Cum Ati Achizitionat Masina? In Rate Sau Cu Banul Jos?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Partea nefericita e ca am avut euro in cont.
    Am pierdut la schimbul valutar al bancii si la euro de referinta al Renault +0.5%
    Last edited by walterescu; 1 April 2018, 17:29.
    Mă numesc BUREBISTA și conduc DACIA

    Comment


    • #17
      Sandero laureate 1,2, 2013, 7800 euro, cash.

      Comment


      • #18
        Sandero (plus) 0.9Tce, 9300euro (aprox. 7800 transfer din contul de economii al familiei + un logan 1.4 care a devenit "voucher" rabla).

        Comment


        • #19
          Cu banu' jos ca doar sunt multimiliardar! LoganUNUpunctPATRUmepeii, 2007.

          Comment


          • #20
            Ciudata decizie, cu topicul asta, cel putin in actualul context; lucrezi pentru...Cambridge Analytica?
            Pentru statistici, nimic mai mult.
            Cui folosesc astfel de date?
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • #21
              N-au ăia bani să angajeze om ca mine!
              http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

              Comment


              • #22
                Eu unde ma încadreaz?
                Avans aproape zero... Platit integral prin transfer bancar, rate la rude?

                Comment


                • #23
                  Iancule, după cum vezi oamenii n-au nicio greață să dezvăluie amănunte personale care nici nu le-au fost cerute (prețul).

                  Au făcut alții studiul. https://www.wall-street.ro/articol/A...ta-pe-loc.html

                  Comment


                  • #24
                    Originally posted by sebibv View Post
                    Eu unde ma încadreaz?
                    Avans aproape zero... Platit integral prin transfer bancar, rate la rude?
                    La rate fără dobândă?
                    http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                    Comment


                    • #25
                      credit auto cu rabla si avansul minim de 5%

                      Comment


                      • #26
                        e o masina care totusi se poate cumpara cu niste bani "stransi toata viata". Manci de pe la tara din propria gradina, pui salariul deoparte cativa ani ( in ideea in care cheltui doar pe al sotiei ) si aia e ... Ti-ai luat un logan nou

                        Comment


                        • #27
                          Foarte interesant "votul" până în acest moment!

                          Spun asta deoarece rezultatele nu prea corespund cu dosarele / liniile de credit făcute la anumite bănci în ultimile 30 de zile special pentru Rabla. Dar de înțeles având în vedere că mulți nu au primit nici acum mașina sau nu au cont încă pe forum să vadă topicul și să voteze.
                          http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                          Comment


                          • #28
                            Costurile achiziției unei masini în rate sunt mari...Mai ales dacă nu se ia prin prima masina

                            Comment


                            • #29
                              Sau poate prinzi o oferta "rate fara dobanda" la RCI prin credit PF, cum am avut eu oferta in februarie 2017 de m-am razgandit sa o mai achit integral cash.

                              Ma rog, nu chiar fara dobanda dar la 5 ani platesc 3200lei in plus fata de principal (valoarea finantata 10.000euro).
                              I have no special talent. I am only passionately curious.

                              Comment


                              • #30
                                Si eu am un deal similar Silviu. Rate pe 3 ani de zile, cu un avans de 30%, dobanda fixa. Platesc ±2000 lei in plus decat daca as fi achizitionat-o cu banii jos.

                                Nu o sa votez pt ca o sa fie o statistica falsa. Un om care isi ia masina in rate pe 10 ani, o sa plateasca mult mai mult in comparatie.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google