Cum Sa Montezi Modul Ridicare 4 Sau Doua Geamuri La Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Eu am vazut acolo in modulul de la alarma astupat cu o usita mica si acolo are pini astupati cu bucatele de plasti daca trag cu o penseta iese de acolo da acum care trebui scos nu stiu sau cum trebui pus

    Comment


    • #92
      Originally posted by poli View Post
      Eu am vazut acolo in modulul de la alarma astupat cu o usita mica si acolo are pini astupati cu bucatele de plasti daca trag cu o penseta iese de acolo da acum care trebui scos nu stiu sau cum trebui pus
      Deocamdata nu umbla acolo. Daca reusesti, cerei celui de la care ai cumparat modulul sa-ti trimita o schema cum trebuie sa fie acele bucatele de plastic cum spui tu. De fapt ele nu sant simple bucati de plastic, ci sant cu siguranta jumperi.

      Comment


      • #93
        Salut cel de la care am loat modulul a zis ca nu stie cum se leaga pe alarma iam facut si ce mi-ai zis pe pm dar nici.

        Comment


        • #94
          Originally posted by poli View Post
          Salut cel de la care am loat modulul a zis ca nu stie cum se leaga pe alarma iam facut si ce mi-ai zis pe pm dar nici.
          Ce fel de modul este acesta? Din fabrica? Sau construit de cineva? Si la ce pret lai luat?
          Last edited by pauly; 18 September 2011, 12:02.

          Comment


          • #95
            Salut, problema a fost rezolvata am umblat iarasi in meniul alarmei si i-am dat 30 sec am inimerit pana la urma dupe lungi batai de cap

            Modulul a costat 65 ron este facut de firma Mag 200 si cam atat momentan sunt multumit de ce a iesit

            Va multumesc pentru ajutorul dat
            Attached Files
            Last edited by poli; 18 September 2011, 13:02.

            Comment


            • #96
              Originally posted by poli View Post
              Salut, problema a fost rezolvata am umblat iarasi in meniul alarmei si i-am dat 30 sec am inimerit pana la urma dupe lungi batai de cap

              Modulul a costat 65 ron este facut de firma Mag 200 si cam atat momentan sunt multumit de ce a iesit

              Va multumesc pentru ajutorul dat
              OK. Sa-ti fie de bine. Sa faci cat mai multi Km. fara evenimente neplacute. Mult noroc.

              Comment


              • #97
                Multumesc la fel pauly mult noroc si tie O zi placuta

                Comment


                • #98
                  bine ca a-ti rezolvato?!!!!
                  sigpic

                  Comment


                  • #99
                    Acelasi modul am montat si eu, functioneaza fara nici o problema din prima.
                    Problema mea este ca "sporadic" se aud cum se cupleaza releele modulului, daca intamplator am geamurile deschise imi ridica geamurile.
                    Poate sa-mi spuna cineva posibile cauze?
                    Multumesc

                    Originally posted by poli View Post
                    Salut, problema a fost rezolvata am umblat iarasi in meniul alarmei si i-am dat 30 sec am inimerit pana la urma dupe lungi batai de cap

                    Modulul a costat 65 ron este facut de firma Mag 200 si cam atat momentan sunt multumit de ce a iesit

                    Va multumesc pentru ajutorul dat

                    Comment


                    • este normal ca atunci cind modulul sesizeaza o incuiere de usa fie de la buton interior sau de pe cheie sau de la alarma,sa dea comanda de ridicare geamuri,releele sunt normal sa se auda ca-si fac treaba doar daca modulul nu-l muti in portbagaj departe de interior...
                      sigpic

                      Comment


                      • Ce spuneam eu ca se aud releele si modulul trimite semnal de inchidere fara ca eu sa fac ceva in acest sens , mai precis DIN SENIN.
                        Precizez trimite semnal de inchidere geamuri fara ca eu sa actionez nici un buton sau comanda in afara de schimbator de viteza, ambreiaj respectiv "covrig" ( volan)
                        Este posibil un contact inperfect sau altceva ? Eu am cositorit toate legaturile facute.

                        Comment


                        • E contact imperfect.
                          In plus, in domeniul auto NU se cositoresc fire pe instalatia electrica. Ori se leaga pur si simplu, ori se folosesc diverse tipuri de conectori. Asta pentru ca acolo unde se termina cositorul firul se va rupe foarte usor la vibratii.
                          GL-22-TOF

                          Comment


                          • nu cred ca cositorind firele este o problema,problema insa la tine cu modulul,ori nu este legat asa cum ar trebui,(nu are voie sa dea semnal decit atunci cind primeste impuls de la vreun contact sau buton,verifica unde anume ai legat modulul in uch,sigur pe inchidere usi?? sau el atunci este defect,modulul...asteptam reactia ta Alexroit
                            sigpic

                            Comment


                            • buna ziua, daca exista cineva care monteaza as aceva sa im psuna cat costa si cum fac sa im pun si eu. Sunt din deva si m-am saturat de electricieni,ba ca nu s epoate, ba ca nu stiu daca nu se arde nu stiu ce...pfuuu
                              ajutati-ma!

                              Comment


                              • ajutorul tau este aici.....
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google