Cum Sa Repari Mici Indoituri.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    nimeni cu poze inainte si dupa...ma gandesc...daca iese tabla prea mult in afara|? trebuie dorn...de plastic..nu|?
    sigpic

    Comment


    • #92
      merg scoase acele indoituri facute pe portiere (pe nervura) din cauza altora care nu stiu sa deschida usa?
      sigpic http://www.loganclub.ro/forum/vand_d....html?p=782991

      Comment


      • #93
        Se pare ca nu. Am si eu.

        Comment


        • #94
          La naiba! chiar aș fi avut nevoie să îndrept o îndoitură dintr-aia!

          Comment


          • #95
            Eu ma gandesc la un service dotat, sa dezechipeze portiera, dorn plastic pe interior, etc. Daca nu, jos vopseaua, chit si alta vopsea.

            Comment


            • #96
              S-au rezolvat indoiturile. Adica revopsit portiera le service, pe CASCO, altfel nu iesea nimic de calitate, adancitura fiind pe nervura. Concluzia: nu orice se poate indrepta. Chiar de catre profesionisti.

              Comment


              • #97
                Ai fost la Carmil?
                Esti multumit de cum au lucrat?
                Cat a trebuit sa lasi masina la ei?

                Comment


                • #98
                  Da, la ala de la Valea Lupului, cei din Bucium rotesc personalul nou. A iesit multumitor, 99% identic. Masina e gris perla, dar normal ca vopseaua veche e un pic mai decolorata de soare in cei 5 ani de cand am cumparat-o, dar iti trebuie spectrometru sa vezi asta daca nu stii.A, si normal ca lacul nou nout cam luceste, dar ii dau o ceara solida si o fac toata noua.
                  Masina am lasat-o miercuri pe 3.11 si ieri. 8.11 am ridicat-o. Daca vrei sa se incadreze in aceeasi saptamana, trebuie sa o lasi la service lunea sau martea, si vineri o ai. Eu am avut 2 portiere, una avea o zgarietura trasata cu un cui, unaa vea tabla un pic infundata pe nervura, ambele au iesit ca noi.

                  Comment


                  • #99
                    Felicitari!
                    Si in afara de faptul ca au iesit ca noi, ai avut probleme sa fi gasit murdar interiorul, ceva suspect de piese schimbate, rezerva schimbata sau ceva din "aria" asta?

                    Urmeaza sa o las si eu, da am auzit niste povesti ... chiar si aici pe forum, si parca ma ia cu friguri cand ma gandesc ca trebuie sa o las acolo ...

                    Comment


                    • Am avut masina zgariata/atinsa de meseriasii de soferi din Romania de 5 ori + o luneta sparta de o telecomanda scapata de cineva de la etajul 10 .
                      Niciodata nu mi s-a umblat la piese/alte lucruri lasate in masina, nici cand masina era noua.
                      Acum aveam bateria noua, se putea vedea asta, daca facea cu ochiul si o schimbau ramanea sa ne certam, dar iti repet, nu e cazul.
                      Poate ce povesti ai auzit se intampla la diverse service-uri, eu unul nu am patit asa ceva la dealer. Rezerva, dotarea obligatorie a masinii, ciomagul pentru consolarea recalcitrantilor din trafic, toate le-am gasit la locul lor.
                      Cand ridici masina, da si tu capota la motor sus, ca se vede daca e umblat undeva, praful ar fi "deranjat".
                      Interiorul era curat. De fiecare data. Masina am luat-o spalata. Bine, superficial, dar nu aveam pretentii.
                      Last edited by mr.K; 9 November 2010, 12:50.

                      Comment


                      • Aha. Fain. Tot la Caremil ma refeream dar inseamna ca si-au mai revenit, ceea ce nu poate fi decat un lucru imbucurator.

                        Sper sa fie ok si la mine, acu numai sa termin sa ma cert cu cei de la UNIQA cu RCA-u uneia, si o duc si eu.

                        Ms inca o data!

                        Comment


                        • Pentru putin. Celor de la UNIQUA le zici ca masina se cheama Dacia si vrei la service-ul dealerului, ca daca nu accepta si te trimit la nea gicuta in spatele blocului, suni la Comisia de Supraveghere a Asigurarilor. Te tii tare, nu accepta compromisuri. Vezi ca cineva a schimbat bara spate pe RCA si i-au pus una care nu era originala, aia crapa la primul soc micut si nici nu vine perfect. Precizezi ca vrei piesele de origine, aflate pe masina.

                          Comment


                          • Ehe, cu UNIQUA e poveste lunga ... stau de o luna si ma cert cu ei, si prin CSA ...
                            Mai nou, din 5 elemente avariate(aripa fata, portiere, aripa spate si spoiler spate) ei mi-au dat pe primul aviz ca e culpa comuna si ca imi aproba doar 50% din revopsirea spoilerului ... Inca ma lupt cu ei, sa vad cum iese ...

                            Comment


                            • Daca ai CASCO, nu te certa degeaba cu UNIQUA, fa masina pe CASCO si lasa-i pe cei de la asigurarile unde ai CASCO sa se certe in instanta cu UNIQUA.

                              Comment


                              • Frumos face nenea sa dispara micile indoituri.am si eu una pe usa fata dreapta deh...ne am atins 2 Loganuri oglinda in oglinda si a ramas ceva mic si urat...nu avem asa scule deci...cum mai putem sa o reparam?
                                CARPE DIEM!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google