Cum Sa Repari Mici Indoituri.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Extractorul din nefericire se foloseste si in service-urile din ROMANIA , chiar si acela cu magnet care e ceva mai avansat pe model CUI . Caut de cateva luni sa-mi indrept niste indoituri la aripa stanga spate (dobitoaca cu CX 7 a deschis usa ziceai ca deschide la tren ) si un vechi coleg de serviciu a zis ca-si parcheaza TICO in LOGAN-ul meu
    1.6 MPi Icy White

    Comment


    • #32
      nu stiu dar unii parca ar fii singuri pe lume, o tuta cu un jeg de 1300 mi-a aranjat usa de pe spate si a si fugit! au turnato vecinii ca vine des pe acolo dar gasesc eu un litru de vopsea sa-i torn pe harb...

      Comment


      • #33
        Originally posted by bulan View Post
        super tare ce face tipul acela dar cred ca si costa destul de mult dar dac ai citeva indoituri decit sa vopsesti masina toata eu cred ca se merita interventia tipului chiar daca este mai scumpa
        Mi-e greu sa cred ca o interventie cu "valiza magica" ar costa mai mult decat indreptare, kituire, revopsire...
        Eu am o indoitura pe aripa spate si cu metoda clasica m-ar costa peste 800 lei revopsirea. Nu cred ca daca ar veni un "Nea Freddy" la mine, mi-ar cere atat de mult pentru o singura infundatura...

        Originally posted by turbojack View Post
        Valiza cu ustensile (in fapt niste vergele de metal) costa circa 5000 €,lucru ce include si scolarizarea.
        Pretul mi se pare putin cam mare, chiar si cu scolarizarea inclusa. Ai un link ceva sa ne lamurim si noi ce si cum costa?
        sigpic
        ^Logan turbat (WIP)^

        Comment


        • #34
          De asta ce ziceti,este real ?http://www.metacafe.com/watch/501379...ith_airduster/
          LOGAN--> <--TOYOTA

          Comment


          • #35
            Clar ca este abureala dc nu filmeaza mai amplu de aicea iti dai seama!

            Comment


            • #36
              ala nu cred ca e CO2. mai degraba as zice ca e azot ;)

              oricum, nu cred ca gasim in comert asa ceva.

              LE: azotu (frigul) contracta tabla
              Last edited by bogdan_1984; 10 April 2009, 22:22.
              sigpic

              Comment


              • #37
                Off da o metoda trebuie gasita ca am o gramada de astea de la un nuc si de la vecini idioti care nu stiu sa deschida o usa si cred ca usa de la masina e ca cea de la grajd

                Comment


                • #38
                  Originally posted by radu2008 View Post
                  Clar ca este abureala dc nu filmeaza mai amplu de aicea iti dai seama!

                  Nu este abureala, pentru "ding"-uri unde tabla nu a ajuns sa aiba deformari de alungire/comprimare si nu are "muchii" de indoire, metoda are sase de 90% de reusita, tabla este suficient de otelita pentru a avea memoria ambutisarii.

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by dan.gutu View Post
                    A facut cineva experimentul din filmulet?...ca mi-am cumparat spray si ma manaca mana sa fec acea operatiune dar imi e cam frica...cat e de "sanatos" pentru vopsea acest proces incalzit-racit intr-un timp asa scurt?Se va crapa vopseaua?
                    sigpic

                    Comment


                    • #40
                      De unde ti-ai luat spray si cu cat, ca daca gasesc spray fac eu experimentul.Merci
                      PS: am ceva ochiuri de la nuci pe capota

                      Comment


                      • #41
                        Spray-ul l-am luat de la Metro cu 16 lei dar gasesti acest spray(sau ceva asemanator)si la alte magazine ...este spray cu aer comprimat folosit la curatarea calculatoarelor...daca vei tine spray-ul cu capul in jos va iesi acea"gheata" din el.
                        Astept filmulet cu reusita ta
                        Attached Files
                        sigpic

                        Comment


                        • #42
                          Cel care face experimentul pe masina lui sa faca si un filmulet si sa il incarce pe forum sa vedem si noi ca se poate asa ceva!

                          Comment


                          • #43
                            Ok da nu cred ca e bun asta, cel din link pare a fi ceva special,asta nu cred ca raceste cat trebuie tabla.Pareri?
                            Am gasit ceva spray gheata artificiala folosit in medicina sportiva dar nici ala nu sunt convins ca raceste destul de tare
                            Last edited by Juristul2000; 2 May 2009, 21:05.

                            Comment


                            • #44
                              Raceste ...uite 2 poze aplicat pe un calculator de birou pentru ca este negru si se vade mai bine...ceea ce e alb e gheata...
                              Attached Files
                              sigpic

                              Comment


                              • #45
                                si eu am indoituri sunt curios de un filmulet.
                                sigpic #

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google