Cuplu Mai Bun

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cuplu Mai Bun

    Am aflat ca noi nu putem face chiptuning si pe gaz, cum putem sa crestem puterea masinilor noastra. Exista chiptuning pentru gaz...

  • #2
    din cate stiu eu se poate,dar veti simti doar cand sunteti pe benzina....sau mint?
    "CAND VIATA E PREA GREA....LAS-O JOS!"un batran logan de 1.4!:drunk

    Comment


    • #3
      da merge facut, dar doar pe benzina... eu merg pe gaz 90% doar in Bucuresti si as dorii sa maresc cuplu doar pentru plecarile dupa loc si depasiri din afara orasului.

      Comment


      • #4
        Se poate. Exista o firma in B, care monteaza UniChip-uri si pentru instalatiile de GPL, si harta sportiva pe GPL pe care poti trece la o actionare de buton.

        Comment


        • #5
          Si iti consuma cu o galeata in plus de gaz.

          Comment


          • #6
            eu nu inteleg o chestie.
            ti`ai luat gaz pt ca consuma putin si costa putin.
            pe langa asta vreti si cuplu si cai ??
            treceti fratilor pe benzina , faceti remapare si tot ce se mai poate la motor si o sa aveti si un cuplu si 3-4 cai frumosi acolo.
            nu se poate si consum mic si cuplu si toate treburile care le mai ganditi.

            Comment


            • #7
              Andreea13 are dreptate...la banii care ia-ti dat pe Logan, va luati o calibra de 130 CP ...daca tot cautati putere si consum "blana"...
              :animal_spider2: LOGAN 1.4 MPI Laureat + GPL :ninja4:

              Comment


              • #8
                Mda...cam greu mai gasesti o Calibra care sa mai aibe totii caii acasa.
                Ce am vazut pe drum in ultima vreme, cam lesinate.

                Comment


                • #9
                  aia consuma mult, daca se poate 130 de cai cu 2% gpl ar fi ideal
                  pana la urma, toti vrem putere cat mai multa si consum cat mai mic, nu? care-i problema ca unii vor chiptuning la gaz?
                  Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                  Comment


                  • #10
                    Fratilor, vreti cuplu bun?))Cu cat credeti ca se mai poate mari cuplu?Faci resoftare, aia e metoda cea mai ieftina.Nu va ajunge?Pai trebuie sa scoateti bani mai multi.
                    Va recomand un motor AMG 6 l , v12, biturbo cu 612 cai si 1200 Nm limitat electronic la 1000 Nm ca nu rezista transmisia)))
                    Last edited by darksid3; 20 February 2009, 13:01.
                    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                    Comment


                    • #11
                      cred ca m-ati inteles gresit... eu nu vreau ca masina mea sa fie avion, sunt multumit cu puterea ei, nu sunt zmeu sa cred ca 1,4 este masina de curse si ca scot 200 de cai. Eu vreau doar pentru imbunatatirea plecarilor de pe loc (vreau cuplu, nu cai putere ca si asa aia 70 de caluti ii obtii tirziu)... fac 90% din deplasari in bucuresti, iar gpl-ul este foarte bun pentru astfel de deplasari. Parerea mea este ca nu ne trebuiesc sute de cai sa ne deplasam in Bucuresti. Fiecare isi achizitioneaza masina dupa nevoile sale personale.

                      Comment


                      • #12
                        O Dacie 1.4 cu gpl are dupa cartea tehnica 73.5 cai .
                        Pentru " cei mai nervosi " : de ce v-ati luat fratilor Logan pe gpl daca vreti viteza , sprinturi , consum etc. ??? Existau o multime de alte variante : Ferrari , BMW , Mercedes si alti producatori de bolizi care sa satisfaca cerintele voastre !!!!
                        Nu vreau sa fiu rautacios , dar atat stie si atat poate un Logan pe gpl ; ce atatea remapari si resoftari si alte modificari pentru a obtine viteze " supersonice " !!!!!!

                        Comment


                        • #13
                          Ceva cu postcombustie gen Mig 21.

                          Comment


                          • #14
                            Mig-ul n-are cuplu, doar kilograme forta dar sa revenim totusi la subiect
                            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                            Comment


                            • #15
                              Era vorba de senzatia de apasare in scaun la accelerare puternica. Si acum cu rotile pe pamant. Numai o resoftatre calculatorului de injectie gaz sa sa duca la o crestere de cuplu .

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google