Cum Facem Sa Nu Mai Intre Nisipul Si Sa Stea Intre Prag Si Aripa?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Deci trebuie sa sap si in spate pamantul ca sa il afanez ) . Acuma serios, acolo nu m-am uitat , dar am sa o fac cat de curand. Probabil o sa ma ingrozesc de ce o sa fie acolo . Cine stie ceva plante , poate ceva rame pentru pescari .

    Comment


    • #17
      Sa dam cu erbicid sa nu mai creasca iarba acolo!!

      Comment


      • #18
        Deci serios acum...aveam f mult pamant acolo...a mea e si din primele modele cele cu probleme cu rugina,poate la astea mai noi s-a remediat...problema e f simpla-daca bagati mana in spatele rotii din spate,undeva in partea de sus ajungi la aripa din spate pentru ca le-a fost lene sa duca pana sus porcaria aia din plastic...si astfel roata arunca pe acolo noroi.
        sigpic

        Comment


        • #19
          Bai, credeam ca numai mie imi crescuse niste trifoi acolo in fata , acu m-am linistit.
          Am pus aparatori si intr-adevar se strange mult mai putina mizerie.

          Comment


          • #20
            se vede numai deschizind usa? ca in poza?
            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

            Comment


            • #21
              am aruncat si eu un ochi in zona X. nu-i nisip, pamant, palmieri, canabis samd. e clean locul.
              sigpic

              Comment


              • #22
                frate la mine e plin de nisip acolo!!! am observat de ceva timp dar nu am facut nimic fiind vara si soare si cald mergeam cam de 3 ori pe saptamana la plaja la dunare sau la gratare si va dati seama...poate imi fac o plaja in curte ;)
                If it ain't broke, don't fix it!

                Comment


                • #23
                  Si eu la fel am patit, am scos de doua ori pamant de acolo, ma gandeam sa dau o gaura in josul aripii sa se scurga pe acolo dar nu am avut timp.

                  Comment


                  • #24
                    mai bine ca nu ai avut timp. decat sa dai gaura acolo si sa rugineasca cu siguranta, mai bine speli frecvent locul si nu ai sanse sa rugineasca.
                    sigpic

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by misucelmic View Post
                      Eu am scos de acolo cam o lopata buna de pamant, credeti-ma . Am avut crescuta si o planta . Jur . Mai bine faceam o poza . Aiurea rau de tot pentru ca nu poti infunda cu nimic ca sa nu mai intre mizerie . Poate gaseste cineva o solutie .
                      Si eu am gasit o plantuta , asa ca te cred .Eu am slabit un pic protectia de plasic din surub . Fara rezultate majore din cauza frunzelor care blocheaza scurgerea apei .Jetul de apa periodic e bun .

                      Comment


                      • #26
                        Pamantul intra pe sub carenajul ala de plastic si prin gaurelele destinate sorturilor...credc ca daca se foloseste putin silicon sau mastic si se astupa gaurelele si se lipeste plasticul de aripa nu mai are pe unde sa intre.
                        sigpic

                        Comment


                        • #27
                          tin sa va precizez ca am avut o perioada cand nu prea mergeam cu masina foarte mult,am profitat de cea de serviciu,la un moment am observat ca imi crescuse o planta intrre pragul si aripa dreapta fata ,fara nici un fel de gluma,aveam pamint de flori acolo ,acum ca ma folosesc mai des de masina personala,la spalatorie sau cu furtunul insist mai mult in cele 2 parti,numai iese nimic acum,dar am avut planta crescuta acolo,pacat ca numai am poza ca va si demonstram ca nu va mint
                          sigpic
                          Poate pentru lume ești o singură personă,dar
                          pentru o anumită persoană, ești întreaga lume!

                          Comment


                          • #28
                            Pai bine mai Dragman, dar la loganurile astea totul merge pe improvizatii ??
                            Inginerii aia proiectanti pe ce naiba isi iau banii ? Eu unul m-am cam saturat sa tot improvizez . Cand am luat masina asta , si am dat o caruta de bani pe ea , ca doar am luat "full options " , trebuia sa ma gandesc si ca o sa ma apuc sa fac tot felul de improvizatii si modificari ?
                            Adica eu sa pun si filtru de polen , eu sa pun si mocheta in portbagaj si la capota, eu sa desfund si conducta de evacuare condens de la AC , eu sa lipesc si carenajele de la aripi ca sa nu intre pamant peste tot ? Nu cred .
                            Sincer dupa ce ma scap de loganul asta , altul nu imi mai iau . Prea multe lipsuri si prea costisitor la achizitie . Vorba unuia dintre colegi "cat dai atata primesti "

                            Comment


                            • #29
                              sa dai 2000 euro pe o pisicuta, sa vezi atunci cat primesti
                              daca se instaleaza aparatorile de noroi, se evita "neplacerile" astea
                              sigpic

                              Comment


                              • #30
                                Nu este adevarat eu am aparatori originale si tot se aduna mult nisip si pamanat!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google