CTR-ul

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • CTR-ul

    Imi fac si eu curaj sa-mi prezint masina
    Nu este cine stie ce masina dar este a mea

    Logan 1.5 DCI, 50 KW, 68 CP, model Laureat, fabricatie 2007 intrat pe mana mea din Martie 2012
    62000 km in bord dar nu bag mana in foc pentru ei
    Modificari aduse:
    - scos ornametele cromate bara fata
    - colantat siglele fata/spate
    - colantati I-ul rosu de la DCI
    - leduri pozitie
    - stopuri fumurii
    - leduri iluminare numar
    - benzi cu leduri albatre sub bord si pe luneta spate + modul leduri albastre in plafoniera
    - 2 benzi si un modul de leduri albastre in portbagaj
    - schimbat iluminarea butoanelor si consolei de climatizare in ALB
    - bara spate in urma unui incident a fost vopsita integral....urmeaza si cea fata
    - stergatoare lamelare
    - termometru ce indica temperatura interioara/exterioara si ceasul
    - plus permanet pe geamuri
    - cotiera "originala"

    In viitor:
    - jante aliaj
    - un stage 1
    - difuzor bara spate
    - module impuls pentru geamuri electrice (ma chinuii sa le obtin de la un user de pe Okazii dar dureaza o vesnicie)
    - a 2-a cheie cu butoane care este deja pe drum
    - o colantare cu carbon albastru a capotei, plafonului si portbagajului din cauza urmelor lasate de grindina

    Momentan am doar aceste poze...in curand altele
    Sper sa va placa
    Sunt deschis la aprecieri cat si la critici
    Attached Files
    Vizitati CTR-ul

    sigpic

  • #2
    Bun venit.Imi place mult culoarea (si eu am la fel )).Da de ce bara spate e vopsite integral iar cea din fata e normala?

    Comment


    • #3
      in bara spate s-a proptit un "domn mai in varsta" si daca tot am schimbato pe RCA-ul lui am vopsito integral. Urmeaza si bara fata...dupa finante
      Vizitati CTR-ul

      sigpic

      Comment


      • #4
        salut, si eu am Laureate si ma intereseaza ce ai facut exact cu cele 2 cromuri (fata+spate)...cum e prins cel spate, trebuie astupate gauri? cel fata l-ai vopsit sau infoliat?si eu am aceasi culoare ca tine.mersi

        Comment


        • #5
          Am uitat anumite chestii
          - casetofon Sony CDX-GT420U
          - colantat consola centrala si capacel maciulie schimbator cu imitatie carbon
          - am ascuns undeva in spatele consolei o tripla de unde am alimentat detectorul radar, termometrul si un incarcator pentru telefon.
          - folie LLumar pe luneta si geamul stanga spate...resul geamurilor sunt ionizare (asa am luato)
          - autocolant negru mat pe stalpi
          - leduri galbene in semnalizarile de pe aripa

          Prima poza e cu pozitiile aprinse...o sa fac poze si seara sa vedeti cum se vede. Mie unu imi plac asa mai puternice si nu ma deranjeaza deloc.

          Precizez ca in afara de foliile de pe geamuri si stopurile fumurii restu modificarilor sunt facute cu manuta mea.

          Dupa o vizita scurta la masina vin si pozele
          Poze cu exteriorul dupa ce o spal
          Attached Files
          Last edited by glasses; 4 August 2012, 13:40.
          Vizitati CTR-ul

          sigpic

          Comment


          • #6
            Originally posted by MihaiB View Post
            salut, si eu am Laureate si ma intereseaza ce ai facut exact cu cele 2 cromuri (fata+spate)...cum e prins cel spate, trebuie astupate gauri? cel fata l-ai vopsit sau infoliat?si eu am aceasi culoare ca tine.mersi
            care cromuri? cele de la sigle?
            siglele le-am dat cu totul jos si le-am colantat integral iar tablele alea de pe bara fata le-am dat jos pur si simplu
            Vizitati CTR-ul

            sigpic

            Comment


            • #7
              frumoasa masina....sa pui o poza si noaptea,cand ai timp, sa vad cata lumina fac acele benzi de leduri...

              MihaiB : tu chiar nu sti sa faci diferenta intre Logan ph2 si ph1 ? ))))

              Comment


              • #8
                Nu dau prea multa lumina...mai am 2 module cum e cel din portbagaj, cu 48 leduri, si as vrea sa le mai pun pe undeva prima masina dar nu stiu unde.
                Ledurile sunt legate la plafoniera.

                + 2 ideii de viitor (indepartat tare)
                Attached Files
                Last edited by glasses; 4 August 2012, 14:03.
                Vizitati CTR-ul

                sigpic

                Comment


                • #9
                  Masina arata in general bine, cu mici scapari! Mie nu imi plac odorizantele alea... lasa doar unu ca ajunge nu umple toate gurile de aerisire. As da jos colantul de pe sigle sau as pune unu exact ca si sigla originala eventual culori diferite gen albastru/negru in cazul tau...Jos colantul de pe maciulie...Cam astea ar fi! Eu nu pot sa inteleg de ce unii pun colant pe sigle...e rusinea pentru dacia sau? Eu nu inteleg...Ati vazut asta la alte masini? Clean e solutia daca vrei sa nu mai ai sigla dacia;) Bafta!
                  MY CLA

                  Comment


                  • #10
                    colantul la sigle l-am pus din faptul ca nu-mi place cromul pe masina iar acea margine cromata imi statea pe creier. in timp poate le voi modifica.
                    Vizitati CTR-ul

                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      Salut.Imi place masina ta, dar acel colant de pe sigle nu da prea bine.
                      Elementele alea doua cromate de pe bara fata se dau jos fara a se demonta bara, sau e necesara demontarea ei,iar daca le dai jos e vopsit sub ele sau e plastic negru?

                      Comment


                      • #12
                        se dau jos fara sa demontezi bara iar dedesubt este vopsit in culoarea caroseriei.
                        Vizitati CTR-ul

                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          Merci de raspuns si bafta cu masinuta la ceea ce ti-ai propus.

                          Comment


                          • #14
                            Cateva poze seara.
                            In realitate arata mult mai bine...
                            Attached Files
                            Vizitati CTR-ul

                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Mergeau ascunse mai bine benzile alea de led-uri la picioare;)
                              Intrebare: unde gasesc "chestia" aia pe care sta detectoru radar?
                              My turbo lag, give your MPI, a chance

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google