Cum Ati Achizitionat Masina? In Rate Sau Cu Banul Jos?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Rate tatiii...doar sunt roman.

    Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk

    Comment


    • #47
      Dacă nu ai votat în partea de sus a paginii, nu te credem.
      http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

      Comment


      • #48
        Sunt pe tapatalk si nu imi apare [emoji4]
        Mai am o luna pana vine masina si ma apuc de rate.
        Last edited by 77sky; 14 April 2018, 16:10.

        Comment


        • #49
          În 2014 am cumparat loganul prin rabla, laureat era versiunea de top atunci însă l am luat fără alte pachete,
          Am pus ulterior media nav, senzori parcare,camera marsarier, cotiera ,etc.
          Cand am cumparat masina am dat 7000 e prin rabla aveam bani de la vechiul logan proaspat vandut plus ceva de la asigurari,si aveam niste bani strânși si am preferat sa ma mai împrumut la prieteni decât la banca , deci cash am votat
          Last edited by panselin4; 14 April 2018, 09:18.

          Comment


          • #50
            Eu zic ca e rate
            Și eu m-am împrumutat de la rude dar tot rate sunt

            Comment


            • #51
              Nu tocmai, 4000 e aveam de la loganul anterior, plus ce strânsese, aveam peste 90% din suma, am împrumutat defapt sub 10%
              Last edited by panselin4; 14 April 2018, 11:06.

              Comment


              • #52
                Tot rate ;)

                Comment


                • #53
                  Primul Logan a fost in rate. Am platit destul pe el, dar mi-am facut damblaua sa am masina noua. Timp de 7 ani a fost super masina.
                  La a doua masina am fost mai disciplinat si am reusit sa o iau cash (second hand dar buna).
                  Logan GPL 1.4

                  Comment


                  • #54
                    Romanii nu își permit masini noi (nici macar dacii) daca ne raportam la venitul mediu.
                    Evident ca sunt unii care iau iau masini in rate chiar dacă au bani... Dar aia sunt o categorie aparte.

                    Comment


                    • #55
                      E cineva pe aici care cu tot cu tichetul din Programul Rabla a ajuns sa dea pe un Logan SL Prestige Plus ~ 12.000 euro? Repet, cu tot cu tichet.

                      Dacă da, ce a configurat la ea?
                      http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                      Comment


                      • #56
                        Uite: SL Prestige Plus 1,5 dci cu Easy-R
                        P.s.: daca a pus si ceva optiuni din tabel da inca 1300. Deci 12170 -1400 tichet +1300 optiuni, 12070. Plus 90 euro covorase si securitate, 12160... E posibil.
                        Attached Files
                        Last edited by iatagan; 23 April 2018, 20:49.

                        Comment


                        • #57
                          Știam că se poate ajunge până la 13600 euro sau pe acolo (printre altele) cu tapițerie SF și jante aliaj...
                          http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                          Comment


                          • #58
                            SL Prestige Plus 9270 euro (prin rabla).

                            Desi vroiam initial sa o platesc cash cred ca o sa aleg programul de creditare Dacia All Inclusive cu 0% dobanda (DAE in jur de 6,5%) pe 36 luni (in ciuda "comisionului de administrare" nesimtit de mare 45 lei/luna) si cu restul de 50% o sa inchid un alt credit.

                            Ca si avantaje:
                            - imi reduc perioada de creditare de la 44 de luni la 36 luni
                            - economisesc din reducerea perioadei aprox 2000 lei
                            - am 5 ani garantie + Revizii inlcuse (3600 lei evaluate de Dacia)
                            - CASCO la un pret bun, patibil in rate lunare (in ofertele primite puteam plati in maxim 4 rate)
                            - CASCO la valoarea de nou a masinii pe 36 luni.

                            Voi plati aprox 45 lei in plus pe luna fata de acum. (am luat in calcul si CASCO in cele 2 variante)

                            Comment


                            • #59
                              Bine ai venit!

                              S-o stăpânești sănătos!
                              http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                              Comment


                              • #60
                                De un logan se mai poate strange, dar de masini duble ca si pret mult mai greu
                                Acum si loganul este între 6500 și 13000 euro

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google