Cum Sa Montezi Modul Ridicare 4 Sau Doua Geamuri La Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    asta ar fi schema si modul de legare
    Attached Files

    Comment


    • #47
      jenu,din cite imi dau seama din schema,totul pare sa fie normal,sau bine legat,acum ar mai ramine posibilitatea ca acest modul sa faca acest lucru,adica sa ridice doua geamuri deodata,desi eu nu as monta asa ceva pe masina,daca firele sunt legate bine ar mai fi o varianta,nu scrie undeva prin instructiuni,ca face asta,sau acest modul tip,este defect??!,ar mai fi o varianta la un vuton sa legi normal cum se leaga iar la celalalt pe firul de sus al butonului,pinul nr.1 din buton,la oricare din butoane,poate vede inversarea,altfel nu-mi explic...
      Last edited by MIRCEA 97 GMB; 9 August 2011, 19:03.
      sigpic

      Comment


      • #48
        in afara de schema nu mai am alte instructiuni, iar pe cutie scrie ca ridica geamurile pe rand,... aceas cutie este folosita si la modulele pt. 4 geamuri, deci nu poti sti la care din ele se refera indicatiile. Am trimis un PM si vanzatorului dar inca nu am primit raspuns.
        Attached Files

        Comment


        • #49
          ai incercat si ultima varianta?! daca da inseamna ca ori este defect ori ei cunosc o modalitate mult mai complicata de instalare,desi el trebuia sa fie unul f simplu de montat,ceva este dar oare ce ??
          sigpic

          Comment


          • #50
            Jenu dubios tare de tot
            --daca ai facut legaturile conform schemei de montaj si nu functioneaza ca atare e defect modulul sau asa merge el
            --alta modalitate de legare a firelor nu vad
            -ai oglinzile de fabrica electrice?
            -ai mai umblat la instalatia lor ?

            Comment


            • #51
              asa este poate ca unele module au asa ceva,dar foarte curios,doar nu e standard modulul e totusi extra cumparat,nu romeo?
              sigpic

              Comment


              • #52
                CL 200 (pentru 2 geamuri) ridica geamurile SIMULTAN. CL 400 (pentru 4 geamuri) ridica geamurile pe rand.
                Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                Comment


                • #53
                  parere : ala cu 4 geamuri e din ala cu 2 facut pentru 4 si putea sa-l fi facut cu cate 2 la ridicare;;posibil ???
                  in fine, nu contrazic pe Fratello poate e mai in tema si cunoaste tipul asta de module

                  Comment


                  • #54
                    interesanta treaba Fratello,mai invatam si noi,deci acest modul ,tipul asta,asta face ptr 2 geamuri,cel cu 4 doar le ridica pe rind,cine stie si le are cu tipurile de module,sa ne mai spuna si noua...
                    sigpic

                    Comment


                    • #55
                      Schemele electronice ale celor doua module sunt diferite !!!
                      Se poate monta modul pentru 4 geamuri a.i. sa actioneze doar cele doua geamuri de pe fata ; nu afecteaza cu nimic corecta functionare a modulului si, in acest fel, bateria masinii este mai protejata. Dupa ridicarea - pe rand !- a celor doua geamuri, se vor mai auzi doua "clicuri" - cele doua relee care ar fi comandat geamurile spate. Diferenta de cost mica (cca. 10 lei) dintre module merita cu prisosinta !
                      Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                      Comment


                      • #56
                        Originally posted by jenu View Post
                        in afara de schema nu mai am alte instructiuni, iar pe cutie scrie ca ridica geamurile pe rand,... aceas cutie este folosita si la modulele pt. 4 geamuri, deci nu poti sti la care din ele se refera indicatiile. Am trimis un PM si vanzatorului dar inca nu am primit raspuns.
                        Ti-am trimis PM!Scuza-ma dar am fost plecat in concediu.
                        Dupa cum a specificat si fratello CL 200 (pentru 2 geamuri) ridica geamurile SIMULTAN. CL 400 (pentru 4 geamuri) ridica geamurile pe rand.
                        Viteza Ucide ... Conduceti cu prudenta !!!
                        sigpic

                        Comment


                        • #57
                          OK! deci am lamurit problema, multumesc tuturor pentru indicatii.

                          Comment


                          • #58
                            bune ,foarte bune posturile colegilor de forum ,iata si rezolvarea ca a venit...
                            sigpic

                            Comment


                            • #59
                              Salut!
                              Am alarma K9 cu buton pe telecomanda pentru functie auxiliara. Daca voi lega firul galben al modulului cu cel al functiei auxiliare al alarmei va rog sa-mi spuneti care va fi rezultatul. Cand se vor ridica geamurile? Atunci cand incui masina din telecomanda alarmei sau atunci cand apas butonul de functie auxiliara?
                              Multumesc

                              Comment


                              • #60
                                daca nu ai modul de ridicare geamuri,geamurile tale se vor ridica doar daca apesi cele 2 butoane pe care este o pictograma de geam

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google