Cum Sa Montezi Modul Ridicare 4 Sau Doua Geamuri La Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • In cazul acesta iti recomand sa apelezi la cineva care stie ce face....

    Pentru tine, alege varianta cu firul negru legat la UCH si firul albastru nu il folosesti in acest caz.
    GL-22-TOF

    Comment


    • Va salut. Aceste module ofera si functionalitatea unui buton cu impuls sau doar ridica geamul la inchiderea masinii? Mersi.

      Comment


      • Doar ridicarea geamului la inchidere.
        I HAVE A !sigpic
        fara linkuri externe in semnatura

        Comment


        • De fapt exista si module care au functia de buton impuls dar sunt foarte scumpe (400 ron)

          Comment


          • Salut am achizitionat un modul cu ridicare 2 geamuri se numeste : MAG: am legat: rosu la B3,negru la A1 si galben la B2 ,iar albastru cu verde la pinul 5 la un buton si celelalte fire la la celalalt buton la pinul 5 .Problema este ca atunci cind inchid masina din telecomanda nu se ridica geamurile deschise deci nu se intimpla nimic . Daca firul galben il pun la masa masinii se ridica geamurile. Uitati schema la modul poate nu am legat-o eu bine
            Attached Files

            Comment


            • Cat mai este un modul si de unde pot cumpara? 4 geamuri.
              MY CLA

              Comment


              • Originally posted by PRESTIGE View Post
                Cat mai este un modul si de unde pot cumpara? 4 geamuri.
                l-am lua de pe okazii am dat 60 lei cu tot cu transport

                Comment


                • Originally posted by tukahara View Post
                  Salut am achizitionat un modul cu ridicare 2 geamuri se numeste : MAG: am legat: rosu la B3,negru la A1 si galben la B2 ,iar albastru cu verde la pinul 5 la un buton si celelalte fire la la celalalt buton la pinul 5 .Problema este ca atunci cind inchid masina din telecomanda nu se ridica geamurile deschise deci nu se intimpla nimic . Daca firul galben il pun la masa masinii se ridica geamurile. Uitati schema la modul poate nu am legat-o eu bine
                  Nu ai legat bine firul galben. La B2 UCH ai + si tie la firul galben iti trebuie -. Ai alarma?
                  I HAVE A !sigpic
                  fara linkuri externe in semnatura

                  Comment


                  • Originally posted by X@by View Post
                    Nu ai legat bine firul galben. La B2 UCH ai + si tie la firul galben iti trebuie -. Ai alarma?
                    nu am alarma dar am inteles ca merge si fara alarma cind inchizi usa din telecomanda masinii se ridica si geamurile am inteles eu gresit?

                    Comment


                    • Ao inteles bine. merge si fara doar ca firului galben din schema ii trebuie - si la uch la B2 in mometul cand inchizi usa este +. pune un releu si rezolvi problema.
                      I HAVE A !sigpic
                      fara linkuri externe in semnatura

                      Comment


                      • Originally posted by X@by View Post
                        Ao inteles bine. merge si fara doar ca firului galben din schema ii trebuie - si la uch la B2 in mometul cand inchizi usa este +. pune un releu si rezolvi problema.
                        pai pun releu dar unde il pun? imi poti da mai multe detalii daca stii?

                        Comment


                        • Incearca asa.
                          rele.jpg
                          I HAVE A !sigpic
                          fara linkuri externe in semnatura

                          Comment


                          • Originally posted by X@by View Post
                            Incearca asa.
                            [ATTACH]440283[/ATTACH]
                            ok am cumparat un releu si am sa incerc si varianta asta

                            Originally posted by tukahara View Post
                            ok am cumparat un releu si am sa incerc si varianta asta
                            am pus releu cum ai spus se ridica geamul dar numai 4-5 cm ,mai apas odata pe inchidere se mai ridica 4-5 cm si tot asa .
                            Last edited by tukahara; 22 April 2013, 19:26. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • Indentificare modul

                              Va salut,
                              In atasament am pozat un modul care a venit "la pachet" cu o alarma NoName (cumparata din Metro/Selgros/Carrefour/Cora) montata pe un Daewoo Cielo. Nu-mi aduc aminte ce reprezenta modulul (fie inchiderea geamurilor, fie inchiderea centralizata), cert este ca n-a fost montata impreuna cu alarma pe Cielo si ... mi-a ramas.
                              Modulul are mufa iesire cu 6 pini(+2 nefolositi, 1 comun cu 3 si 2 cu 4 de la stg->dr)), 2 relee tyco China T7S V5E6-12-WG, 7 rezistente (maro-negru-oranj-auriu-> 10 KΩ ± 5 %), 2 condensatori-10microfarati 35V, 2 tranzistori C945-G528, 3 diode(L70-4007 descifrez). Pe el sta inscriptionat CCG 2003.11.25 si PK03. Credeti-ma c-am google-ait in ideea ca obtin raspunsul si singur dar ... nimic concludent.
                              Ma gandeam ca unii dintre dvs. care aveti ochiul format si experienta l-ati "citi" in 2 minute.
                              Eu am geamuri electrice doar pe fata, la un MCV 1.5dCi, fabr. 2007, vreau sa-mi iau modulul pt geamuri cu impuls si mi-ar fi de real folos sa stiu ca pot sau nu adapta modul pe care pastrez de ceva ani buni pt ridicarea celor doua usi la armarea din cheie (nu am alarma instalata).
                              Scheme am gasit citind pe forum si acest thread.
                              Multumesc anticipat.
                              Attached Files

                              Comment


                              • Va salut , intentionez sa imi cumpar un modul de ridicare pentru 4 geamuri. Intrebarea este : acest modul imi ofera posibilitatea deschiderii geamurilor din telecomanda ? Va multumesc.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google