Cum Ne Reglam Instalatia GPL?Cu Ce Softuri?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • O sa ma duc sheriff ...dar vreau sa ma invat si cu "gpl-ul"

    Comment


    • Trebuie sa schimbi duzele cred ca de 2 ar merge la tine si sa micsorezi presiunea din reductor pentru a ridica multiplicatorul ,dar mai bine asculti sfatul lui MOOG si te duci la supergaz ca sunt importatori agc

      Comment


      • Duzele la rampa sau alea de la admisie?

        Comment


        • De la rampa,la admisie nu umbli

          Comment


          • Asculta-ma si du-te la baieti si pt o verificare a "montajului"...pe langa reglaj...
            Unul din "clientii" mei virtuali tocmai a descoperit de ce se chinuie de vreo 2 ani cu tigaia...
            Diuze prea mari si cireasa de pe tort, mufe puse invers

            Dupa aia poti eventual sa o mai pigulesti si tu...
            Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
            Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

            Comment


            • Am si eu o mica problema...dupa ce opresc motorul ,scot cheile din contact si nu se stin ledurile de pe butonul gpl...clipeste ledul verde si nu se stinge , sta asa aprospe 1-2 minute.
              Multumesc.

              Comment


              • Originally posted by moog View Post
                Asculta-ma si du-te la baieti si pt o verificare a "montajului"...pe langa reglaj...
                Unul din "clientii" mei virtuali tocmai a descoperit de ce se chinuie de vreo 2 ani cu tigaia...
                Diuze prea mari si cireasa de pe tort, mufe puse invers

                Dupa aia poti eventual sa o mai pigulesti si tu...
                Ascult si asta o sa fac

                Multumesc

                Comment


                • nu te speria si la mine tot asa face ledul verde...se stinge el .

                  Comment


                  • Inainte se stingeau in 2-3 secunde...o fi vreo eroare?

                    Comment


                    • Salut.astazi am umblat la gaz...cand m-am conectat a cerut update firmware.am da update si dupa ce s-a descarcat nu am putut sa dau loud update..dar imi apare in fereastra acea sus firmware 11.2...asta inseamna ca am reusit sa fac updat-ul.
                      S-au modificat si injectoarele,inainte erau trecute waltec acum imi apare altceva.
                      Presiunea a crecut la 1,40 sus in dreapta inainte era ceva mai mica,sa fie de la statia de unde am alimentat??
                      La presure operational imi arata 1,1.
                      Sa o modific la 1,40 sau sa o scad de la imbusul de pe reductor?

                      Comment


                      • Presiune operationala trebuie sa fie 1.25 punct si o vei regla asa. dupa update de firmware in general se reface calibrarea. Injectoarele le selectezi functie de ce rampa ai tu pe masina. aici banuiesc ca vorbesti de toamassetto. Am intalnit des cazul in care dupa update setarile de injectoare s-au pierdut. defapt cam asta face update-ul. Iti recomand readaptare, refacere configuratie de lucru.

                        cu riscul de a ma repeta. Daca ,dupa ce reglati, parametii autoadaptivi benzina scad sub 112 sau cresc peste 129 reglajul este "PROST" si duce la proniri grele sau lenesa pe benzina, da in nas etc. Orice reglaj ulterior se va efectua ori dupa resetarea parametrilor ecu benzina (si asta pe tester) nu cu borna !!!!! pt ca nu merge, ori dupa 300-400 km mers doar in benzina pt ca ecu benzina isi face autoadaptare.
                        Last edited by ovi730; 9 June 2015, 09:08. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • Cum pot sa revin la vechiul firmware.acum dupa update nu se mai conecteaza deloc.imi spune sa contactez echipa ac gaz.
                          Pentru stag 200 montat ce soft sa folosesc si ce firmwar

                          Comment


                          • Acum daca l-ai bulit in halul asta dai jos ecu desfaci si te conectezi pe portul de isp cu xprog sau un programator si ii dai firmware mai vechi. Purem incerca si un downgrade. Ai nr. meu in pm

                            Comment


                            • Am rezolvat problema.l-am sunat pe moog si am instalat team viwer si a rezolvat problema.
                              Era ceva din setari nu stiu ce date ...ora .merge foarte bine acum.
                              Multa sanatate pentru moog,mai rar oameni ca el...
                              Multumesc si tie ovi730,

                              Comment


                              • Cu placere domnu'... pt unii ca tine am telefon de 5.9" si fac misto unii de mine ca umblu cu televizoru dupa mine
                                PT toata lumea : NU FACE UPDATE LA SOFT LA 11.XXX...NU ARE CINE STIE CE IMBUNATATIRI PT 90% DIN TIGAILE DE LA NOI...
                                MAI ASTEPTATI O VERSIUNE 2-3...
                                ULTIMA 10.X E SUPER OK...EU AM RAMAS LA AIA...
                                ALTFEL AJUNGETI CA VIOREL SI NU NUMAI...NU E PRIMUL DISPERAT CARE MA SUNA
                                Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                                Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google