Credeti Ca va Scapa Huidu?

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Credeti Ca va Scapa Huidu?

    Astazi la Brasov, Huidu a intrat cu "gipanu' " intr-un logan. Un urma accidentului cele doua persoane din logan au decedat. Ce credeti ca se va intampla acum cum Huidu, avand in vedere ca el este cel vinovat?

    Am deschis acest thread deoarece e intr-un fel sau altul asemanator cu ce s-a intamplat in Giurgiu.

  • #2
    Nu se va intampla nimic.Va primi 2 ani cu suspendare in cel mai probabil caz.Vorbesc in cunostinta de cauza pentru ca am o ruda care a patit la fel.
    Fara Semnatura.

    Comment


    • #3
      Nu este deloc asemanator cu ce s-a intamplat la Giurgiu sa fim realisti.Una e accident rutier cu totul alta e bataia...
      Cu siguranta v-a lua cu suspendare.Cam asa se da la accidente rutiere indiferent de statutl social al vinovatului.
      Vand cotiere Speed cu intaritura metalica la super pret!

      Comment


      • #4
        eu cred ca in functie de cum s-a intamplat accidentul, conditiile meteo, viteza etc va fi acuzat pentru omor din cuplpa si va primi o sanctiune de la 1-5 ani probabil 1-2 ani cu suspendare daca nu mai are antecedente...
        My ride

        Comment


        • #5
          Este ... stii de ce?
          La Giurgiu..
          -a omorat.... a scapat
          La Brasov...
          -a omorat .... o sa scape(cred).
          Am spus intr-un fel sau altul. Eu iau in calcul doar faptul ca a omorat, nu cum s-a intmplat.

          Comment


          • #6
            "Uciderea din culpa ca urmare a nerespectarii dispozitiilor legale ori a masurilor de prevedere pentru exercitiul unei profesii sau meserii, ori pentru efectuarea unei anume activitati, se pedepseste cu închisoare de la 2 la 7 ani.

            Când uciderea din culpa a unei persoane este savârsita de un conducator de vehicul cu tractiune mecanica, având în sânge o îmbibatie alcoolica ce depaseste limita legala sau care se afla în stare de ebrietate, pedeapsa este închisoarea de la 5 la 15 ani.

            Cu aceeasi pedeapsa se sanctioneaza fapta savârsita din culpa, de orice alta persoana în exercitiul profesiei sau meseriei si care se afla în stare de ebrietate.

            Daca prin fapta savârsita s-a cauzat moartea a doua sau mai multor persoane, la maximul pedepselor prevazute în alineatele precedente se poate adauga un spor pâna la 3 ani."

            probabil sanctiunea va fi mai mare tinand cont ca au existat mai multe victime
            My ride

            Comment


            • #7
              In primul rand, "va scapa" nu "V-A scapa"!

              In al doilea rand ma intreb: Ce viteza o fi avut? Ce anvelope (tinand cont de conditiile meteo din zona)?
              Oare accidentul de sky ii va fi afectat capacitatea cognitiva? Asta fiind foarte serios!
              Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

              Comment


              • #8
                daca era incapabil sa reactioneze in limitele normale atunci vinovati sunt medicii care i-au dat voie sa conduca autoturisme. in media se precizeaza ca nu avea suspendat permisul de conducere din nici un fel de motiv.
                My ride

                Comment


                • #9
                  Imi cer scuze pentru "v-a".

                  Din ce am auzit se pare ca el pe la emisiuni se comporta ciudat. Daca ar fi asa cred ca VA scapa cu siguranta.

                  Comment


                  • #10
                    sigur nu avea viteza maxima admisa , atat timp cat in curba a intrat pe contrasens si in plus mai e si carosabilul umed. eu cred ca huidu va disparea din peisaj o foaaaaaaaaaarte buna bucata de timp. pacat de el, cred ca il ajung blestemele lui becali

                    Comment


                    • #11
                      pai s-a comportat ciudat , pentru ca omul trebuie sa invete din nou sa vorbeasca , din cate am inteles se pregatea cu un logoped pentru ca i-a fost afectata vorbirea .
                      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                      Comment


                      • #12
                        E si "normal " sa scape doar traieste in Romania , tara tuturor posibilitatilor .

                        Gheorge de la tara face inchisoare ca a furat o vaca si altii i-au in cel mai rau caz cu suspendare ca au omorat vieti omenesti .
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          Vad ca nimeni nu isi pune problema vinovatiei, toata lumea (inclusiv la TV) pleaca de la ideea ca vina este numai de partea lui Huidu. Sunteti absolut convinsi? Cunoaste cineva cealalta persoana, ca doar era loganist, din Brasov (Dumnezeu sa-l ierte). Numarul masinii poate spune ceva despre un om.

                          Comment


                          • #14
                            numarul masinii pare a fi BV-10-USI. era un nene mai in varsta, deci putin probabil sa aiba vreo legatura cu clubul. ambele masini au cauciucuri de vara, se vede din filmarile de la IRealitatea. Loganul nu este aratat cat de grav este lovit, si cred ca viteza lui huidu era probabil aproape de 100. pasagaerul din spate are si el coloana lovita, deci impactul a fost puternic.

                            Comment


                            • #15
                              Nu este membru logan club Brasov..va asigur eu....Doamne fereste.
                              Last edited by ALO68; 16 October 2011, 16:14.
                              O viata avem Români si o cinste!Desteptati-va ca am dormit destul!

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google