Cum Prindem Musca Sau Alte Ganganii?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cum Prindem Musca Sau Alte Ganganii?

    Vreau sa pozez ochiu mustii....Cum naiba fac sa o prind in cadru, ca a naibii fuge mancand....

    Ma gandeam sa ii dau cu flit, sa o omor...si pe urma sa o pozez, dar mi-e ca se carceste si are picioarele bagate sub ea.......in concluzie, isi schimba anatomia....

    Deci...idei?
    e-mail: office@stickere.info

  • #2
    Fa rost de o hartie dinaia lipicioasa pentru insecte, o sa reusesti garantat! Da nu stiu unde mai gasesti muste pe vremea asta...

    Comment


    • #3
      Cu toate ca suna barbar, e un sprai care ucide instant orice ganganie/reptila mica. Nu am idee daca e legal sau daca se gaseste de cumparat.
      Asta e din categoria cum facem poza la un pahar de cola cu gheata: cuburi de gheata din plastic si cola cu pasta de dinti sa aiba spuma 2 ore;)
      sigpic

      Comment


      • #4
        Pentru astfel de indeletniciri, s-a inventat lentila "close up", care iti permite sa fotografiezi subiectul de la distanta, ca si cum ai fi langa el... Cu alte cuvinte poti folosi functia zoom si la distante relativ mici (0.5-1m) fata de subiect fara teama de a nu putea focaliza. Rezultatul este un macro obtinut din zoom de la distanta, fara sa sperii musca.
        Bafta la prins mushte (in cadru).
        sigpic

        207 noir obsidien

        Comment


        • #5
          stiu...obiectivul pe care il am, imi permite apropierea la o juma de metru, dar tot e putin, ca fuge musca

          O sa incerc...dar cum ademenesc mustele? Doar nu pun un C####, mandru si motat

          Originally posted by andy_x3m View Post
          Cu toate ca suna barbar, e un sprai care ucide instant orice ganganie/reptila mica. Nu am idee daca e legal sau daca se gaseste de cumparat.
          Asta e din categoria cum facem poza la un pahar de cola cu gheata: cuburi de gheata din plastic si cola cu pasta de dinti sa aiba spuma 2 ore;)
          fain...ilegal nu ar fi, ca scriu acolo, ca nu au avut de suferit...doar mustele seamana intre ele foarte bine...)))
          Last edited by alexyno; 5 November 2009, 22:55. Reason: Automerged Doublepost
          e-mail: office@stickere.info

          Comment

          Working...
          X
          Anulare DPF
          Politica de Securitate Google