Cum sa faci sa nu ai probleme cu farurile din setul faruri+topuri de la MD

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    frumos rezultat, bravo...eu am pus silicon sanitar si nu am probleme cu ele...bafta
    sigpic
    Logan 1.4 Dynamic Blue

    Comment


    • #17
      Incepe sa iasa!O intrebare am Sinx...unde ai pus rezistentele?ca vad ca ai folosit cablajul original care are legare in paralel...
      sigpic

      Comment


      • #18
        Din cablajul original in paralel am taiat niste fire pe acolo astfel incat sa ramana in serie. Nu am lipit nici macar unul. Rezistenta am pus-o pe firul de alimentare + si este de 54 ohmi. Am gasit aceasta solutie ca fiind cea mai rapida si eficienta.
        Dragman, ce silicon ai folosit?
        Attached Files
        Last edited by sinx; 10 June 2009, 20:37.
        sigpic

        Comment


        • #19
          si la farurile Street Storm a schimbat cineva ledurile? as dori ajutor daca a facut-o si ce leduri a folosit. merci. Modelul meu de far.
          Attached Files
          Ambition

          http://www.loganclub.ro/forum/golane...s-t2538p9.html

          Comment


          • #20
            Sinx-am folosit un silicon pe baza de bitum...dar nu recomand...la tata am folosit anitar de la denbraven cu rezistenta Uv,la temperaturi mari etc...ala e f bun...baga cu incredere!
            sigpic

            Comment


            • #21
              Dragman merg pe mana ta... mi-ai dat numai sfaturi utile pana acum.
              sigpic

              Comment


              • #22
                Ma bucur ca ti-am fost de folos...dar sa stii ca si tu mi-ai fost mie!Tocmai am modificat si eu instalatia aia sa fie in serie...am reusit sa adaptez si ledurile pirania...cu greu dar a mers...maine dau farurile jos ca sa le modific!

                N-am reusit de nici o culoare cu ledurile piranua superflux...nu fac contact calumea acolo...ba se sting...ba se aprind...asa ca am luat leduri de 5 mm si le indoi la 90 de grade si e mai simplu...si efectul e mai bun-lumina e mai uniforma la cerculete!
                Last edited by Dragman; 11 June 2009, 17:31. Reason: Automerged Doublepost
                sigpic

                Comment


                • #23
                  nici bine nu le-am montat ca s-a stins un inel de la farul stang. Sunt tare curios de ce... ori s-a topit vreun fir, ori a cedat rezistenta, ori s-a ars un led. Treaba e ca am lipit cu silicon... mai merge demontat farul?
                  sigpic

                  Comment


                  • #24
                    Trage de el ca se desface!Probabil s-a stins din cauza vreunui fir care s-a rupt sau din cauza lamelelor din soclurile ledurilor...ar fi bine sa le strangi putin inainte sa montezi ledurile.Am facut si eu modificarea si merg brici...sper sa nu apara surprize.
                    sigpic

                    Comment


                    • #25
                      abia ce am terminat de montat masina ca trebuie sa ma apuc iar... pfuai de mine... nu-mi vine!
                      sigpic

                      Comment


                      • #26
                        Ce mai zic baietii despre farurile minune?Cum se comporta?ceva probleme?
                        La mine se tot stinge un cerculet...cand misc de fir se aprinde,cred ca e un contact imperfect...in rest totul e ok...la taicamiu merg perfect si cerculete si tot(facute tot de je ) .La iluminare pe timp de noapte nota 10...cu xenon e brici...sunt masini cu faruri cu lupa din fabrica ce nu au asa lumina...
                        sigpic

                        Comment


                        • #27
                          la mine se mai stinge cate un bec de pe faza scurta din cauza depunerilor care se fac pe soclul becului. scot becul, il curat putin si merge iara cateva sute de km
                          sigpic
                          Logan 1.4 Dynamic Blue

                          Comment


                          • #28
                            ceva noutati cu farurile? ce ati mai descoperit?
                            sigpic
                            Logan 1.4 Dynamic Blue

                            Comment


                            • #29
                              Mi s-a stins un cerc cu totul...e un fir dezlipit sau ceva...sapt asta il desfac si il aranjez...
                              sigpic

                              Comment


                              • #30
                                ale mele pana acu vad ca au rezistat ...nu a mai picat nici un cerc....si am dat protectia aia jos de la faza scurta...astept xenonu sa vad daca am facut bine cu aia data jos
                                low....&.....slow

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google