Cum Sau Cine Face? (in Brasov)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    am eu leac pentru boala ta >...

    testeaza pe "banc" prima data...

    pentru gandirea asta trebuie sa dai o bere



    acum o sa vezi juma de tara ca isi face...
    Attached Files
    Last edited by mc_alienu; 29 December 2011, 18:00.
    "when I grow up,sigpic I want to be a VDE"

    Comment


    • #47
      interesanta schema.

      Comment


      • #48
        pe mine ma intereseaza sa fac urmatoarea schema.

        Cand am pozitia pusa , pun frana si semnalul dat,sa semnalizeze cum fac cele din State.

        Reusesti 3 functii pe un singur bec/led?

        Cam in felul asta
        Last edited by matheo66c; 30 December 2011, 02:51.
        sigpic
        "BRABUS" STYLE

        Comment


        • #49
          cu led e simplu de realizat... cu bec foarte greu...

          la bec e mult mai greu sa folosesti un dimmer... la led e mai usor...

          daca am timp azi ma gandesc ;))
          "when I grow up,sigpic I want to be a VDE"

          Comment


          • #50
            pe mine ma intereseaza sa fac urmatoarea chestie :


            cand am pozitia aprinsa si frana la fel si semnalizarile...sa semnalizez din proiectoare pe fata...si pe spate din becul de ceata...stiind ca eu virez numa la dreapta ajunge.


            Aliene...nu le mai da idei ca o sa apara pe strazi si o sa faca ca pomu de craciun...
            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

            Comment


            • #51
              alienule lasa 'gandeala' mai usor . omul nostru bun la toate.

              p.s. proaste capetele 'celea de bara, bubuie fata de alea originale...
              Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

              Comment


              • #52
                Originally posted by mc_alienu View Post
                cu led e simplu de realizat... cu bec foarte greu...

                la bec e mult mai greu sa folosesti un dimmer... la led e mai usor...

                daca am timp azi ma gandesc ;))
                Pe led ma intereseaza,am un neajuns la stopurile mele si in felul acesta cred ca rezolv.
                Multam anticipat si sarbatori fericite.App,vand carenele cu butoane pentru incalzire.

                Sarbatori fericite si multumesc anticipat

                Originally posted by mumus View Post

                Aliene...nu le mai da idei ca o sa apara pe strazi si o sa faca ca pomu de craciun...
                Acest stil de semnalizare este la americani (cum am aratat mai sus),deci ei au tara plina de pomi de craciun??
                Attached Files
                sigpic
                "BRABUS" STYLE

                Comment


                • #53
                  m-ar interesa,daca stiti,unde as putea sa-mi fac o conducta(intercooler catre motor) in bv....si daca stiti si un pret
                  Ne plac femeile,dar,iubim masinile [SIGPIC]

                  Comment


                  • #54
                    Originally posted by mc_alienu View Post
                    am eu leac pentru boala ta >...

                    testeaza pe "banc" prima data...

                    pentru gandirea asta trebuie sa dai o bere



                    acum o sa vezi juma de tara ca isi face...
                    A testat cineva schema asta? Pinul ala de la releul din stanga ramane liber?
                    sigpic

                    Comment


                    • #55
                      Originally posted by boly76 View Post
                      m-ar interesa,daca stiti,unde as putea sa-mi fac o conducta(intercooler catre motor) in bv....si daca stiti si un pret
                      la hidraulica in sacele (hidraulica, pneumatica, etc)
                      sigpic

                      Broker de asigurari DESTINE

                      Comment


                      • #56
                        boly la mapason si la dinometal (cum mergi spre stupini undeva pe stanga se vede mare din drum mapason cu albastru si dinometal e poarta in poarta) sigur lucreaza cu teava de aluminiu... sa nu pui inox la admisie mai ales intre turbo si intercooler ca inoxul retine foarta multa caldura..



                        Originally posted by nicu_rcn View Post
                        A testat cineva schema asta? Pinul ala de la releul din stanga ramane liber?
                        pinul ala nu se leaga la nimic...
                        Last edited by mc_alienu; 1 January 2012, 20:20.
                        "when I grow up,sigpic I want to be a VDE"

                        Comment


                        • #57
                          Originally posted by matheo66c View Post
                          Pe led ma intereseaza,am un neajuns la stopurile mele si in felul acesta cred ca rezolv.
                          Multam anticipat si sarbatori fericite.App,vand carenele cu butoane pentru incalzire.

                          Sarbatori fericite si multumesc anticipat



                          Acest stil de semnalizare este la americani (cum am aratat mai sus),deci ei au tara plina de pomi de craciun??


                          stiu ca e la americani...dar sunt curios ce vei pati tu cu pomu de craciun in alt sezon in romania... bafta la 'tunat' ps: daca nu ma insel la ei semnalul e rosu...deci...nu e romanica...da na...poti face si loganul cu volanu pe dreapta...ca e legal...
                          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                          Comment


                          • #58
                            mai am doua intrebari:
                            1. Cate doua relee la fiecare bec sau doar la unu din ele?
                            2. Cand dai semnal nu da curent inapoi? Adica sa se aprinda bordu sau butoanele de exemplu?
                            Ps: scuze daca am spus vreo aberatie!
                            sigpic

                            Comment


                            • #59
                              Originally posted by mumus View Post
                              stiu ca e la americani...dar sunt curios ce vei pati tu cu pomu de craciun in alt sezon in romania... bafta la 'tunat' ps: daca nu ma insel la ei semnalul e rosu...deci...nu e romanica...da na...poti face si loganul cu volanu pe dreapta...ca e legal...
                              Nu-mi vine sa cred!!!!
                              In lege scrie CLAR ca poti sa ai semnalele PORTOCALII sau ROSII pe spate,ma intreb ce legii cititi voi

                              Am altele care le schimb pentru alte sezoane ( doamne cu curiozitati aveti!!!!!!)

                              Alienule, cand ai timp fa-mi si mie o schita pentru pomul meu te rog.

                              Bafta si un an nou fericit va doresc
                              Last edited by matheo66c; 1 January 2012, 21:03.
                              sigpic
                              "BRABUS" STYLE

                              Comment


                              • #60
                                nicu
                                1 dsign a zis ca vrea pe fata numai... un montaj dinasta se pune pe stanga unu pe dreapta... sau daca are timp de mesterit poate pune unu stanga unu dreapta montate in bord pentru fata spate (e mult de munca)
                                2 are diode si curentul nu se intoarce innapoi

                                mateo o sa o gandesc zilele urmatoare ca momentan nu prea stau bine nici cu echilibru ... of revelionu asta :d

                                mumus sti replica mea... "nu iti place nu iti fa"... fiecare avem stolul nostru de pasarele...
                                "when I grow up,sigpic I want to be a VDE"

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google