Cum Sa Ne Confectionam Singuri O Interfata Pentru G.P.L

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Pt. firmware AE203072G34 ECU Omegas Plus ?

    Comment


    • #32
      despre soft

      m-ati bagat in ceata. nu stiu ce tip este. modelul de instalatie randi renzo. atat scrie. va rog sa explicati si celor care nu inteleg. pls.atasez poze cu ceea ce scrie pe carte.
      Attached Files
      Ce noroc nemaipomenit ca roata a fost inventata inaintea automobilului ; in caz contrar , iti dai seama ce scartaituri am fi avut de suportat.

      Comment


      • #33
        Salut.
        E omegas plus LC o2
        cred ca primul firmware"AE203072G34 "
        Conteaza asta?Sau se poate modifica firmware-ul?
        Ce contine fiecare?Care e cel mai ok?
        Intreb asta pentru un 1.4 nervos
        Numai bine.
        Un Logan----YNG-----
        Numai bine.

        Comment


        • #34
          Buun..deci am folosit soft-ul Plus Max 2010..multumesc celui care a postat link-ul de unde il putem lua...Augustin-Yng...
          - interfata este home made nu e mare lucru...max232-rs232 converter...gasiti pe net mii de scheme
          - treaba este ca softul este "numai in citire" nu are active icon-urile, si diverse functii...trebuie un cod de unlock pe acolo.....programul este bun, este chiar cel folosit de montatorii de Landi Renzo...deci daca aveti si codul de deblocare...mii de multumiri.

          P.S. Acest soft banuiesc ca este superior celorlalte...plus403 sau 209c sau etc...

          Comment


          • #35
            Salut.
            Te inscrii la ei cu adresa de e-mail si primesti o licenta de functionare(doar a ta)dar treaba e ca eu nu am putut sa ma conectez sau..SAU poate nu am stiut eu cum.Spunea ca nu corespunde softul instaslat de mine cu cel pe care-l am.Si nici nu am incercat sa schimb ceva,poate stricam ceva.
            Atasez ceva poze cu softul deschis ,sa vedeti ce si cum.
            Numai bine.
            Attached Files
            Un Logan----YNG-----
            Numai bine.

            Comment


            • #36
              wow....ce rapid ai fost cu rapsunsul chiar asa trebuia sa arate....ia sa vedem daca gasesc unde ma inscriu...

              Comment


              • #37
                Salut.
                Apasa pe [lacat] si vei gasi un cod,dar nu ai acces total.
                Pentru asta te inscrii acolo si vei primi e-mail cu licenta.
                Numai bine.
                Un Logan----YNG-----
                Numai bine.

                Comment


                • #38
                  Originally posted by Augustin-Yng View Post
                  Salut.
                  Apasa pe [lacat] si vei gasi un cod,dar nu ai acces total.
                  Pentru asta te inscrii acolo si vei primi e-mail cu licenta.
                  Numai bine.
                  M-am inscris...acum cateva ore, dar inca nu am primit licenta...sau ??? cand ma leg cu laptopul la masina ar trebui sa am si net ?

                  Comment


                  • #39
                    Salut.
                    Nu cred ca trebuie si net
                    Ar trebui ca in cursul zilei de azi sa primesti licenta pe care o incarci si dupa o salvezi undeva sa nu o pierzi
                    [apesi pe lacat-incarca licenta-dupa(daca vrei)salveaza licenta-si cam atat.]
                    Daca reusesti sa te conectezi astept un semn.
                    Numai bine.
                    Un Logan----YNG-----
                    Numai bine.

                    Comment


                    • #40
                      sal @augustin. imi poti raspunde si mie la ceea ce am scris mai sus? ai idee ce naiba model am? am citit ceea ce ati scris voi pe aici si as incerca si eu la masina sa ii mai dau o autocalibrare. daca fac cablul pe usb mai am nevoie sa fac cablajul cu integratul din schema de mai sus?
                      Ce noroc nemaipomenit ca roata a fost inventata inaintea automobilului ; in caz contrar , iti dai seama ce scartaituri am fi avut de suportat.

                      Comment


                      • #41
                        Originally posted by nicutz View Post
                        P.S. Acest soft banuiesc ca este superior celorlalte...plus403 sau 209c sau etc...
                        plusmax lucrări, dar:
                        nici un diagnostic
                        mică selecţie a firmware-ului
                        Attached Files
                        Last edited by eastcowboy; 5 January 2011, 18:16.

                        Comment


                        • #42
                          Plus Max 2010

                          Am primit licenta...o sa ma conectez vineri...
                          M-am conectat si fara licenta, dar am reusit doar sa vad parametri in functionare, temperatura, turatie...MAP prea putine....licenta a deblocat functiile celelalte..

                          Va tin la curent.

                          Comment


                          • #43
                            Am revenit....deci licenta este per computer.....hahaha si eu ca boul am instalat-o pe un desktop..ca sa ma joc cu programul. Asa ca acum astept alta licenta pentru laptop. Pana una alta am reusit sa ma conectez si pe USB si pe COM cu interfata. Am folosit un adaptor serial to usb si m-am jucat cu COM-urile si merge si pe COM10...m-am conectat cu doua laptopuri si a functionat pe amandoua ata serial cat si usb. Mai jos aveti cateva poze...cu programul nedeblocat...inca.
                            Attached Files

                            Comment


                            • #44
                              imi raspunde si mie cineva la postul #40?
                              Ce noroc nemaipomenit ca roata a fost inventata inaintea automobilului ; in caz contrar , iti dai seama ce scartaituri am fi avut de suportat.

                              Comment


                              • #45
                                cablajul prezentat aici, cel pe usb nu e functional... meri la un magazin cu periferice ptr comp, sau pe net si cauta un cablu serial to usb..o sa prezint o poza zilele urmatoare.Pinii pe care trebuie sa te legi la serial sunt 2 si 3 ,5 e masa
                                Last edited by the_niger2000; 10 January 2011, 21:07.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google