Curatare smoala

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Incearca pe prag sa dai cu benzina sa vezi daca se ia smoala...Dupa ce dai cu benzina spala acel loc.
    sigpic

    Comment


    • #17
      Maine am sa incerc cu benzina prima data Daca nu va merge ma duc sa cumpar solutie :p
      Oricum va multumesc pentru sfaturi si sper ca nu v-am deranjat cu intrebarile

      Comment


      • #18
        Nici un deranj

        Comment


        • #19
          Cel mai usor si ieftin produs de curatat smoala este motorina ,stergi cu o carpa imbibata in motorina dupa care speli cu un detergent auto si nu o sa ai nici un fel de probleme , din contra o sa iasa vopseaua mai lucioasa , de cand am masini ,din 86 tot asa fac si nu sunt probleme...........
          http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ro...ion-t5724.html toate bune

          Comment


          • #20
            Originally posted by syka312 View Post
            Salutare. As dori sa va intreb cum as putea sa curat smoala de pe protiera? Am incercat sa spal zona aceea dar degeaba, nici un efect. Si daca se poate sa imi spuneti codul culorii ALB.
            Pun o poza sa vedeti
            Multumesc anticipat.
            Inceraca cu o carpa inbibata in motorina.
            2004 Dacia Logan 1.4MPi
            2006 Dacia Logan 1.5dCi
            2007 Opel Astra H 1.7CDTI

            Comment


            • #21
              Incearca cu WD-40 este un spray care face multe lucruri printre care si indepartarea petelor de smoala de pe caroserie....Am citit asta pe pliantul produsului, nu am incercat inca. Dar pare un produs ff bun, si nu cred ca ar fi scris degeaba acolo.

              sigpic

              Comment


              • #22
                Si eu am avut smoala pe portiera.. Mi-au curatat-o cei de la spalatorie, nu stiu cu ce...

                Comment


                • #23
                  Cu spuma activa cred ca au curatat-o.
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • #24
                    Am reusit sa curat cu WD 40. Chiar e fff bun Pun maine o poza sa vedeti cum arata:P Papa

                    Comment


                    • #25
                      Ma bucur ca ai rezolvat-o.

                      Dar stii ce nu ne-ai spus? Cum ai reusit sa o umpli cu atata smoala (din poza asa reiese)?

                      Ca mai stiu pe cineva care s-a bagat cu masina peste drumu prospat turnat, de au vrut aia sa-l ia cu lopetile la bataie )

                      Sper sa nu fi fost si cazul tau.

                      Comment


                      • #26
                        Ma bucur sa vad ca ai rezolvat cu WD-40, se pare ca este ffff tare acest produs. Sunt impresionat ca a reusit sa scoata toata smoala aia, fara a ataca vopseaua. Eu am cam in acelasi loc, niste vopsea de pe carosabilsi am de gand sa incerc si eu cu WD-40, sa vad daca scoate si vopseaua respectiva. O sa va tin la curent ;)

                        Numai bine!!

                        sigpic

                        Comment


                        • #27
                          @Octavian___30: Tata a murdarit asa caroseria ) Ma bucur ca am reusit sa rezolv problema si s-a curatat foarte bine si nu a atacat vopseaua. Revin pe seara cu poza sa vedeti ce frumos arata acuma))

                          @gionik: Iti urez spor la curatat)

                          Comment


                          • #28
                            Buna seara tuturor forumistilor. Dupa cum va spuneam am revenit cu poze ;))
                            Multumesc tuturor care mi-au scris.

                            OFF-TOPIC: care ii codul pentru culoarea ALB?
                            Attached Files

                            Comment


                            • #29
                              Codul e 011A.
                              Cel mai nou proiect auto din România!
                              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                              Comment


                              • #30
                                @syka312 Povesteste-ne si noua cum ai procedat? Ai dat cu spary-ul direct pe caroserie? Sau ai imbibat o carpa cu WD-40 si dupa, ai sters?

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google