Cum Se Desface Consola Centrala

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Daca ai scos consola pt amaratul ala de bec,,rau ai facut,,numai scoteai nimic daca iti aruncai si tu un ochi la SECTIUNEA TUTORIALE
    Da in principiu,,asa se scoate consola,,tragi de ea de jos in sus pe cate o parte din aproape in aproape si se declipseaza singura.
    Last edited by Ivan Marian; 6 January 2014, 19:07.

    Comment


    • #17
      Ph2 e diferit de Ph1. La ph2 se scoate doar capacul ala argintiu. Nu ai cum altfel sa umbli la bec. E absurd sa bagi mana prin spate cand scoti doar capacul si 5 cabluri. 10 min a durat totul. Cred ca e cea mai simpla solutie. La mine e prins si cu un surub jos. Nu ai cum sa bagi mana pe acolo, adica poti, dar trebuie desfacuta mocheta, desurubat bordul si stai la pipaiala. Eu nestiind cum arata becul, fiind la prima incercare fara sa ma consult sau sa citesc, am procedat astfel. Asa voi proceda si la urmatorul bec ars...;)., consola jos. Si inca ceva...La mine sunt doua becuri, pentru fiecare jumatate. La mine s-a ars cel din dreapta.
      Attached Files
      Last edited by Archangel80; 6 January 2014, 22:23.

      Comment


      • #18
        Mda,,la ph2 o fi alta mancare de peste, dar la mine cu ph1 doar bagi mana pe acolo si schimbi becul in maxim 20 secunde.

        Comment


        • #19
          Costyn te referi cumva la becul de la butonul care actioneaza geamurile electrice ? daca da, ai butoane cu impuls? in orice caz te poti uita pe site`ul tutoriale logan si e o sectiune acolo cu fiecare tip de bec de la logan, iar daca ai buton cu impuls si sa ars...ai trei solutii ori schimbi butonul ori pui led smd plcc2 cu rezistenta de 1kohm sau il lasi asa
          Last edited by Toorop; 7 January 2014, 03:43.

          Comment


          • #20
            Originally posted by Toorop View Post
            Costyn te referi cumva la becul de la butonul care actioneaza geamurile electrice ? daca da, ai butoane cu impuls? in orice caz te poti uita pe site`ul tutoriale logan si e o sectiune acolo cu fiecare tip de bec de la logan, iar daca ai buton cu impuls si sa ars...ai trei solutii ori schimbi butonul ori pui led smd plcc2 cu rezistenta de 1kohm sau il lasi asa
            Ma refer la becul de la butonul care actioneaza geamurile electrice(nu e cu impuls). Multumesc

            Comment


            • #21
              Costyne iti pun o poza cu un bec pentru buton. daca ai drum prin bucuresti iti dau eu (gratis) 5 bucati sa ai pentru ca am destule. fac colectie
              Attached Files

              Comment


              • #22
                Originally posted by gaboneygg View Post
                Costyne iti pun o poza cu un bec pentru buton. daca ai drum prin bucuresti iti dau eu (gratis) 5 bucati sa ai pentru ca am destule. fac colectie
                Ok,sa vad cand ajung prin Bucuresti.

                Comment


                • #23
                  vezi si pe okzaii ca sunt destui care vind aproape orice tine de logan

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google