Cu ce asigurator ati incheiat polita CASCO?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am cam citit ce aţi scris mai sus şi mi se pare că majoritatea asiguratorilor sunt hoţi la drumul mare. RCA ar fi corect să cuprindă acele obligaţii de care pomenea şi mr. K, dar CASCO este altceva. Este o asigurare facultativă care îţi asigură maşina în caz de avarii sau furt (nu contează motivul). Ne-am putea trezi într-o zi că ne fură maşina într-o zi de iarnă şi că asiguratorul nu ne dă banii că maşina furată nu a avut anvelope de iarnă.
    Sincer, în afară de Allianz, nu am curajul să mă asigur la nici o altă firmă. Am avut 7 daune la cele 2 maşini ale mele în 3 ani la Allianz şi totul a mers strună. Nu a contat niciodată ce anvelope am avut (de iarnă sau vară, mai mari sau mai mici) sau cine a condus.
    Repet, CASCO nu ar trebui să cuprindă aceste clauze sub nici o formă. O să se ajungă exact ca asigurările de sănătate la stat. Plăteşti o viaţă asigurări, dar medicamentele tot pe bani le cumperi. Mama lor ...
    Nirvana. Kurt Cobain a arătat fanilor că faima nu înseamnă doar strălucirea scenei, adoraţia mulţimilor şi grămezile de bani.
    sigpic

    Comment


    • Originally posted by M4r7z1aNu View Post
      @ PCH In cat timp ai avut masina gata , de cand ai deschis dosarul/dosarele ?? Ma gandesc sa fac si eu tot la uniqa casco la inceputul lui martie ...
      Ce legatura are rapiditatea reparatiei, de care se ocupa service-ul, cu acceptul lor de plata? Uniqa s-a miscat bine, am avut doua dosare, au trimis acceptul de plata la maxim 48 de ore de la constatarea trimisa de service.

      Sent from my GT-I9100 using Forum Runner

      Comment


      • cine poate sa-mi spuna si mie cu ce firme casco lucreaza meridianu? ca trebuie sa reinoiesc casco ca am terminat leasingul....si care este cea mai buna asigurare casco adica uni care nu fac figuri foarte mari si ceva preturi, m-ar interesa foarte tare fara franciza dacase poate si daca nu este prea scump

        Comment


        • Cu reprezentantele, decontare directa au Groupama, Allianz si Generali. Cred ca si BCR Asigurari si Uniqa.

          Comment


          • Uniqa are sigur. Cel putin cu Autocobalcescu.

            Sent from my GT-I9100 using Forum Runner

            Comment


            • am ramas la tiriac 1100 roni casco, la groupama e prea scump ,ce ma da bani afar din casa hmm,omniasigu se misca lucrurile greu la ei ,astepti mult.

              Comment


              • La sfatul colegului PCH si al unui coleg de munca mi-am facut casco la Uniqa. Un pret acceptabil , am dat de un broker care mi-a explicat orice am vrut si plus de asta , dauna fiind rezonabila ( m-i se da cati bani am bagat in ea pana in momentul de fata ) fata de allianz, groupama si generali care m-i se da mai mult decat face masina M-a costat 247 euro cu full casco, franciza zero si m-i s-a mai dat si un voucher de 100euro la incheierea contractului pe care il pot folosii la prima dauna fara sa deschid dosar la ei , cica doar completez un formular si folosesc voucherul daca dauna e pana in 100euro )

                Comment


                • Pe 24 imi expira polita la Omniasig si as vrea sa o reinnoiesc la un alt asigurator. Voi ce recomandati?

                  Comment


                  • recomand Tiriac, Omniasig sau Astra.
                    Am avut la Astra, anul trecut a facut maica-mea la Omniasig si acum fac iar la Astra pentru ca e mai ieftin si in plus daca e sa am ceva probleme se rezolva rapid.

                    Comment


                    • La Omniasig cred ca o sa-mi faca cel putin 2500 de lei prima de asigurare datorita dosarelor pe care le-am deschis de-alungul celor 5 ani de contract.

                      Comment


                      • Originally posted by Dodo View Post
                        Pe 24 imi expira polita la Omniasig si as vrea sa o reinnoiesc la un alt asigurator. Voi ce recomandati?
                        Groupama sau Allianz. In altii n-am incredere.

                        Comment


                        • Eu la Alianz am RCA-ul cu B6 bonus,poate conteaza si asta cand imi fac Casco! .

                          Comment


                          • Eu am prelungit polita casco la Uniqa. Am avut doua dosare, au platit imediat(24 ore), sunt foarte multumit. De ce sa dau aproape dublu la altii?! Consider Uniqa pe aceeasi linie cu Groupama, Generali, etc..

                            Sent from my GT-I9100 using Forum Runner

                            Comment


                            • cat ar costa la uniqa pentru un logan ? ma batea gandul sa fac si eu primuil casco din viata mea. si nu stiu unde sa fac. n-am mai facut pentru ca mi s-au parut bani multi. daca i evenimend o data la lio ani ti-o faci singur la banii aia.
                              dar acum ma gandesc la un furt, o grindina...etc
                              Last edited by B997NDL; 14 April 2013, 15:53.

                              Comment


                              • Cere si tu oferta la ei! Le faci un mail si gata, in cateva minute ai raspunsul! Cere direct la ei. ;)

                                Sent from my GT-I9100 using Forum Runner

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google