Crs. Sandel Are Nevoie De Ajutorul Vostru

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Crs. Sandel Are Nevoie De Ajutorul Vostru

    Apelez si eu la bunavointa voastra. Anul acesta absolv masterul in domeniul managementului calitatii si dupa cum bine stiti, trebuie sa realizez disertatia. Aceasta are ca tema consumul de produse lactate acide si unul dintre capitole presupune realizarea unui chestionar si evident, intervierarea populatiei. Am nevoie de cat mai multe raspunsuri, asa ca va rog sa va rupeti 3 minute din timpul vostru si sa il completati. Aveti aici linkul.
    Multumesc!



    Edit: nu scrieti aici ca ati completat, ca sa nu poluam. Voi vedea acolo, in link, cum creste numarul de respondenti.
    Last edited by IancuMIC; 3 May 2017, 20:37.

  • #2
    Crs. Sandel Are Nevoie De Ajutorul Vostru

    Ti-am facut topic; mi se pare mult mai util, asa.
    Last edited by IancuMIC; 3 May 2017, 20:37.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • #3
      Multumesc frumos! La asta nu ma gandisem.
      Am zis sa postez acolo unde e mai multa activitate, dar se pare ca peste tot este
      Apreciez gestul!

      Comment


      • #4
        Aici poti sa dai up si sa mentii la zi topicul; acolo unde ai pus postul, se aseaza repede praful.
        Pentru putin.
        Ma, da ai ceva intrebari, nu gluma.
        Hai baieti, putina mobilizare.
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • #5
          Asa voi face

          Am, ca sunt produse consumate si ma intereseaza cat mai multe obiceiuri de consum. Mai aveam intrebari, dar m-am potolit.

          Comment


          • #6
            Am completat si eu chestionarul, totusi este cam mare si in plus sunt cateva intrebari care nu prea sunt ok.ex: la intrebarea 9 ne intrebi daca citim eticheta(eu raspund ca niciodata nu fac asta), pt ca apoi la intrebarea 10 sa intrebi daca consider ca informatiile de pe eticheta sunt suficiente.Practic nu ai tinut cont de raspunsul meu la o intrebare anterioara ceea ce nu e ok pt ca ai putea genera o impresie falsa despre chestionar.

            Comment


            • #7
              Multumesc!

              Hmmm, ai dreptate. Trebuia sa ii dau sa sara peste intrebarea 10. Rezolv acum, si la raspunsurile cu NICIODATA de la intrebarea 9 voi face trecerea la intrebarea 11. Pot vedea fiecare raspuns al fiecarui respondent.

              Mersi fain pt remarca!

              Iar pt "multe intrebari", cum am zis, vreau sa stiu cat mai multe pt a putea face apoi si corelatii.

              Edit: am doar 2 raspunsuri cu niciodata, deci nu e greu de facut statistica
              Last edited by Crs. Sandel; 4 May 2017, 09:31.

              Comment


              • #8
                Ai vreun target de audienta pentru sondaj?

                Pot trimite intern in Universitate (de Vest din Timisoara) la colegi si/sau studenti sondajul si poate mai strangi si de aici cateva raspunsuri.
                I have no special talent. I am only passionately curious.

                Comment


                • #9
                  Daca stim sa ne certam, haideti sa dovedim ca stim sa ne ajutam, la nevoie.
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by Silviu View Post
                    Ai vreun target de audienta pentru sondaj?

                    Pot trimite intern in Universitate (de Vest din Timisoara) la colegi si/sau studenti sondajul si poate mai strangi si de aici cateva raspunsuri.
                    Minim 100. Cu cat sunt mai multi, cu atat mai bine. Deci, il poti/puteti distribui la cat mai multi.

                    Comment


                    • #11
                      Unele trebari sunt cam...
                      Eu de exemplu, cumpar iaurturi din magazin, in schimb laptele/smantana de la mic producator (am producatorul meu ). Cascaval etc...le mai cumpar cand am drum prin sibiu sau din piata de la producatori (mai ales daca-i vad frecvent in piata)
                      La fel si cu cititul etichetei...la produsele la care am citit eticheta...o recitesc mai rar (mai schimba compozitia)...dar in schimb tot timpul verific perioada de valabilitate de fiecare data (ma feresc de prosuele apropiate de termenul de expirare...dar si de produse cu termen de valabilitate mare...gen 6 luni-5 ani-100 ani

                      Comment


                      • #12
                        @bolovan, din cauza asta are nevoie de un esantion minim ca sa poata elimina si anumite erori cauzate de tipul general al intrebarilor.
                        I have no special talent. I am only passionately curious.

                        Comment


                        • #13
                          +1 chestionar completat. Haideti baieti, stiu ca beti si lapte ))

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by bolovan View Post
                            Unele trebari sunt cam...
                            Zi cum sunt, ca nu ma supar. Daca e o critica constructiva, care sa ma ajute, o accept cu mare drag.

                            Pt eticheta, important e ca ai citit. Eu, mereu, o citesc. Incep cu valabilitatea, nu imi convine, caut un alt produs. Apoi, iau 2-3 produse si le compar efectiv. Insa, de cele mai multe ori, nu fac asta, pentru ca facand o comparatie la inceput, mi-am stabilit ca la orez iau de la marca X, ciocolata de la Y s.a.m.d.

                            Originally posted by puimik View Post
                            +1 chestionar completat.
                            Mersi
                            Last edited by Crs. Sandel; 4 May 2017, 10:31. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • #15
                              @Crs. Sandel ti-am dat exemple. Am produse pe care le cumpar din 2 locuri (gen super market si magazin...depinde unde ajung). Sau de exemplu, nu cumpar lapte din magazin, in schimb cumpar iaurt.

                              Eu nu iau de la o anumita marca nimic (de asta de exemplu, bucataria este un mix de producatori, ma incanta mai mult functionalitatea decat simetria de producatori). De multe ori nici nu ma uit la marca (decat daca ma trimite sotia la cumparaturi, si ca sa fie sigura ca nu o dau in bara: cumperi marca aia clar? Iar eu, salut respectuos si execut). mai mult, eu de regula cand ma duc sa cumpar (chiar si la alimente) caut animite arome/calitati/"specificatii". De exemplu, imi palce foarte mult branza topita. Si am gasit intr-un magazi de la un poducator complet necunoscut...dar avea cele mai putine E-uri. N-am cumparat de la producatori cunoscuti. mai mult, eu sunt un consumator atipic: Nu sunt interesat de marca, reclamele de regula ma determina sa nu cumpar...si caut produse cat mai apropiate de natural (asa am fost crescut...deh...copil de la tara)...si nu ca tin regim sau mai stiu si eu ce secta de mancat "sanatos" si regim de viata "sanatos". Am 110 Kg si cea mai buna leguma pt mine este porcul (chiar daca o mananc rar...dar cand prind ocazia ma indop ca un porc)

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google