Cu Ce Lipesc Ventuzele?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cu Ce Lipesc Ventuzele?

    Mi-am luat jaluzele din acelea pt luneta (nu sunt fanul foliei) si vreau sa stiu cu ce pot lipi ventuzele de geam sa nu se mai dezlipeasca. Aveti idee?

  • #2
    Hmmmm....in general ventuzele se lipsesc cu "scuipinol" .... ca banuiesc ca nu vrei ca lipirea ventuzelor sa fie permanenta? Daca vrei totusi sa fie permanenta.....ce sa zic, incearca cu un silicon, sau un lipici gen poxipol care sa fie pt suprafete din sticla....ceva de genul asta....

    sigpic

    Comment


    • #3
      Gionik nu scuipinol ci scuipici...
      pai poti sa le prinzi cu un fel de cleme in plafon asa am vazut al un prieten

      sigpic

      Comment


      • #4
        Treaba e ca arcul perdelutelor e tare si nu tine cu scuipinol.
        @sony; ar fi o idee. Dar ce fel de cleme?

        Comment


        • #5
          OFF Topic: @ SoNyKeL ))

          Scuipici...suna mai copilaresc asa si nu prea profesional.....scuipinol parca ie mai smecher asa :P De ex: Cum suna Poxipol, si cum ar suna Poxilici?

          sigpic

          Comment


          • #6
            Pai nu stiu exact cum erau cum sa zic ca un fel de carlig de rufe prins de plafon sau ceva de genu

            sigpic

            Comment


            • #7
              Parca ar fi totusi mai bine cu ventuze. Mi-a zis cineva ca ar merge cu silicon sanitar. Pe unde gasesc un tub sa incerc? La supermarket sau pe la magazine de profil?

              Comment


              • #8
                Sanitar= farmacie? Sau te referi la ceva de lipit pe faianta in baie?

                Comment


                • #9
                  Degresezi bine cu spirt si geamul si ventuzele, astepti sa se usuce si apoi le presezi tare de geam. Vor sta foarte bine, e verificat.

                  Comment


                  • #10
                    @ McKlaud ff tare....shi io am prinsa o masea cu silicon sanitar.... ) E clar ca este vb de silicon pt faianta & stuff ;)

                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by BOGDAN1709 View Post
                      Treaba e ca arcul perdelutelor e tare si nu tine cu scuipinol
                      Schimba arcurile sau mai tragi de ele sa se largeasca putin.

                      Comment


                      • #12
                        Asa o sa fac plus o sa lipesc si ventuzele cu silicon transparent(sanitar)

                        Comment


                        • #13
                          Mai degraba le lipesti cu adeziv instantaneu, de la Bison. E la tub, ca si siliconul sanitar.
                          Cel mai nou proiect auto din România!
                          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                          Comment


                          • #14
                            Uite cum am prins eu jaluzeaua spate...acei suporti sunt prinsi cu holzsuruburi mici,iar pe interior este o bucatica de tabla gaurita.
                            Attached Files
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Si holzsuruburile in ce se prind? Ce e subimbracatura aia gri? Presupun ca trebuie sa se prinda in ceva tare sa stea

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google