Cum aflam cat carburant mai avem ?

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Depinde, daca face ''baldabac baldabac baldabac'' sau ''balc balc balc..''
    Daca face prima ai destula, daca face a doua ai putina...

    Comment


    • #32
      Originally posted by raduprov View Post
      si la mine merge .. la fel ca la tine .. mi se pare un lucru normal .. asa cred ca trebuie sa mearga :>
      Asa e normal. Doar pana la 170 km/h baleiaza acul vitezometrului.


      Si terminati cu baldabac-ul p-aici ca mi se face sete.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • #33
        off-topic: andrei, noi vb de bal-bac in benzina, nu bal-bac in bere...inca ti se face sete?
        @tavi, ai dat un raspuns de cofetar, nu de inginer
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • #34
          mie pe rezerva imi arata (imediat cand se aprinde indicatorul) in exterior imi arata aprox 120km si in oras aprox 80km.... => echivalentul a 5l motorina
          problema care am observat-o la meniul de diagnoza... cand baleiaza acele vitezometrului si ale turometrului, dupa prima tura (cand merg sincron) incep sa baleieze total aiurea . E normal? ("asa face toate?")
          Although people think so.... Kurt is not dead !!!!

          Comment


          • #35
            stai linistit. e un test de fabrica ce se face inainte de iesierea din linia de productie a bordului si ce trebuie observat e ca acele se opresc pe gradatii, nu intre ele; faptul ca sunt nesincronizate nu are nici o importanta. ca sa te linistesti, si la mine face la fel; apropo, ce va place sa tot initializati auto-testul?
            Last edited by crististreulea; 17 February 2008, 14:24.
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment


            • #36
              Mie de ce nu-mi arata cati km mai pot face? (ci doar litri ramasi) Asta e valabil doar pt cei cu CB?

              Comment


              • #37
                km estimati nu-s in meniul de diagnoza, ii vezi in functionarea normala a CB. probabil difera functiile la diferite versiuni...apropo, daca functia e activa, vezi estimarea numai dupa parcurgerea a 400m cu o viteza mai mare de 20km/h. butoneaza si tu un pic in timp ce conduci, pana ajungi la semnul cu o masina ce merge spre o pompa de benzina. vezi sa n-o confunzi cu litrii consumati de la ultima alimentare, ca aia are pompa in stanga masinii
                Last edited by Seba; 15 February 2008, 13:51.
                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                Comment


                • #38
                  La orice masina cu CB exista functia de autonomie pana la alimentare.
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • #39
                    Pai din postu' meu cred ca s-a inteles ca nu am CB....deci...?

                    Comment


                    • #40
                      Originally posted by csebalyn View Post
                      3 bulbuci/secunda si suflu destul de greu. cati litri am?
                      chestia asta pot sa o fac in mers?adica sa conduca altcineva si eu sa merg cu furtunul in gura dupa ea?ma gandesc ca doar asa o sa indice corect...

                      Comment


                      • #41
                        Originally posted by Octavian___28 View Post
                        Pai din postu' meu cred ca s-a inteles ca nu am CB....deci...?
                        deci ori upgradezi softul la compu de bord, ori imparti benzina ramasa la consumul mediu (pe care banuiesc ca-l ai). ca idee, o liniuta e cam 5 litri de benzina
                        sorry, dar alte variante nu vad. stai linistit, ca eu tot asa fac, e mult de butonat pana sa vezi aproximarea CB-ului; rezultatul oricum e tot ala...
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • #42
                          N-are nici consum mediu, ca n-are CB. Singura solutie e sa puna CB sau sa ia alt tablou de bord cu CB.
                          Cel mai nou proiect auto din România!
                          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                          Comment


                          • #43
                            dar de ce cand intri pe rezerva nu mai arata cati km mai poti merge?

                            Comment


                            • #44
                              Pentru ca nu mai e suficienta cantitate de carburant in rezervor pentru a estima distanta ce mai poate fi parcursa.

                              Comment


                              • #45
                                pai cum nu mai e? mai sunt 5l, in meniu de diagnosticare ii vede ca 5l, asa ca daca stie cati sunt, stie consumu mediu dc puii mei nu face calculu? e batut in...calculator?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google