Cum Infrumusetam Un "mcv" [ Idei Si Sugestii ]

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    nu nik nu e pe forum e din ct... l-am vazut o data la dacia in service era le revizie si am vrut sa-l intreb. in constanta sunt mai multe 3sunt sigur de altele miau zis niste prieteni eu unul rosu metalizat acesat albastru si unul taxiu auriu...

    sigpic

    Comment


    • #17
      Am pus eu odata niste poze cu niste loganuri mcv tunate virtual.Cand o sa vad pe strada unu ca ala tot respectul.Am ramas prost cand am vazut mcv-urile alea superbe rau.Sa auzim numai de bine si sa conducem prudent.
      Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

      Comment


      • #18
        Originally posted by marius_motors
        apropo , cat fuge un "MCV" , de 85 cp ? stie cineva ?
        fabrica da 163km/h (reali ceea ce inseamna ca pe bord poti avea undeva la 170)
        ...de doi lei :p

        Comment


        • #19
          Nu arata rau ca si aspect estetic, insa cam atat. Care este utilitatea acestei investitii (tunning este prea mult zis)? Eu zic ca este 0.
          MCV-ul nu a fost proiectat ca fiind un SUV, nu stiu de ce le place unora sa isi "impopotoneze" cu tot felul de accesorii fara nicio o utilitate. Un propietar de SUV (fie el si un Tucson sau un Santa Fe) va rade si cu fundul de aceasta enormitate.
          MCV-ul este o masina utila ca fiind o masina de familie, are o garda la sol destul de mare sa poti merge si pe drumuri mai accidentate, dar sa vii si sa ii pui pragurile alea care i-au redus considerabil garda la sol mi se pare o mare aberatie.
          Bullbar-ul la fel, sa zici ca asta poate fi util in cazul unui impact cu un alt autovehicul (desi nu asta e scopul, sa faci daune cat mai mari) insa nu stiu cat de legal este pentru ca iti trebuie si omologare pentru asa ceva. Ganditi-va doamne fereste ca loviti un pieton, cum credeti ca se va simti ala in urma impactului, nu cresc oare cu peste 50% sansele ca acel impact sa fie unul mortal?
          Nu sunt un carcotas, chiar intentionez sa imi achizitionez un Logan insa astfel de gafe nu fac decat sa dea apa la moara celor ce rad de Logan si de stilul "inventiv" al posesorului de Logan.
          In sfarsit, fiecare face cum crede de cuvinta insa eu nu vad in kitsch-ul asta cine stie ce realizare chiar daca estetic nu arata atat de rau, putea sa investeasca banii aia in altceva mult mai util, parerea mea.

          Comment


          • #20
            Chiar ca arata bine un logan ca ce-l postat de SUPERCAR

            Comment


            • #21
              Originally posted by SUPERCAR
              asta va place?
              mai clare nu ai?

              Originally posted by mishu_wrc
              fabrica da 163km/h (reali ceea ce inseamna ca pe bord poti avea undeva la 170)
              168 pe bord, cat or fi reali?
              Last edited by andrei; 22 October 2007, 21:03.

              Comment


              • #22
                158-160 km/h.
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • #23
                  Originally posted by sonykel
                  nu nik nu e pe forum e din ct... l-am vazut o data la dacia in service era le revizie si am vrut sa-l intreb. in constanta sunt mai multe 3sunt sigur de altele miau zis niste prieteni eu unul rosu metalizat acesat albastru si unul taxiu auriu...
                  pai gasestei ,cere relatii despre praguri te rog mult ca vreau si eu din alea, bull bar nu cred pt ca am gasit si eu modelul ala e greu si scump ,600ron, sunt sigur turcesti dar nu mai conteaza, "si asa rad de noi proprietarii de gipane' tu cum zici ca pui autocolant pe stalpii din spate ai din ala special ca la prestige? ca am pus eu din ala normal pe st spate si l-am dat jos , am decat pe stalpii din fata pe cel de prestige
                  VL 97 N P N

                  Comment


                  • #24
                    nu nu pun dala de prestige o sa ma duc la o firma dasta de publicitate care pune autocalnte reclame si alte chestii pe masini
                    Last edited by SoNyKeL; 23 October 2007, 23:37.

                    sigpic

                    Comment


                    • #25
                      pe 31 vine golanelul , abea il astept !

                      Comment


                      • #26
                        Caut dar... nu stiu unde sa gasesc. Bandouri pentru usile spate si capitonaj pe toata suprafata usilor spate (bineinteles fara a acoperi geamurile ;)). Cam atat as pune pe MCV-ul meu.
                        Aveti idee unde as putea gasi?

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by Sp!ke
                          Bandouri pentru usile spate
                          Ce intelegi tu prin bandouri?
                          Cel mai nou proiect auto din România!
                          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                          Comment


                          • #28
                            In prima poza sunt bandourile (cele lipite jos, pe usi) si capitonajul in a doua poza. Problema e ca astea sunt de Steppe, iar pt MCV sunt diferite.
                            Attached Files

                            Comment


                            • #29
                              Unde gasesc piese de schimb? gen Bord de prestige,nuca de la schimbator tot de prestige.. vreau sa le pun pe MCV 1.6 16v... ar arata mult mai bine..

                              Comment


                              • #30
                                e un tip pe forum, silviu_79 ... cam are de toate dar raspunde cam greu ... si eu caut la fel (momentan fara bord de prestige ca nu am bani)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google