Cu Ce Lipesc Ventuzele?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Care subimbracatura?...nu inteleg...
    Deci acele cleme negre unde vine prinsa jaluzeaua sunt prinse cu holzsuruburi mici ...iar pe partea cealalta(intre tapiterie si plafon) este pusa o bucatica de tabla de 1cm /1 cm si holzsurubul intra in aceasta...
    Ai inteles?
    sigpic

    Comment


    • #17
      Vroiam sa intreb ce e sub tapiterie, in ce se prinde holzsurubul

      Comment


      • #18
        Pai sub tapiterie e plafonul masinii dar banuiesc ca nu vrei sa dai gauri in el si astfel pui cate o bucata de tabla micuta in spatele tapiteriei ca sa poti sa bagi suruburile.

        Comment


        • #19
          Incearca cum a zis CRISX. Daca nu tin, incearca sa le bati in cuie...
          LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

          Comment


          • #20
            Doamne cum suna "Cu Ce Lipesc Ventuzele?" cand o ventuza de aia e facuta, sa se lipeasca si sa sustina ceva

            Comment


            • #21
              Da mai iuli dar nu sunt asa de bune incat sa tina parasolaru ala...

              sigpic

              Comment


              • #22
                N-am facut nimic cu siliconul, nu le lipeste. Acum mi-am luat un adeziv de la bison, sa vad care e treaba cu el

                Comment


                • #23
                  Se lipesc sigur cu adezivul ala, dar sa nu pui mult, nu de alta, dar sa le mai poti dezlipi daca vrei.
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • #24
                    @valeriuciprian pai ce sa inteleg ca ai desfacut cartonul acela din spate sa introduci bucatile de tabla,ca eu nu inteleg si vreau neaparat sa-mi montez jaluzea.
                    KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

                    Comment


                    • #25
                      Da...se demonteaza bancheta spate(sezut +spatar) se scot cei 4 braduti (2 langa luneta si 2 dupa spatarul banchetei) se demonteaza difuzoarele si se scoate capitonajul policioarei spate...
                      Pentru prinderea de pe plafon a agatatorarelor jaluzelei se trage putin capitonajul si se baga acolo acele tablite.
                      sigpic

                      Comment


                      • #26
                        Multumesc mult ptr informatii,dar e cam naspa sa nu deteriorez ceva.
                        KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

                        Comment


                        • #27
                          Stai linistit, nu se strica nimic. Am renuntat la ideea cu lipitul ventuzelor, n-a mers nici cu adeziv si am procedat ca valeriuciprian si arata super

                          Comment


                          • #28
                            Eu am facut o prostie destul de mare: am lipit-o cu banda dublu adeziva si acum nu pot sa mai dau banda jos
                            Tinc fest !!

                            Comment


                            • #29
                              Incearca cu apa calda si freci bine cu o carpa sau burete
                              fara linkuri externe in semnatura

                              Comment


                              • #30
                                Banda dublu adeziva se dezlipeste de pe geam cu ajutorul unei lame flexibile (gen lama de ras). La fel si alte autocolante stupide gen rovigneta, etc. Si daca geamul e mai rece e mai usor decat daca e cald.
                                Last edited by valeriuciprian; 3 May 2009, 09:59.
                                GL-22-TOF

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google