Cum Ne Reglam Instalatia GPL?Cu Ce Softuri?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @matache2000
    Programul este putin diferit de STAG. Duzele sunt de 2.5 la ambele.
    Azi reglat si slk-ul de la -5% ltft a ajuns si el la 0%. Dupa calibrare si tot tacamul la slk corectia este aporape 0 insa la c class coretia se vede.
    SLK
    Discover the magic of the internet at Imgur, a community powered entertainment destination. Lift your spirits with funny jokes, trending memes, entertaining gifs, inspiring stories, viral videos, and so much more from users like i860.


    C class
    Discover the magic of the internet at Imgur, a community powered entertainment destination. Lift your spirits with funny jokes, trending memes, entertaining gifs, inspiring stories, viral videos, and so much more from users like i860.

    Comment


    • @i860 ai doua masini cu acelas motor dar parametri de functionare sunt totat diferiti pentru ca sunt modele diferite si atunci si curbele dinamice vor fi diferite=multiplicator diferit pentru fiecare
      Iar softul instalatiei tale este toal diferit fata de STAG sau AGC cum am eu

      Este bine ca ai si ltft -stft in program poti sa reglezi mai precis instalatia iar ltfi=0 este ideal
      Last edited by matache2000; 21 June 2015, 21:18. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • harta BRC

        Va salut !
        Cum vi se pare harta ? Astra G 1.6 8V , inst BRC sequent my07
        Stima .
        Attached Files
        Last edited by mariuspmn; 23 June 2015, 20:12. Reason: nu reusesc sa incarc bmp-ul

        Comment


        • Cat gpl trebuie sa intre in rezervorul de 40L ca la mine la ultimile alimentari a intrat 38L, nu trebuia sa fie maxim 36L?

          Comment


          • Teoretic la toate rezervoarele lpg umplerea este de 80%. In cazul tau ar trebui sa iti intre 32l.

            Comment


            • De la prima alimentare cand am montat instalatia a intrat 34L

              Comment


              • Concluzia e clara: FURACIUNE LA POMPA!

                Comment


                • Chiar la toate statile sa fure?

                  Comment


                  • Salut tuturor,

                    Am și eu de vreo 6 luni o instalație Stag 200 GoFast de care sunt foarte mulțumit. Am făcut deja 10000 km. cu ea și aș vrea să-i schimb ambele filtre.
                    Vă atașez câteva printscreen-uri să-mi spuneți dacă e bine reglată.
                    La consum și demaraj sunt pe deplin împăcat, cam 8 în afară și 10 prin oraș mic de provincie.

                    Cu stimă,
                    Cezar.
                    Attached Files

                    Comment


                    • Ai curba de gaz sub benzina (amestec sarac) iar multiplicatorul este mare trebuie sa fie maxim 1.6 la tine este aproape 2 ar trebui sa cresti presiunea pe la 1.20 si cred ca ar fi ok coboara si multiplicatorul se ridica si curba la gaz peste benzina

                      Comment


                      • Cezar, Daca te maninca-n gaurice fa ce zice Matache
                        Daca merge bine pt tine las-o asa...schimba filtrul de stare lichida si da-i gaz
                        Matache, iar compari merele cu pepenii...e clar ca primele sant mai mici nu ai nevoie de ruleta...si asa tre' sa fie
                        Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                        Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                        Comment


                        • @moog

                          duminică la prima oră ajung în Iași pe la socrii...și stau până joi...poate vă vizitez să-mi mai spuneți din secretele gpl-ului...

                          Programul (la modelul ăsta e Stag200Easy, nu mai este AcGasSynchro) mă anunță că e disponibil un nou firmware...dacă aș actualiza se pierd setările ? sau poate să meargă mai prost instalația ? Voi ce ziceți ?

                          Am înțeles că filtrul de lichid îl pot schimba acum, după 10.000; cel de gazos să-l schimb la 20.000 ?

                          Comment


                          • Din pacate duminica plec in concediu dar suna si iti dau tel colegului care ramane

                            Cezar, despre update... se aplica ce am zis mai sus...
                            Banc ajutator... De ce are maimuta fundul rosu?
                            Last edited by moog; 17 July 2015, 07:14. Reason: Automerged Doublepost
                            Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                            Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                            Comment


                            • Cine are soft sa mi reglez si mie instalatie? stag 4, qbox

                              Comment


                              • Il gasesti pe site-ul lor...interfata pe olx...
                                Da' montatoru nu mai e ?
                                Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                                Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google