Cum Sa Montezi Modul Ridicare 4 Sau Doua Geamuri La Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Intrebarea era clara si presupunea in mod cert folosirea unui modul. Colegul de mai sus mai avea un pic si facea si un desen pentru pici de gradinita.....crede-ma ca nu am vazut Logan azi pentru prima data astfel incat sa imi explici de butoane cu pictogtame....
    In fine, revin. Cand se inchid geamurile in cazul folosirii telecomenzii alarmei? La apasarea butonului de incuiere a usilor sau a celui de functie auxiliara?

    Comment


    • #62
      Canalul auxiliar va fi actionat doar de butonul dedicat ; in general acest canal suplimentar este folosit pentru deschiderea portbagajului. Daca se leaga acest canal la comanda modulului de ridicare geamuri atunci - bineinteles ! - modulul va fi actionat si geamurile se vor ridica la apasarea butonului "AUX" ! Daca se doreste ridicarea geamurilor odata cu incuierea masinii, atunci modulul de ridicat geamuri trebuie sa primeasca semnal de pe modulul de incuiere al alarmei sau UCH-ul masinii. O montare corecta, atat a alarmei cat si a modului de ridicare geamuri, asigura ridicarea acestora la incuierea atat din telecomanda de pe cheie cat si din telecomanda alarmei.
      Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

      Comment


      • #63
        Perfect! Exact ce doream. Eu nu vreau sa se ridice geamurile la incuierea masinii, ci doar atunci cand doresc eu, adica apasarea butonului functie auxiliara. Inca o intrebare. Geamurile se ridica atat timp cat tin apasat butonul functie auxiliara sau e suficient doar o apasare scurta?

        Comment


        • #64
          O simpla apasare pe buton este suficienta !
          Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

          Comment


          • #65
            Multumesc Fratello. E ceea ce imi trebuie.

            Comment


            • #66
              imi pare rau dar nu prea am mai intrat in aceasta sectiune,DannyNova,dar uite ti-a raspuns colegul fratello ...
              sigpic

              Comment


              • #67
                monteaza careva acest modul??prin hunedoara..oare..careva/..?

                Comment


                • #68
                  ia legatura cu cei din L.C DEVA

                  Comment


                  • #69
                    foarte interesante modulele astea. dar se poate pune vreo siguranta ceva ca sa nu mai actioneze geamurile (ma refer la iarna atunci cand nu prea folosesti geamurile) si daca da pe ce fir se pune. ms
                    Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                    Comment


                    • #70
                      scoti siguranta de firul cu ''+''

                      Comment


                      • #71
                        da asa este modulele astea au siguranta parca de 20 A,pe firul de plus ,o poti scoate si gata sau poti intrerupe alimentarea printr-un comutator ceva,simplu...
                        sigpic

                        Comment


                        • #72
                          Am citit posturile si sunt 99% lamurit.Am o nelamurire de 1%: am alarma montata pe masina si inchidere cu telecomanda in cheie (Laureate); daca leg modulul la uch se vor ridica geamurile si cind incui usile din telecomanda alarmei?

                          Comment


                          • #73
                            Eu am facut la fel ca in schema dar nu merge am incercat si comanda din UCH si comanda de la alarma si tot nu merge stie cineva de ce face acest lucru am alarma EAGLEMASTER CL5100T am pus si schema alarmei firul galben de la modul lam dus alarma la firul gri se vede in schema dar nimic. Help
                            Attached Files
                            Last edited by poli; 14 September 2011, 20:22.

                            Comment


                            • #74
                              Originally posted by CRI$TI67 View Post
                              Am citit posturile si sunt 99% lamurit.Am o nelamurire de 1%: am alarma montata pe masina si inchidere cu telecomanda in cheie (Laureate); daca leg modulul la uch se vor ridica geamurile si cind incui usile din telecomanda alarmei?
                              Ai alarma comandata de cheia originala? Ce alarma este, ce modul de ridicare geamuri vrei sa montezi.

                              Originally posted by poli View Post
                              Eu am facut la fel ca in schema dar nu merge am incercat si comanda din UCH si comanda de la alarma si tot nu merge stie cineva de ce face acest lucru am alarma EAGLEMASTER CL5100T am pus si schema alarmei firul galben de la modul lam dus alarma la firul gri se vede in schema dar nimic. Help
                              Schema de la alarma, ok. Dar despre ce fir galben e vorba? Pune si schema de la modulul de ridicare geamuri si cum l-ai legat.
                              Exista posibilitatea sa fie nevoie sa apesi de 2 ori pe blocare usi, sau sa tii apasat mai mult timp. citeste in manualul alarmei care este exact modul de actionare / functionare a acestei optiuni.
                              GL-22-TOF

                              Comment


                              • #75
                                cele 2 semnale de ''-'' primite la modulul de ridicat geamurile vor trebui separate cu 2 diode una la alarma si cealalta la comanda primita de la uch
                                semnalul dat de inchiderea pe cheie poate fi mai puternic decat cel de la alarma si/sau se ''bat cap in cap''
                                poate gresesc dar daca are cineva alta explicatie sa ma corecteze
                                am patit si eu cu inchiderea de pe cheie si alarma nici una din ele nu reusea sa faca o comanda ferma modulului de ridicat geamuri ,am separat semnalele cu diode si ups functioneaza cel putin la mine
                                Last edited by romeo-alex; 14 September 2011, 21:54.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google