Cu Si Despre Biciclete

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • jonnie007 cunosc pe cineva care are un produs asemanator de la finish line Ceramic Wet Lube, cica protejeaza bine, dar nu mai mult de 50 km. eu folosesc ulei rosu cu teflon de la RSP. la 100 km il curat cu TRW brake cleaner si ung cu acel ulei.
    jelly pantalonii au bazonul foaaaarte subtire. pantalonii de la decathlon au burete bun.
    eu mi-am luat recent acest costum http://www.dirtbike.ro/bazar/costum-...bretele-190765 au burete gros si de o calitate mai buna (totusi e made in prc)
    sigpic

    Comment


    • Si care dreaq "tine" mai mult?!
      50 km mi se pare o nimica toata!
      Ala din link e dry lube. O tine 55km?


      Sent from mobile
      Keep walking...

      Comment


      • depinde pe unde mergi. sosea sau off road. lantul treuie schimbat dupa uzura 0,4% ca sa eviti schimbarea pinioanelor care sunt mai scumpe.
        daca vrei sa tina cat mai mult piesele vorbim de la deore in sus, de preferat XT chiar si SLX. componentele XTR sunt de doua ori mai scumpe ca cele XT. despre Sram nu cunosc multe.
        sigpic

        Comment


        • Amestecat off road cu on road.
          Tre sa-mi cumpar subler...
          Cam ce ar insemna uzura 0.4 in nr de km (mixt)?
          Last edited by jonnie007; 5 March 2016, 22:03.
          Keep walking...

          Comment


          • nu pot sa iti zic un nr de km. sunt prea multe variabile. lantul se mai poate verifica doar cu mana.
            sigpic

            Comment


            • Am descoperit si eu apa calda...lantul de pe trotineta e demontabil "la mana"




              Sent from mobile
              Keep walking...

              Comment


              • da, unele au o cheita rapida. il poti demonta pentru o curatare detaliata, in motorina de exemplu.
                cel mai usor de demontat este cand detensionezi schimbatorul. adica foaia mica, pinionul mic. ai grija cand montezi la loc lantul prin cusca schimbatorului.
                eu folosesc manusi chirugicale cand umblu cu lantul (prea mult ulei)
                sigpic

                Comment


                • Bicicletă Kemmel + Bicicletă 20'' Racingboy 320 Roşu B'TWIN

                  Salutare colegi biciclisti,
                  Am luat de curand 2 biciclete de la magazinul Decathlon.
                  http://www.decathlon.ro/bicicleta-ke...d_8294692.html pentru mine
                  si
                  http://www.decathlon.ro/bicicleta-20...d_8327591.html pentru baiatul meu de 6 ani.

                  Pentru utilizare in oras si cateva drumuri de pamant batatorit bicicletele sunt excelente. Mi-a placut mult si calitatea serviciilor Decathlon.

                  Zilnic fac in jur de 8 km pana la servici si inapoi prin oras, destul de denivelat si aglomerat. M-am gandit destul de mult ce bicicleta s-ar potrivi cel mai bine si am ales Kemmel. Bicicleta este excelenta pentru oras. Desi are o singura foaie si 6 viteze este rapida si ma strecor usor cu ea. Profilul anvelopelor este foarte potrivit, amortizeaza foarte bine denivelarile si au rezistenta mica la inaintare (26'x1.75). La bicicleta dinainte aveam (26'x2.00) si se simteaua greoi la pedalat.

                  O tin legata pe casa scarii, iar faptul ca este ieftina si nu atrage privirile sper sa indeparteze orice hot. Desi este o bicicleta ieftina este facuta bine: roata fata are cheie rapida, saua este ergonomica, schimba bine si per total ruleaza ireprosabil pentru categoria ei de pret. O recomand si altora care doresc o bicicleta preponderent de oras. Atasez si o poza cu 'bestiile'
                  Attached Files
                  Logan GPL 1.4

                  Comment


                  • Ai sa razi dar la mine in zona au furat si triciclete de pe casa scarii.Pe a mea au incercat sa o fure din fata blocului.Noroc ca eram prin zona..
                    Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                    Comment


                    • Nu o tine pe casa scarii, o sa ramai fara ea.

                      Sent from SM-G920F using Tapatalk

                      Comment


                      • Cum era?! Nu-i da romanului cat poa' sa care....da-i cat poa' sa fure!



                        Sent from mobile
                        Keep walking...

                        Comment


                        • Daca-i si o bicla mai smechera cu siguranta este o tinta pentru hoti , eu nu m-as risca!!
                          sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                          Comment


                          • A mea nu valora mai mult de 50 70 ron,veche fiind..Pur si simplu a taiat lantul si a incercat sa plece cu ea..
                            Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                            Comment


                            • Originally posted by stolniceanulucian View Post
                              Salutare colegi biciclisti,
                              Am luat de curand 2 biciclete de la magazinul Decathlon.
                              http://www.decathlon.ro/bicicleta-ke...d_8294692.html pentru mine
                              si
                              http://www.decathlon.ro/bicicleta-20...d_8327591.html pentru baiatul meu de 6 ani.

                              Pentru utilizare in oras si cateva drumuri de pamant batatorit bicicletele sunt excelente. Mi-a placut mult si calitatea serviciilor Decathlon.
                              Acelasi model il am si eu de un an. Bicicleta e extrem de buna pentru banii platiti. E ieftina si fara pretentii, dar e net superioara chinezariilor din aceeasi categorie de pret.
                              Last edited by fallax; 8 March 2016, 07:59.

                              Comment


                              • Salut.
                                A incercat cineva suportul de biciclete pentru haion ?
                                Ma gandeam sa-mi cumpar modelul acesta, fiind vorba de un Sandero Stepway

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google