Cum Facem Sa Nu Mai Intre Nisipul Si Sa Stea Intre Prag Si Aripa?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    @misucelmic-nu e obligatoriu sa pui filtru de polen,desi nu e mare filosofie sa pui,nu e obligatoriu si necesar sa pui mocheta la portbagaj,capota sau prin alte parti,nu e obligatoriu sa desfunzi scurgerea anticondens...apropo unde e aia ca nici nu stiu ? astea sunt chestii de mesterit la masina daca iti face placere...stiu oameni paraleli cu masinile,total,care au avut si au logan si doar se urca in ea si dau cheie si pleaca,mai fac reviziile la service si aia e...si merge de rupe...
    sigpic

    Comment


    • #32
      Si eu am aparatori de origine, dar nu am vazut pina acum decit ceva urme de praf. O sa verific mai amanuntit inbinarile, sper sa nu rasara si la mine gazonul.

      Comment


      • #33
        Dragman sa nu crezi ca am ceva cu tine , pentru ca am scris postul de ieri adresandu-ma tie. Era ca un fel de plangere pe umarul tau , daca ma intelegi . Ideea era ca nu e normal sa dai o caciula de bani pe o masina noua si sa te apunci de mesterit la ea si sa faci tu ceea ce trebuia sa faca altii . Stiu ca sunt o gramada de posesori de autoturisme care nu stiu decat unde e cheia de contact si unde se pune solutie de spalat parbrizul , daca o stiu si pe asta . Intamplarea face ca eu unul sa fiu inginer auto , si deci un pic mai priceput la masini decat altii . Dar asta nu inseamna ca trebuie sa fac eu munca altora care au mai si fost platiti sa o faca .Sper ca nu am fost prea mult off topic .
        Legat de pamantul la aripa am sa montez si eu niste aparatori sa vedem daca or sa aiba efect cu ceva .

        Comment


        • #34
          @misucelmic-nici nu am considerat ca ai ceva cu mine ideea e ca nu mi se pare scump loganul...si e normal ca la banii aia sa mai gasesti si defecte...tu fiind inginer auto le vezi mai bine ca altii ca ai ochiul format si ai pregatire,dar asta e la banii astia...masina mea a costat 8400 euro in 2005 si era full options,deci...un pret f bun la o masina noua...acum valoreaza vreo 5500 cred deci ce pretentii sa ai?mai intra si pamant pe colo pe dincolo(sa vezi ce am scos de la aripa din spate,o galeata de nisip cu pamant) mai scartaie usa,mai flencane maneta schimbatorului...partea buna e ca se intretine usor si ieftin daca te pricepi putin si ca e fiabila.Sincer nu vreau sa dau o caruta de bani pe un fier...mai bine bag intr-o casa sau ma plimb,etc...
          sigpic

          Comment


          • #35
            Da, intrun fel ai dreptate . Poate ca sunt eu mai exigent .Clar ca nu merita sa bagi bani multi intro masina care isi pierde valoarea dupa o singura zi .

            Comment


            • #36
              tu ne reprosezi noua greselile tale? adica ca ai luat masina nou (la fel ca noi toti) si pierzi din valoarea ei in fiecare zi?
              sigpic

              Comment


              • #37
                NU reprosez la nimeni nimic. Am zis ca o masina noua din prima zi incepe sa isi piarda din valoare .Nici nu am zis ca am facut o greseala ca mi-am cumparat logan . Atunci cand am cumparat-o dispuneam de bani doar pentru logan, si eu sunt de principiul ca mai bine una noua decat una folosita de altii .

                Comment


                • #38
                  E hai sa ne linistim si sa ne apreciem masinile ca doar sunt muncite si nu primite pe degeaba.Sunt masini fiabile si daca le iei noi sau chiar putin folosite merg f bine...nu ca unii care cupara masini nemtesti cu sute de mii in bord si merg pe principiul ca sunt mai bune ca un logan nou si pe urma ii vezi prin service cu laptopuri in ele ca tremura,nu trage domle,sau se aprinde nush ce bec in bord etc...
                  sigpic

                  Comment


                  • #39
                    Corect . Hai sa revenim la ale noastre ca deviem de la topic si dupa aia ne banneaza d-nii administratori .

                    Comment


                    • #40
                      Ca sa nu ma trezesc ca imi rugineste aripa,am curatat locul respectiv si am stropit cu seringa ulei acolo si dupa cateva luni am fost la un prieten de mi-a ceruit toata masina,toata podeaua,praguri,usi si inclusiv in acel loc la aripa,Acum pana vine iarna vreau sa refac aceasta operatiune.

                      Comment


                      • #41
                        Si cat te-a costat ceruirea?

                        Comment


                        • #42
                          eu zic ca arata destul de bine, intre prag si aripa, ma refer
                          Attached Files
                          sigpic

                          Comment


                          • #43
                            Foarte curat la tin in zona respectiva!

                            Comment


                            • #44
                              foarte curat, nu-i. mai mult de atat n-am ce-i face. de cand am pus aparatorile de noroi, originale fiind, n-am mai avut problema asta.
                              la tine ori este un montaj defectuos, ori ceva nu se pupa.
                              sigpic

                              Comment


                              • #45
                                Eu prima data am observat ca am nisip acolo cand mi-am montat aparatoarele de noroi. Prima data am crezut ca e ceva norma sa fie asa, ca e nisip „tratat” cu ceva anticoroziv...fratele meu a ras in hohote de mine expllicandu-mi in continuare ca s-a adunat in timp acea gramada de nisip...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google