Cum Sa Fie Noul Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cum Sa Fie Noul Logan

    Scrieti cat mai concis, fara comentarii inutile, ce dotari/modificari v-ar placea sa aveti pe logan 2 facelift si separat pe logan 3. Treceti numai lucruri realiste potrivite cu nivelul marcii Dacia. Tineti cont de modificarile care s-au facut la trecerea la logan 1 facelift si logan 2 pentru a nu avea asteptari utopice.

  • #2
    Logan 3? Exista fundament pentru astfel de presupuneri? Sau pentru Logan 2 facelift? Sau subiectul este din categoria "Cum vreau eu sa fiu cand voi fi mare"?

    Comment


    • #3
      Scurt și la obiect : scaune încălzite, geamuri electrice cu impuls, lupe și xenon, clima automata, un sistem audio potent, pilot automat, motor de ~ 130 HP și garda la sol mai joasă.

      Trimis de pe al meu SM-N9005 folosind Tapatalk
      My Ride ! B - 29 - TmT

      Comment


      • #4
        Originally posted by Andrei.TMT View Post
        Scurt și la obiect : scaune încălzite, geamuri electrice cu impuls, lupe și xenon, clima automata, un sistem audio potent, pilot automat, motor de ~ 130 HP și garda la sol mai joasă.

        Trimis de pe al meu SM-N9005 folosind Tapatalk
        Și o să coste de la 15.000 € în sus. Foarte realist!
        Prowd of my new wheels!

        Comment


        • #5
          Originally posted by ctropett View Post
          Logan 3? Exista fundament pentru astfel de presupuneri? Sau pentru Logan 2 facelift? Sau subiectul este din categoria "Cum vreau eu sa fiu cand voi fi mare"?
          Logan 2 facelift o sa intre in productia de serie probabil in noiembrie 2016.

          Logan 3 este in prezent in faza de proiectare/teste. O sa fie disponibil pentru achizitie peste aproximativ 3 ani.

          Comment


          • #6
            Punctual si realist, plecând de la experienta cu atelajul meu:

            - scaune ceva mai bine realizate, cu o mai buna susținere laterala si care sa nu mai "danseze", cum s-a întâmplat la unele loturi cu reglaj pe înălțime;
            - o suspensie o idee mai rigida pentru a se reduce ceva din senzația de barca ce apare la anumite manevre
            - repozitionarea comenzilor pentru geamurile electrice si claxon

            Ar mai fi si alte chestiuni, dar nu trebuie sa uitam ca vorbim de Dacia si mașini cu preț accesibil

            Comment


            • #7
              eu mi-as dori ca pe langa modificarile exterioare de design, pe varianta de top, prestige, sa introduca si 0.9tce si 1.5dci 90 de cai

              la exterior mi-as dori doar ca luminile de zi sa fie pe led si sa nu fie integrate in blocurile optice. de asemenea, mi-as dori, optional, sa se poata monta acele protectii groase la aripi si praguri cum regasim la sandero stepway. iar iluminarea pe alb sa devina noua ”semnatura” a celor de la dacia, iluminarea de la varianta prestige sa o translateze la toate modelele. cam atat mi-as dori

              si cel mai important: sa nu mai aiba atatea probleme mecanice

              la suspensie sa nu umble, pe mine unul nu ma deranjeaza mai ales ca e foarte fiabila pe drumurile noastre

              daca apare la sfarsitul lui 2016 faceliftul e perfect, pot sa ma pregatesc de o potentiala noua achizitie la anul

              eventual si un rlink 2, optional fata de rlink 1 sau daca nu, sa puna navigatia color de pe duster orange

              de asemenea, panourile portierelor spate sa aiba maner, ca la portierele fata. de prefer sa nu fie piano black/ negru glossy. o imitatie de aluminiu, cum a fost la logan 1 ph2 , fie ea si lacuita, ar fi mult mai potrivita

              de asemenea, pe bord unde e spatiul acela de depozitare, pe mijloc, sa-i puna capacul de inchidere la loc

              daca tot ar schimba culoarea de la manerele fata-spate, consola centrala de pe logan prestige sa o pastreze, arata foarte bine, insa sa fie tot un plastic imitatie de aluminiu lacuit, ca sa aiba o coerenta


              cutia de viteze robotizata sa fie dotare optionala pe versiunile laureat si prestige
              Last edited by cristi....; 23 January 2016, 15:34. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • #8
                1. Scaune cu o sustinere laterala mai buna
                2. Izolare fonica mai buna (asta pt 1.2)
                3. Tabla, vopsea, lac mai rezistente; sa nu mai rugineasca
                4. Versiunea Prestige si pe Sandero, dar si pe restul modelelor
                5. Posibilitatea alegerii motoarelor de 0.9 si 1.5-90cp pe versiunea Prestige

                Comment


                • #9
                  ar fi interesant si un motor aspirat mai potent. 1.6 16v euro 6, de la nissan, de 115 cai care se regaseste si pe duster. ar fi perfect: putere, fiabilitate, consum acceptabil

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by cristi.... View Post
                    cutia de viteze robotizata sa fie dotare optionala pe versiunile laureat si prestige
                    Cutia de viteze robotizata o sa fie disponibila pe actualul model de Logan pana la sfarsitul lunii martie 2016. Posibil numai impreuna cu motorul de 0.9 l.

                    Comment


                    • #11
                      - H4M e de 114CP și e pe lanț și are VVT și admisie și evacuare.

                      X52 ph2 mai devreme de 2017 nu vei vedea.

                      Xyy a.k.a Logan III deabia după 12.2019

                      Cât despre dotări aruncați un ochi la dotările de pe Logan II și la cele disponibile pe frățiorii Clio4 și Captur apoi puteți scrie.

                      Singurele opționale care ar trebui introduse pentru România:
                      -claxon pe volan
                      -multiplexor (ecodrive pe medianav/evo)
                      -parbriz încălzit

                      "Rachetele" unora vor ridica prețul mașinii aproape de cel al lui Sandero RS (17000euro).
                      Last edited by t0rquemada; 23 January 2016, 16:29.
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • #12
                        Singura modificare pertinenta in opinia mea,pentru Logan II ph2 ar fi un motoras mai bun(1.6 16v 114 cai sau 1.2 tce 115 cai). Restul mi se pare ca are suficiente dotarii, cel putin in versiunea Prestige.

                        Evident ca sunt de acord si cu un pret de genul 11 mii de euro pentru un Logan II Prestige cu aceste motoare.
                        Last edited by plasStik3; 23 January 2016, 19:46.

                        Comment


                        • #13
                          In primul rand as vrea ca la urmatoarea generatie de Logan sa-i rezolve problemele cu scaunul soferului(sa nu mai capete acel balans) , chedere mai de calitate , sa nu mai dezvolte tot felul de greierasi dupa un numar relativ mic de km + sa testeze mai bine blocul de lumini!! +++ cea mai mare problema sa nu mai ruginesca atat de usor!!!
                          Degeaba se tot vine cu tot felul de optiuni noi daca problemele vechi nu le rezolvi faci o mare greseala.
                          Last edited by prometheus; 23 January 2016, 19:51.
                          sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                          Comment


                          • #14
                            La dotarea standard sa existe filtru habitaclu, sa nu mai existe masina vanduta fara filtru habitaclu, recirculare aer, asta sa fie dotarea minima.

                            trimis de pe mobil
                            „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                            Comment


                            • #15
                              Frine pe disc spate, deja au aparut pe unele modele conf Dialogys ... si ceva LED-uri ( DRL si stopuri ) sa fie mai modern

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google