Cum Sa Ne Confectionam Singuri O Interfata Pentru G.P.L

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • salut a reusit cineva sa-si faca o interfata ptr TOMASETTO cu ecu AG COMPACT

    Comment


    • Ce treaba are Tomasetto cu AGC Compact ??????
      Sant 2 instalatii diferite...
      Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
      Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

      Comment


      • Poi eu nu ma pricep prea bine dar asta am eu montat pe masina

        Comment


        • Deoarece orice instalatie are numele reductorului, combinatia reductor Tomassetto cu orice ECU se va numi tomassetto ). Am vazut AGcompact, parca se gaseste si programul, dar nu imi amintesc sa fi vazut mufa de conectare - sa nu fie comuna cu conectorul la comutator. S-a montat de catre niste tepari ca fiind Tomassetto, pe la Craiova si prin Arad. Daca se vede conectorul si are 4 fire, vedem mai departe ce e de facut.
          Din 13.09.2014 cea mai puternica masina cu sistem GPL BRC (571CP) din Ro este Bentley Continental GT. Asteptam replica concurentei...

          Comment


          • ai dreptate alexys a fost montata in Craiova si dupa cate am inteles interfata se leaga la mufa obd din torpedou. problema mea este ca eu locuiesc la ROMA si masina pe gpl parca merge in 2-3 pistoane si nu gasesc un service care sa-mi ofere asistenta (am fost la peste 20 de service-uri care monteaza instalatii gpl si toti se uitau si ridicau din umeri ori ca nu aveau interfata si mai ales ca nu se monteaza in italia asa ceva )si asa au trecut 3 luni de cand nu mai folosesc instalatia.Cat despre service-ul la care am montato a trecut o luna de cand astept sa-mi trimita un set de pistonase gpl(binenteles cu plata)si inca nu le-am vazut in rest despre combinatia tomasetto cu ecu ag compact nu pot sa ma plang chiar eram ffff sadisfacut de cum mergea,tragea

            Comment


            • nord servis cumva a montato?

              Comment


              • nu nord sevices a montato

                Comment


                • Mai erau unii care faceau reclama la AGC...
                  Una din probleme e raspandirea lor...= interfata, soft, piese de schimb, etc...
                  Chiar daca erai in tara si te lasa pe la Sibiu de exemplu pateai acelasi lucru...
                  La Compact nu se leaga la OBD dupa cite stiu... e varianta cheala de la AGC...Zenit Pro parca se leaga la OBD...
                  Oricum mufa de diagnoza GPL e separata la orice instalatie...
                  Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                  Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                  Comment


                  • da asa e pacat ca eu am aflat prea tarziu ca e putin raspandita.Oricum piesele au ajuns duminica le schimb si tot cautand pe net am gasit o interfata+soft de cumparat(cu mufa cu 3 pini parca sigur nu obd cel putin din poza)dar trebuie sa mai documentez

                    Comment


                    • salut baieti am si eu o rugaminte cine ma ajuta si pe mine cu driverul pentru cablu CA-42.
                      Duster 4X4 1.5 dci 110 magarusisigpic

                      Comment


                      • Gpl BRC

                        Salutare tuturor.
                        Am o intrebare, daca stie cineva: ce microcontroler e folosit in BRC 24.11 ? Ceva schema bloc, intrari, iesiri ? Multumesc.
                        Dacia Duster 1,6 16V - benzina & Gpl

                        Comment


                        • Salut! Ma ajuta si pe mine cineva cu driver-ul unui cablu DKU-5? Am Windows 7 si la Device Manager mi-l vede ca USB to UART. Am descarcat o gramada de programe dar nu este niciunul compatibil. Va multumesc!

                          Comment


                          • nokia = pretenti drivere
                            evitati pe cat posibil
                            cele noname cele mai ,, accesibile,,
                            bafta

                            ,,DE_TOATE,,

                            Comment


                            • Originally posted by cos123 View Post
                              Salutare tuturor.
                              Am o intrebare, daca stie cineva: ce microcontroler e folosit in BRC 24.11 ? Ceva schema bloc, intrari, iesiri ? Multumesc.
                              Daca spui si scopul dorit, poate desfac una de dragul stiintei. Ca schema bloc si alte prostii gen program de simulare - le gasesti doar la producatorul microcontrolerului.
                              Seq24my07 are un mc9s128, folosit de obicei si de A.E.B. pentru ceilalti producatori (de fapt ECU era fizic aceiasi, dar o personalizau cu numele pentru zavoli, bigas, romano, omvl, emmegas, landi, etc...)
                              Astea mai noi se pare ca au trecut la ceva mai multi pini.
                              Din 13.09.2014 cea mai puternica masina cu sistem GPL BRC (571CP) din Ro este Bentley Continental GT. Asteptam replica concurentei...

                              Comment


                              • Salut. Scopul este sa-l ,,spargem''. Poate intram pe piata. Glumesc, fiind in bransa eram curios cu ce lucreaza. O zi senina.
                                Dacia Duster 1,6 16V - benzina & Gpl

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google