Cum Sa Ne Confectionam Singuri O Interfata Pentru G.P.L

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu are nimeni cum sa stie daca vei reusi sau nu sa castigi la loto sau sa faci interfata, eventual sa gasesti programul. Problema e sigur cu licenta, Asa ca bafta!
    Din 13.09.2014 cea mai puternica masina cu sistem GPL BRC (571CP) din Ro este Bentley Continental GT. Asteptam replica concurentei...

    Comment


    • Interfata pare partea cea mai ușoară. De ce program as avea nevoie? Licențe nu se găsesc? Voi de unde aveți?

      Comment


      • Am inteles ca merge cu clip.

        Comment


        • Nu am nici clip. Am doar o interfata bluetooth. Dacă nu eram plecat din tara, nu îmi era musai. Da aici is prosti mecanicii și au niște scoruri....

          Comment


          • Originally posted by L3on_rgby View Post
            Salutare. Am și eu sandero euro5 din 2012 cu gpl Landi renzo de fabrica cu injectoare med li10 din câte am înțeles. Reușesc sa îmi fac o interfata din cablu de date și sa găsesc soft gratis?

            Comment


            • Merci. Interfata pot face.ca la începutul threadului cu ace?

              Comment


              • Ca sa te orientezi la interfata, ar trebui sa vezi cate fire sunt prezente in mufa de diagnoza, daca are doar 3 nu merge decat cu una almentata prin usb. Din cate am vazut, nu-ti pune mari sperante ca ai sansa sa reglezi ceva, doar diagnoza. Iar cand injectoarele isi maresc debitul prea mult, marele autoreglaj prin corectorii obd devine inutil. Cred ca licenta nu trebuie la asta dedicat dacia, desi e derivat din max 2010, nu-mi amintesc ca a cerut licenta, dar nici nu face ceva care sa merite.
                Din 13.09.2014 cea mai puternica masina cu sistem GPL BRC (571CP) din Ro este Bentley Continental GT. Asteptam replica concurentei...

                Comment


                • Decompilarea for fac cu plug-in deblector pt reflector 7.3. Daca ai nevoie de exe extras si tradus trimite-mi pm si iti trimit fisierele.

                  Comment


                  • Deci prima dqta desfac mufa sa vad câte fire are? În ultima vreme îmi tot creste consumul.

                    Comment


                    • Nu trebuie desfacut capacul daca e greu , te uiti cate fire intra in ea, se vad, daca sunt 3 e cu autoreglaj prin obd. Oricum solutia acolo e cu alte injectoare, degeaba e atat de laudat autoreglajul prin obd, defectul mecanic nu poate fi compensat la nesfarsit.
                      Din 13.09.2014 cea mai puternica masina cu sistem GPL BRC (571CP) din Ro este Bentley Continental GT. Asteptam replica concurentei...

                      Comment


                      • Salut. are cineva programul pentru Fratelli - acele copii Milano aparute mai nou pe piata ?

                        Comment


                        • ForumRunner_20140530_133308.png

                          Asta e mufa de diagnoza? Pare ciudat ca intra alta în ea. Ce interfata și soft îmi trebuie? Trebuie sa o reglez neapărat ca uneori pe gaz îmi pâlpâie check engine.

                          Comment


                          • Nu.Daca urmaresti firele care ies din mufa aia o sa ajungi la butelie

                            Comment


                            • Salut,
                              Am montata pe logan o instalatie LR LSI-10. Este setata la 40°C temperatura apei pentru a trece pe GPL. Ajunge la aceasta temperatura, dar mai dureaza pana cand trece pe gaz. Temperatura am citito cu DDT2000. Sa fie oare setat timpul de intarziere la trecere pe gaz?

                              Comment


                              • Te ai gandit ca poate senzorii masoara in locuri diferite?
                                Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                                Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google