Cum Se Citesc KM Reali La Un Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    ...........,

    Comment


    • #32
      domnilor spre bucuria mea am aflat nr real de km care se pare ca nu sint 89.000 km
      ( o aberatie spusa de un mare purtator de costum si cravata care cred ca bate rau de tot campii) ci exact cat imi arata pe afisaj respectiv cat s-au inregistrat in calc de injectie ( aprox 49.000)
      Softul folosit ddt 2000 varianta de uzina
      Ex Logan kissfm ,Renault Symbol Thalia 1.2 16 v

      Comment


      • #33
        Originally posted by tvstar1 View Post
        Se pare ca eu am vorbit eronat desi nu ma certam cu nimeni cum a mentionat cineva mai sus ,nu stiam ca la dci ramine stocat si in ecm km ,am folosit ddt2000. Mai verific si daca este asa abia atunci imi cer scuze colegilor ,bafta si vorba unui coleg asa mai invata uni...
        poti sa iti ceri de acu, postul 26 si 28 este printscreen din DDT
        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

        Comment


        • #34
          iar postul 24 este din clip versiunea 102

          Comment


          • #35
            de ala n-am mai zis ca nu e la dispozitia oricui , si oricum costa destul de mult doar clona .
            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

            Comment


            • #36
              Originally posted by X@by View Post
              Cearta fara bataie n-are rost. Deci cine zice ca se inregistreaza si in ecu injectie sa aduca dovezi si asa nu mai au ce sa zica ceilalti si gata.
              Vedeti ca asa e mai simplu?
              I HAVE A !sigpic
              fara linkuri externe in semnatura

              Comment


              • #37
                la dci .sint usor de gasit cei reali in calc.de motor cu un tester clip....bordul il poti face cum vrei prin reprogramarea memorieicei din calc de motor nu i poti modifica ....clar....

                Comment


                • #38
                  deci la benzinare nu se poate afla?

                  Comment


                  • #39
                    in principiu la orice masina cu ABS poti afla km reali fie ea bezinar sau diesel, daca se intra in calculatorul de abs, este singurul care nu se poate reseta.

                    Comment


                    • #40
                      Mai exact calculatorul de abs inregistreaza si el kilometri?

                      Comment


                      • #41
                        dap, asa am auzit si eu. Sunt tare curios unde si cu ce program sa intru ca sa vad exact

                        Comment


                        • #42
                          Merge doar la diesel.
                          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                          Comment


                          • #43
                            O luam iar de la capat, asta cu ''merge doar la diesel'' o stim deja, dar calculatorul de injectie nu e tot una cu cel de ABS.
                            Last edited by crull; 10 March 2011, 20:25.

                            Comment


                            • #44
                              atata timp cat cunoaste viteza masinii mai bine decat calculatorul de bord, da, ii poate memora. nu stiu daca bosch 8.0/8.1 pt logan are functia activa. multe date despre dinamica masinii in caz de accident se stocheaza in ecu-urile masinii, altele decat bordul. de ce nu intrebati la vocea clinetului, daca aveti chef de fantasmagorii la ceas de seara?
                              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                              Comment


                              • #45
                                Pai si Sirius32/ EMS 3132 cunosc viteza, totusi nu memoreaza distanta parcursa...
                                In legatura cu ecu abs, n-am vazut pe nicaieri sa fie stocata informatie in legatura cu km parcursi. La alte marci da, nu si la Logan
                                INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google