Si cand a fost pusa, a fost pusa la AUTO EUROPA Timisoara. Ei au pus ce se potriveste. Cat despre rezistenta, va asigur ca are acea structura de metal montata sub consola centrala.

                              Originally posted by cosmin_uau View Post
                              greu cu unii sa faca diferenta
                              Cosmin_uau, este normal sa-ti lauzi produsul tau mai ales daca il si comercializezi, nu-i asa?
                              Last edited by gutu1; 30 December 2013, 23:50. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • #75
                                stai tu linistit nu imi laud nimik,doar ca tu nu stii ce ai pe masina si nici cine tia montato nu a stiut.stima
                                Diverse accesorii Logan-oglinzi logan(orice model)
                                Pasla fonomin pentru antifonare 6ron mp
                                Piese/consumabile/accesorii-orice logan/dacia

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google