Cum Montez Un Radio Mp3

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cum Montez Un Radio Mp3

    Salut...sunt nou pe aici si am luat de curand un 1,6 Preferance. Nu are radio (dupa buget coane Mitica) si acum vreau sa-i pun unul.
    Intrebari :
    a) Trebuie sa fac operatiunea asta obligatoriu in service Dacia ?
    b) Exista cablaje , mufe , ceva spre locasele pentru boxe fata ?
    Stiti vreun tutorial pentru montare?
    Va rog sa nu-mi dati in cap ....eventual ceva ajutor mi-ar prinde bine.
    Multumesc

  • #2
    Asa a venit din fabrica fara radio-casetofon?
    Megane II faza II 1.5dcI K9K

    http://www.loganclub.ro/forum/b_189_ygn_2-t41493.html

    Comment


    • #3
      Da. Nu-i asta problema . Vreau sa stiu daca a facut cineva un montaj pe Preferance.....ce a gasit in spate ...in locasul unde se monteaza radio

      Comment


      • #4
        Acolo in spate o sa gasesti mufele de la alimentarea radiocasetofonului si antena
        sigpic

        Comment


        • #5
          Salutare,
          Cam aceeasi problema o am si eu, numai ca eu am reusit sa montez radio casetofonul, dar nu pot sa imi montez boxele. Mi-am cumparat boxe Alpine SXE-1325S - diametru de 13cm, problema e ca mufa pe care am gasit-o intrasa in suportul pentru boxe din usa fata are gaurile pentru conectoru pe orizontala(exemplu _ _ ), in timp ce boxele au conectorii de pe boxe sunt dispusi pe verticala(exemplu || ), are cineva o alta solutie alta decat sa tai mufa din precablaj si sa lipesc apoi firele cu cositor? Nu imi place solutia asta pentru ca ar trebui sa vin cu o tripla din casa pana la masina ca sa pot alimenta letconul.
          1.2 16V - 75 de armasari la vale sau 75 de gloabe la deal

          Comment


          • #6
            Originally posted by cristy333 View Post
            Da. Nu-i asta problema . Vreau sa stiu daca a facut cineva un montaj pe Preferance.....ce a gasit in spate ...in locasul unde se monteaza radio
            Acolo in spate o sa gasesti mufa de la antena si o mufa de la alimentare si boxe! Iar in usi o sa gasesti mufele trase!

            Comment


            • #7
              nu trebuie sa mergi in service dacia pentru montaj,la noi in oras merge cam 30 lei pentru montat un radio cd,dar informeazate ca omul pe care il pui sa-ti faca treaba sa stie ce face,eventual un electrician auto!

              Comment


              • #8
                La boxe, conteaza cum pui firele?

                Comment


                • #9
                  Da, contează. Ar trebui să fie o mufă mai lată şi una mai puţin lată, să nu le poţi monta invers din greşeală.
                  http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

                  Comment


                  • #10
                    Mai bine cauta vreun prieten pe la bloc care se mai pricepe ..........si beti voi o bere...

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google