Cum/Unde As Putea Lega Degivrarea La Oglinzi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Augustin mai bine ai scoate pinul din scoclu si ai lipi firul de el sau daca nu vrei sa-l lipesti se mai poate declipsa o aripioara de la papuc si pui firul acolo dupa care o clipsezi la loc iar in modul acesta se asigura un contact ferm.
    La modul cum ai conectat tu cablul acolo exista posibilitatea sa se produca arc electric la functionarea degivrarii si poti topi soclu sau in cel mai rau caz poate fi un inceput de incendiu.

    Comment


    • #92
      Salut.
      Poate maine[sau sambata,ca sunt liber] voi incerca cumva sa remediez problema.
      Numai bine.
      Un Logan----YNG-----
      Numai bine.

      Comment


      • #93
        Declipsarea releului

        a fost o mica problema cu nimerirea pozitiei corecte:.......ma uitam prin aparat si de acolo se vede mult mai nasol
        Numai bine.
        ps:ma rugat cineva sa filmez cum se declipseaza acest releu.Sub masina e mai nasol de filmat.
        oricum,se poate scoate aceea mufa ca orice clips de pe logan,folosind o cheie si facand parghie
        Un Logan----YNG-----
        Numai bine.

        Comment


        • #94
          Eu cind am scos releul de dezaburire... am bagat mana pe sub bord si am tras de soclu in jos.....a iesit incredibil de usor. Cind l-am montat inapoi am dat jos ceasurile deoarece nu mai nimerea clipsul cala negru.

          Comment


          • #95
            salut

            ma intereseaza daca merge sa imi pun doar geamurile de la oglinzi cu incalzire in oglinzile mele fara reglaj electric ???se poate asa ??cat m-ar costa doua geamuri cu incalzire??

            Comment


            • #96
              geoadi binenteles ca merge sa iti pui numai sticla cu incalzire, depinde de care varianta ai de ph1, sau ph2, oglinzi si daca vrei de origine sau srl ce iti pot zice ca srl stiu ca sunt undeva la 15 lei bucata

              Comment


              • #97
                Originally posted by gheorgngv View Post
                geoadi binenteles ca merge sa iti pui numai sticla cu incalzire, depinde de care varianta ai de ph1, sau ph2, oglinzi si daca vrei de origine sau srl ce iti pot zice ca srl stiu ca sunt undeva la 15 lei bucata
                am ph1,pai si unde le gasesc pe alea srl ???este greu sa trag firele de la oglinzi prin usi ?

                Comment


                • #98
                  Salut.
                  Trebuie data fata de usa jos si la trecerea firelor prin burduful de cauciuc folosesti o sarma.Adica introduci sarma inainte si dupa aceea legi cablajul de sarma si tragi.Cu putina atentie si ceva migala,vei reusi.
                  Sticle cu degivrare gasesti la orice magazin de piese auto.
                  Numai bine.
                  Un Logan----YNG-----
                  Numai bine.

                  Comment


                  • #99
                    salut

                    Va multumesc!o sa ma apuc zilele astea sa fac modificarea!

                    Comment


                    • Asa am facut eu:
                      Attached Files

                      Comment


                      • Misto adi spor la modificari.

                        Comment


                        • Salut,O imagine face cat 1000 de cuvinte.Am vazut ca ati reusit sa va faceti oglinzi degivrante. Intentionez si eu sa fac asa ca in poza de pe pagina anterioara,mai am cateva nelamuriri :
                          Ambele fire de + de la oglinzi vin prinse la pinul din soclul de la releu sau cum fac?Prind un fir si iau + de la oglinda ptr. cealalta?Inca nu mi-e clar.
                          Am inteles ca e indicat sa se puna pe firul de + o siguranta, de cat trebuie sa fie si in ce loc e mai bine sa fie pusa?
                          Daca o problema se poate rezolva atunci nu trebuie sa te stresezi, daca nu se poate rezolva atunci chiar nu are rost sa te mai stresezi.

                          Comment


                          • E foarte simplu de legat degivrarea....te legi cu un fir de pinul 3 (firul bej) de la releul de dezaburizare iar de acel fir legi plusul pentru degivrare oglinda dreapta<-> stinga.

                            Eu firul care l-am legat de pinul 3 de la releu l-am trecut printr-o siguranta de 5 A montata in panoul de sigurante.

                            Comment


                            • Ma gandesc sa-mi pun oglinzi de Ph2 ca sunt mai mari.Am tot auzit de diferite tipuri de oglinzi:de VAN,de MCV,de Ph2,de Prestige,etc.Mie m ise pare ca toate sunt la fel ca forma.Cele de Prestige au capac,eventual vopsit dar inafara de asta cu ce difera intre ele?Poate cineva sa ma lamureasca?
                              Daca o problema se poate rezolva atunci nu trebuie sa te stresezi, daca nu se poate rezolva atunci chiar nu are rost sa te mai stresezi.

                              Comment


                              • Salut.
                                Oglinzile de prestige au capacul vopsit in culoarea masinii si sunt electrice si cu degivrare..Cele de van[ sunt mecanice,fara degivrare] cele de mcv[o parte se pun mecanice,pe van] iar o parte sunt electrice si cu degivrare si fara acel capac vopsit in culoarea masinii.
                                Oglinzile Electrice au degivrare.
                                Si mai sunt cele cu capac,dar mecanice.Se pun pe sandero stepway
                                Numai bine.
                                Un Logan----YNG-----
                                Numai bine.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google