Cum Ne Reglam Instalatia GPL?Cu Ce Softuri?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ok. Toata stima!

    Comment


    • Salut. Are cieva solutia pentru delocare landi omegas 3.1.0 cel pentru noile evo ?

      Comment


      • Va salut ,

        Ma poate ajuta cineva cu un soft de diagnoza pentru instalate AG Compact? Am cautat dar nu am gasit nimic. Eu o am pe masina de 40.000km , nu am avut probleme cu ea dar consumul in oras nu scade sub 10% oricum as merge , avand in vedere ca masina este un Twingo 1.2 16v 75cp.
        Multumiri anticipate.

        Comment


        • @sckhreech
          Uite aici
          RV, Autogas and LPG tanks, parts, conversions systems for campervans, campers, motorhomes. Petrol and diesel engines to LPG, CNG and LNG conversion equipment.

          Comment


          • Ti-a trecut prin minte sa treci pe la montator sa ceri frumos ?
            Du-te pe Chitilei si daca te vede ca nu bagi furculita in nas cred ca te va ajuta cu ce ai nevoie...
            In cazul tau pt Bucuresti mai ales, un consum de 10 e decent...ragaliile de 1.2 consuma aproape cat tigaile de 1.4 MPI de pe Logan
            Sfatul meu este sa o lasi in pace daca merge bine...
            Crede-ma ca le stiu...le vad la taxi motorasele astea...
            Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
            Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

            Comment


            • Are cineva configuratia pt logan motor 1.4 2006, instalatie Landi renzo, soft Landi Renzo Omegas? As dori si eu fisierul cu configuratia. Multumesc.
              Ce noroc nemaipomenit ca roata a fost inventata inaintea automobilului ; in caz contrar , iti dai seama ce scartaituri am fi avut de suportat.

              Comment


              • Numai pt cele montate de fabrica poti pune aceeasi calibrare de pe o masina pe alta daca masina este in parametri...
                In rest faci un mare fas poate si mai rau
                Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                Comment


                • Ok. Merci Moog. Am presupus ca merge.
                  Ce noroc nemaipomenit ca roata a fost inventata inaintea automobilului ; in caz contrar , iti dai seama ce scartaituri am fi avut de suportat.

                  Comment


                  • Salut. are cineva activat softul landi renzo omegas 3.1.0 - pt evo ?

                    Comment


                    • Salut,
                      am instalatia de 2 ani pe masina
                      M-am decis sa imi fac singur revizia si sa o setez eu.
                      Am schimbat filtrele + achizitionat interfata.
                      Am atasat poze cu hartile.
                      In ultimele poza am modificat cea cu bobina(scris cu rosu)
                      Dupa modificari programul imi arata 15xx iar in bord 760-800 rpm
                      PS:moog mi-ai recomandat tomasetto ,trebuia sa te ascult.Are mult mai multe optiuni de calibrare decat Ag Centrum si este mai simpla.
                      ms
                      Attached Files

                      Comment


                      • ce diferenta este intre tomaseto si acest program....incurcat rau de tot.

                        Comment


                        • AG nu e nasol ca soft... Problema e ca mai trebuie sa si citesti manualul putin inainte...
                          Daca ai fi salvat parametrii inainte de modificari iar era o treaba cu cap...
                          Daca ai rpm luat de pe bobina semnalul dupa cite stiu nu e 12V...
                          Daca ti-a mers bine 2 ani de ce te-ai apucat de modificari?
                          Stii de ce au maimutele fundul rosu?
                          Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                          Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                          Comment


                          • O sa incerc sa vad ce mai zice.Voi pune mai pe seara hartile,am descoperit cum sa le vizualizez, gaz si gpl.
                            In masina de un an la trecere mirosea a gaz putin,cateva minute.
                            La revizie baetii nu au constat nimic.
                            Colierul furtunului care iese din rampa si se duce in ecu gpl, cedase,pierdeam gaz.
                            Nu stiu sa iti zic daca rpm este luat din bobina.Stiu ca din alimentarea fiecarei bobina este luat un semnal.atasament.
                            Nu a mers foarte bine .Cand mergeam zilnic cu ea la cateva luni eram la service.
                            Tremura la trecere,murea in depasiri,la apasarea brusca a pedalei parca iti datea un sut etc.
                            I-am inlocuit filtrele si a trebuit sa ii resezet si intervalul de service si am avut nevoie de interfata.
                            Nu stiu de ce au maimutele fundul rosu.
                            Attached Files

                            Comment


                            • Originally posted by florin_x2004 View Post
                              Colierul furtunului care iese din rampa si se duce in ecu gpl, cedase,pierdeam gaz.
                              Nu are cum.
                              Furtun alimentare catre butelie-furtun din butelie vaporizator-filtr-furtun-injectoare/rampa-furtune admisie.
                              Gazul nu are cum sa se duca in ecu gpl.

                              Comment


                              • i860 >atasat poza.
                                Moog am salvat prima harta.
                                Manualul la Ag Compact este simplu are 5 pagini si nu scrie nimic de reglaj.
                                Cum vi se pare harta ???
                                ms
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google